Belgie - 22.3.2016 - teroristi opět útočí!

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#16 » úte 22. bře 2016, 15:13

Sedmej: ...ale počítá. Jen proti skrytému teroristickému útoku není efektivní obrana.
Všichni asi rozumově připouštíme, že přijdou pokusy o další útoky.... (jen někde na pozadí doufáme, že se to nestane).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#17 » úte 22. bře 2016, 15:16

Když mi poleze do baráku zloděj nebo vrah, byť potencionální, budu se tomu bránit ze všech sil. V případě přístupu EU k nastalé situaci mi toto nějak chybí (nejde zdaleka jen o novodobé přistěhovalce).



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#18 » úte 22. bře 2016, 15:20

marinakus: To jsme ve shodě. Bohužel, i když s tím také nesouhlasím, internační tábory budou...až si lidé zvolí někoho, kdo bude slibovat snadné (konečné?) řešení. Existuje spousta muslimů, kteří mají víru dost na háku. Ale bohužel pro ně i pro nás, půjdou do jednoho pytle - a o to se právě IS snaží.

Sedmej: Útoky na 99 % provedli již "naturalizovaní" muslimové, kteří podlehli fanatismu. Není to o druhu víry, ale o tom fanatismu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#19 » úte 22. bře 2016, 15:26

pelanj : Ano, spousta muslimů má na háku ze svojí víry to, co se jim hodí, třeba zákaz alkoholu. Ale nikdo z nich nikdy nebude přítelem jinověrce. Tomu zkrátka nevěřím. Já, jako ateista, který by postavil všechna náboženství nejradši mimo zákon. Nic dobrého nikdy nikomu nepřinesla.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#20 » úte 22. bře 2016, 15:35

Rex: já se obávám, že lidi zapomínají, že IS nám vyhlásili válku a i když jejich tanky těžko někdy budou u našich hranic, válku sem můžou přenést jiným způsobem.

pelanj: já z teroristických útoků neviním Islám jako takový nebo migranty. vidím to jako pokračování odvetných akcí za Sýrii.
Naposledy upravil(a) Sedmej dne úte 22. bře 2016, 15:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Branibor
Příspěvky: 128

Příspěvek#21 » úte 22. bře 2016, 15:36

Zakazovat náboženství je jako zakazovat zbraně.

Náboženství spoustě lidem přineslo jistotu, uchýlení se ke kladným hodnotám a útěchu u boha, když je člověku nejhůř a nikdo při něm nesotjí. Ale taky přinesli spoustu utrpení v božím jménu.

Zbraně přinesli spoustu smrti a utrpení, ale zase zabránili spoustě zla.

Je to dvojsečné. Obojí je zneužitelné a zneužívá se kýmkoliv komu se to hodí.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#22 » úte 22. bře 2016, 15:39

marinakus: Zákaz nic neřeší, produkuje akorát "svaté mučedníky" a stmeluje chutí zakázaného ovoce. Nemám mezi muslimy přátele, protože jich znám jen pár (ne z ČR). A myslím si, že bychom si nerozuměli hlavně z jiných důvodů, než kvůli víře. Už jsem ale dost OT. Je to situace, která moc nemá řešení. U nás by to šlo řešit tak, že nebudeme přijímat naprosto žádné uprchlíky, respektive přijímat pouze na základě stávajících zákonů.

Sedmej: To vidíš špatně. To není odveta, to je snaha dobýt svět svatou válkou. Organizuje to banda fanatických magorů a jako záminku si berou islám, respektive jeden z mnoha výkladů.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#23 » úte 22. bře 2016, 15:40

Branibor : Máš naprostou pravdu, náboženství je jednou z nejmocnějších zbraní zejména ve smyslu jak ovládat masy. Pro chudáky může být skutečně útěchou, pro mocné především omluvou pro jakékoliv zvěrstvo. Navíc, moderní výklad Islámu je daleko více ideologií než náboženstvím v pravém smyslu toho slova.
Naposledy upravil(a) marinakus dne úte 22. bře 2016, 15:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#24 » úte 22. bře 2016, 15:44

pelanj : Já bych to viděl po svém. My tu máme dost migrantů z Ukrajiny, Bulharska, Rumunska, Běloruska....ať si dobrodějové ze západu nechají ty ostatní. Mě ti první až tak moc nevadí. Ti chtějí pracovat víc, než naši někteří spoluobčané a jsou toho na rozdíl od "syrských utečenců" i schopni. A určitě nepotkám nikoho z nich s vestou naditou acetonperoxidem.



Dědektt
Příspěvky: 19

Příspěvek#25 » úte 22. bře 2016, 16:12

marinakus : líp bych to neřekl,ať si je vezmou pánové z jůesej,do všeho se serou svým stylem máte u vás ropu,tak nemůžete mít demokracii

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#26 » úte 22. bře 2016, 16:20

Končím s politikou, stejně nejspíš dostanu za toto vlákno od adminů za uši.



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#27 » úte 22. bře 2016, 18:21

Sedmej : tady jde o to ze s migrantama sem tech dobytku z IS může přijít kolik chce a úplně s prstem v nose zahodí papíry a akcko a stoupne si do fronty mezi ne a nikdo to neřeší a ani nevyřeší ...abdeslam si šel odsud do sirie a pak zase zpět jako by se nechumelilo ... Je to blby ale ted to jsou porad akce dvou tři deseti lidi ale co az to bude po 500 nebo 1000 co potom s tím ? Prostě do první bezpečné země a cus ....všechny bez rozdílu ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#28 » úte 22. bře 2016, 18:25

Pánové brzděte nebo to zamknu a můžete si jít plkat na Novinky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#29 » úte 22. bře 2016, 18:54

Branibor: ja myslim ze spise víra lidem pomaha a nemela by se jim brat. Ale nabozenstvi, tj. Nejaka organizovana forma to je nejcasteji zarodek problemu.



moony666
Příspěvky: 89

Příspěvek#30 » úte 22. bře 2016, 20:00

Na místě činu na letišti se našel kalašnikov. To nechápu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, pan_cerny, zembicc a 10 hostů