Walther PPS M2

Glock a spol.


vladan008
Příspěvky: 33

Příspěvek#16 » pát 18. bře 2016, 08:18

Jen se ještě vytváří český návod...Prodej údajně příští týden..

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#17 » pát 18. bře 2016, 10:51

Jo jo, také mi to říkají, mám ho už objednaný a těším se na něj, po neděli mi prý dají avizo.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#18 » pát 18. bře 2016, 12:04

Ještě zajímavé cenové srovnání, byly zde dohady ohledně výše ceny za PPS M2, že bude neadekvátně vysoká, takže příklad cen původní PPS a PPS M2:

PPS .................... 17.920,- Kč
PPS Police Set ........ 19.180,- Kč
PPS M2 Police Set .... 17.990,- Kč

Takže Walther tu cenu za novou zbraň tak špatně nastevenou opravdu nemá.



zdeneks
Příspěvky: 13

Příspěvek#19 » pát 18. bře 2016, 13:12

Liší se M2 ve střevech oproti klasické verzi? Nebo je to ta stejná zbraň a dá se předpokládat, že nebude mít žádné prvotní mouchy?
Stále se nemohu rozhodnout zda klasickou verzi nebo M2.

Minulý týden měli na armedu PPS za 15 700,- a pán mi emailem potrvzoval, že budou. Nyní ji ovšem v nabídce nevidím.



vladan008
Příspěvky: 33

Příspěvek#20 » ned 20. bře 2016, 19:36

M2 je uvnitř mírně jiný, ale opravdu jen mírně. Systém je samozřejmě stejný. Snad to bude jen ku prospěchu....zatím jsem žádné problémy na USA webech nezaznamenal....

M1 už asi nikde neseženeš, naposled jsem ho viděl někde v Praze (se 2 zásobníky) za 17920kč.
Dovozce tvrdí, že už se k nám nebude dovážet....

Já už mám M2 taky objednaný....Už se nemohu dočkat až bude doma....

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#21 » ned 20. bře 2016, 19:45

Podle recenzí má PPS M2 lepší ergonometrii, lepší tvar spouště (spoušť je širší a má hladší chod) a další dílčí vylepšení, která jsou jen takto vágně popsána. Více jsem zatím nevypátral.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#22 » ned 20. bře 2016, 21:00

Ještě doplnění: v recenzích je vyčítáno, že PPS M2 nemá rail lištu, zase je ale argumentováno tím, že asi málo kdo na malé zbrani pro denní skryté nošení používá přídavné elementy (světlo, laser, ....). Dále je někde tvrzeno, že změna mechaniky pro vypouštění zásobníku na lučíku byla u PPS typickým a výborným prvkem, jinde zase pějí chválu na přechod na vypouštěcí tlačítko. Můj názor je ten, že mám-li jinou zbraň (zbraně) s vypouštěcím tlačítkem, tak mi kvůli návyku bude více vyhovovat vypouštěcí tlačítko i u nové zbraně, to je u PPS M2, než vypouštění pákou na lučíku....

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#23 » stř 23. bře 2016, 18:13

Tak ji mám doma. Je krásná a příjemná, do ruky sedne jak prdelka na nočníček, střední zásobník (7) je perfektní, začínám se seznamovat a kochat. Zatím nemá český návod, ten bude až za pár dní, ale on v podstatě není moc zapotřebí.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#24 » stř 23. bře 2016, 20:59

paza - pls, jak velkej je rozdíl v chodu spouště proti PPQ?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#25 » stř 23. bře 2016, 21:05

No, po prohlídce, osahání, vyzkoušení a polaskání se s ní naprostá spokojenost. Velice dobrá zbraň na skryté nošení, tenká, velikostí tak akorát, řekl bych, že je to dobrá zbraň i na střílení na střelnici, není to zase žádný prcek. Budí velice solidní dojem. V ruce sedí perfektně (v té mé se středním zásobníkem na 7 nábojů), tlačítko vypouštění zásobníku i záchyt závěru perfektně přístupné, myslím, že s mým asi kratším palcem bych měl s vypouštěním zásobníku pákou na lučíku, jako to bylo u PPS M1, asi dost problém.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#26 » stř 23. bře 2016, 21:18

SansLogique píše:paza - pls, jak velkej je rozdíl v chodu spouště proti PPQ?


Řekl bych, že PPS M2 má kratší chod spouště, trochu delší reset spouště a trochu větší odpor spouště než PPQ M2. Ale ono je to těžké srovnávat, je to úplně nová zbraň, až se ochodí, vše může být jinak.
Doplnění: ono to s chodem spouště odpovídá, Walther uvádí "Trigger Pull" u PPS M2 6,1 lbs a u PPQ M2 5,6 lbs, "Trigger Travel" u PPS M2 0,2" a u PPQ M2 0,4".



Návštěvník

Příspěvek#27 » čtv 24. bře 2016, 16:44

Podobnosti moc neverim, PPQ je SAO s velmi kratkym, temer bodovym chodem searu, PPS je vicemene kopie DAO glocka s tahlem spouste suplujicim sear a chod ve finalni fazi je dost dlouhy a kostrbaty. Kdyz jsem jeste mel PPQ, rozdil byl jako den a noc.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#28 » čtv 24. bře 2016, 19:13

Kloním se k tomu, co píše Rimmer, zbraně nevlastním, ale co jsem si nasucho zkusil vedle sebe na IWA, tak PPQ bylo někde jinde... Nevím, jak zní přesně suchá řeč čísel měřených hodnot, ale v ruce mi přišel rozdíl výrazný...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#29 » čtv 24. bře 2016, 20:34

No tak jsem se pokusil něco změřit. Je jasné, že PPQ a PPS mají jiný systém spouště jak píše správně Rimmer132, takže jistý "cítitelný" rozdíl v chodu spouště je. U PPQ je průběh spouště hladší a jakoby rovnoměrnější, u PPS je chod spouště nepatrně (opravdu) kostrbatější. Díky té hladkosti chodu spouště u PPQ se zdá, že je zdvih spouště delší než u PPS, ale není, viz níže. Vzal jsem šupleru a začal měřit, takže:

celkový zdvih spouště: PPQ 12mm PPS 13mm
"mrtvý chod" spouště: PPQ 9mm PPS 8mm
vlastní činný chod spouště: PPQ 3mm PPS 5mm
reset spouště: PPQ 5mm PPS 6mm
potřebný tlak na spoušť pro aktivaci výstřelu je u obou zbraní opravdu skoro stejný.

U PPS mi velmi vyhovuje že má spoušť DAO, protože pro běžné nošení to pokládám za bezpečnější, je možné mít náboj v komoře s menším rizikem nechtěného výstřelu a to chci!!!

Rimmer132 píše, že rozdíl mezi PPQ a Glockem byl jako den a noc - možná, rozdíl mezi PPQ a PPS také je, ale ať zkouším jak zkouším, tak bych řekl, že hodně malý. A to PPQ trápím už pár dní a PPS je včera nový a parkrát zmačknutý. Závěry bych nechal až po odstřílení pár stovek nábojů. Dle hodnocení na videích je spoušť u PPS hodnocena jako excelentní. Zatím ji zrovna excelentní necítím, ale uvidíme.

Poznámka: omluva za asi nevhodnou terminologii, ale nějak jsem lépe neuměl popsat parametry spouště.



Návštěvník

Příspěvek#30 » čtv 24. bře 2016, 22:57

Pro zajímavost, ten činný chod je od rozpohybování do uvolnění úderníku nebo včetně propadu po spuštění, měřeno na konci spouště?
Je to fakt nebe a dudy, odpor mrtvého chodu na PPQ je daný hlavně vratnou pružinou a blokací - někde jsem viděl rozbor, že sear dělá z koncového odporu jen cca 0,5 kg (neboli to malé zvýšení odporu na konci mrtvého chodu). U PPS k blokaci a táhlu drhnoucímu v rámu mačkáš bicí pružinu - hezky vrže, úderník leze z díry a táhlo je zezadu vidět pod závěrem. Chod nikdy nebude srovnatelný.

Ad bezpečnost - je to úplně jedno, pojistné mechanismy jsou funkční stejně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů