Walther PPS M2

Glock a spol.
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#31 » pát 25. bře 2016, 11:46

Včetně propadu po spuštění.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#32 » pát 25. bře 2016, 16:08

Rimmer132 píše:Pro zajímavost, ten činný chod je od rozpohybování do uvolnění úderníku nebo včetně propadu po spuštění, měřeno na konci spouště?
Je to fakt nebe a dudy, ... .....U PPS k blokaci a táhlu drhnoucímu v rámu mačkáš bicí pružinu - hezky vrže, úderník leze z díry a táhlo je zezadu vidět pod závěrem. Chod nikdy nebude srovnatelný.


Jen aby nebylo pochyb doplňuji - já jsem ale snad nepsal a netvrdil že chod PPQ M2 a PPS M2 je srovnatelný, či snad dokonce stejný. U PPQ M2 je spoušť parádní, přímo elegantní, taková "sametová", u PPS M2 je to jiný princip a spoušť má prostě jiný chod, její chod je oproti PPQ M2 takový tužší. Já jsem nesrovnával pocit z chodu spouště, ale parametry - zdvih, odpor, atd., viz příspěvek výše. Přece každá zbraň má svůj chod spouště specifický a každý to také vnímá citem trochu jinak. Jinak nevím co máš za sérii PPS, já znám jen PPS M2, kterou mám, a teď jsem si to zkoušel a žádné drhnoucí táhlo a hezky vrzající pružinu nemám, vše chodí lehce a tiše. To jen u PPQ M2 mi zpočátku trochu vrzala pojistka spouště, ale po chvíli používání přestala a teď je spoušť naprosto tichá. Předpokládám, že i u PPS M2 si spoušťové ústrojí po nějaké době sedne a bude ještě jemnější, jak jsem psal, tak jsem viděl pár videí z testů PPS M2 na YouTube a spoušť byla hodnocena jako excelentní....



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#33 » pát 25. bře 2016, 16:35

paza - na srovnání jsem se ptal já a já ti za něj děkuju a je pro mě víc než dostatečný . Já mám PPQ a Glocka 26 a ať to ladím a měním stojiny jak chci, je to prostě děs. Zejména když to člověk na střelnici střídá.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#34 » pát 25. bře 2016, 16:42

No na střelnici už se moc těším, ještě musím dva týdny vydržet než dostanu průkaz zbraně. Budu střídat PPQ M2 a PPS M2 a také jsem velmi zvědavý, jak se střídání zbraní bude projevovat. Ale vzhledem k tomu, že PPQ bude lahůdka na střelnici a PPS bude zbraň na denní nošení, tak se prostě musí jet s oběma a spíše více s PPS....



zdeneks
Příspěvky: 13

Příspěvek#35 » sob 26. bře 2016, 11:47

Otázka na majitele M2 nebo na ty , kteří si ji objednali. Předobjednal jsem si M2 na armedu, byla mi zaslána faktura na zálohu ve výši 50% z ceny. Je to normální postup? Nikdy jsem si novou zbraň ještě nekupoval..



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#36 » sob 26. bře 2016, 12:57

to si myslím není ani tak o typu pistole, ale druhu obchodu a já bych žádnou zálohu teda rozhodně neplatil.

Uživatelský avatar
r626
Příspěvky: 164

Příspěvek#37 » sob 26. bře 2016, 13:07

Rekl bych ze je to pouze postup prodejce.. Neprijde mi to bezne..

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#38 » sob 26. bře 2016, 13:09

Zcela bez zálohy, objednávka přijata a potvrzena s udáním přibližného data dostupnosti, po naskladnění zbraní přišla zpráva o blokování zbraně pro mě a následně výzva k odběru zbraně, kterou mi blokují už nevím kolik dní. Po návštěvě obchodu zbraň předvedena a předána k prohlídce a vyzkoušení s tím, že pokud vyhovuje, tak si ji mohu koupit. Ale takto by to snad u seriózního prodejce mělo probíhat automaticky?!



zdeneks
Příspěvky: 13

Příspěvek#39 » sob 26. bře 2016, 13:24

Já vím, že to s typem zbraně nemá co dělat. Jen jsme nechtěl zakládat nové vlákno a zajímalo mě, zda nemáte podobnou zkušenost.

Paza, kde jsi ji kupoval ty, jestli to není tajemství? :)

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#40 » sob 26. bře 2016, 14:10

paza: neuděláš nějakou společnou fotku Waltherů? Zajímá mě porovnání velikostí s PPQ.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#41 » sob 26. bře 2016, 14:19

zdeneks píše:Já vím, že to s typem zbraně nemá co dělat. Jen jsme nechtěl zakládat nové vlákno a zajímalo mě, zda nemáte podobnou zkušenost.

Paza, kde jsi ji kupoval ty, jestli to není tajemství? :)


Není a mohu doporučit: http://www.prodej-zbrani.cz/

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#42 » sob 26. bře 2016, 15:54

Pokus o rychlé srovnávací foto, omlouvám se za hloubku ostrosti a barevnou teplotu, je to narychlo. V PPS je střední zásobník na 7 nábojů.

DSC_0642 - kopie.JPG
DSC_0648 - kopie.JPG
DSC_0653 - kopie.JPG
DSC_0654 - kopie.JPG
DSC_0664 - kopie.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#43 » ned 27. bře 2016, 20:43

Drobná, ale příjemná a hlavně (pro moji ruku) potřebná úprava PPS M2 - po opakovaném zkoušení jsem začal cítit nepříjemný pocit na konci ukazováku, cítitelný vždy při promáčknutí spouště, když je prst na spodní hraně spouště. Ten nepříjemný pocit je, jak jsem si ověřil, způsoben poměrně ostrou hranou a možná i trochu otřepem (?) na hraně drážky, která je zevnitř lučíku v jeho zadní části, viz obrázek. Takže jsem vzal ostrý nožík (odlamovací nůž) a tu hranu jsem trošku ořízl, ta hmota ze které je rám zbraně vyroben, je velmi dobře krájitelná (ono to jde udělat nejen odkrojením, ale i jemným seškrábnutím hrany). Udělal jsem takový malý šikmý náběh té drážky a je to v pohodě. To také mohli u Waltherů udělat sami.....

2.GIF
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



laurel_31299
Příspěvky: 63

Příspěvek#44 » pon 28. bře 2016, 08:02

U Armedu jsem kupoval stejně P99 a žádný problém. V případě nespokojenosti nemají problém zálohu vrátit. V záloze nevidím problém. Naopak se odliší zamlouvaci od vážných zájemců.

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk



vladan008
Příspěvky: 33

Příspěvek#45 » pon 4. dub 2016, 10:43

Tak taky už mám doma. Včetně Průkazu zbraně...
První pocity: Super se drží. Zpracování vypadá na vysoké úrovni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů