CZ 75: koupit novou nebo "jetou"?



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#61 » pon 4. dub 2016, 20:40

Zdravím, koncem týdne bych se měl jít na jednu 75 podívat.

Prodávající mi kromě jiných fotek poslal i fotky hlavně, potřeboval bych poradit od zkušenějších a znalých. Je to ješte ok? Má cenu se na to jít podívat?
Předem díky.

http://leteckaposta.cz/573849874


Fixfokus: Jak myslíš, že do ústí nejde náboj? Jakože ho nedostaneš tak hluboko aby se ústí dotklo začátku hlizny?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#62 » pon 4. dub 2016, 21:29

Trochu mne zaráží, že tu chcete testovat, jak jde zarazit náboj do ústí hlavně a jinde se řeší kontakt vytěráku s ústím jako veliký problém.

Tyhle starosti jsou jeden z důvodů, proč jsem tu ČZtu koupil novou ...

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#63 » pon 4. dub 2016, 21:54

OMG, ne zarazit násilím! Prostě ho jenom zkusit zasadit "v protisměru" do ústí hlavně. Pokud by střela zajela až po okraj nábojnice, musel by vývrt už být hodně opotřebený. Četl jsem to na nějakém fóru, nejsem žádný expert. Profíci na to mají kalibry.



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#64 » úte 5. dub 2016, 05:35

Je mi jasné, že to nebylo myšleno násilím. Jen volně přiložit.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#65 » úte 5. dub 2016, 06:54

No, pokud je v návodu u zbraně napsáno, že zepředu nemám zastrkovat ani vytěrák a kartáček, tak fakt nevím, jestli pokusy s nábojem jsou to pravé ...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#66 » úte 5. dub 2016, 07:15

Výrobce se kryje, aby jsi po případným čištění kartáčkem s tyčkou z tvrdého materiálu po poškození ústí při čištění hlavně nesprávným nezkoušel reklamovat. Pokud to máš v manuálu, tak se toho drž, u starších zbraní (pokud nejsou po ruce kalibry, jak správně napsal fixfokus), se toto běžně dělalo a dělá a bez ztráty kytičky. Mimochodem kalibry jsou z daleko tvrdšího materiálu než mosaz. Ale když to neumíš, můžeš s nimi to ústí taky zmršit.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#67 » úte 5. dub 2016, 07:37

kolombo:
návod je návod a nikoli dogma - ostatně u revolverů či kosy tam to asi napsáno nebude, že?



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#68 » úte 5. dub 2016, 17:38

Vratil bych se k fotkám hlavně. Jako neznalec nevím co mi ty fotky říkají. V jakém stavu je? Co od toho očekávat? Vypadá to v pohodě tj. Ještě něco vydrží? Dá se odhadnout kolik stovky nebo první tisíce ran? Nebo to vypadá už na novou hlaveň? Rád bych věděl na čem jsem - jestli do toho jít nebo raději do nové.
Díky.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#69 » úte 5. dub 2016, 17:55

Za mě je to OK, ale opakuju, nejsem žádný expert. Moje hlaveň vypadá taky tak a střílí dobře.
Máš možnost si z toho vystřelit?
Otázka koupit/nekoupit záleží taky na ceně, stavu a výrobním provedení. Takhle težko radit...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#70 » stř 6. dub 2016, 09:28

honzazd píše:ahoj. Budu kupovat jetou cz75d, na co bych se měl případně zaměřit abych toho nelitoval (vůle na závěru,drážky v hlavni atd...) poraďte. Dá se okem zjistit vydutí hlavně? Díky za všechny názory.

Kdyžtak mě opravte, mám tuto informaci taky jen z jiného fóra (předpokládám, že jde o CZ 75 D Compact) ... jsem četl, že je vyrobena z lehčí slitiny a tudíž podléhá rychlejšímu opotřebení a ze všech současných CZ je tudíž nejméně vhodná ke koupi z druhé ruky (samo sebou - záleží kolik má nastříleno). Já s ní ale nemám zkušenosti, tak mě někdo doplňte. Má ji kamarád a toho odlehčeného matroše se bál, tak bral novou. Vzhledem k tomu že sama o sobě není moc drahá, bych šel asi u tohoto modelu do nové. Ale nechci nikomu kazit radost :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#71 » stř 6. dub 2016, 12:45

Záleží na stavu. Nějaká polemika o tom, jestli je "hliník" nevhodný pro koupi z druhé ruky je tu pouhé teoretizování. Beretta 71 má rám taky z hliníku, bývá dotlučená, povrchovka "seškrabaná" a přesto je žádaná. A funkčnější, než kdejaká novovýroba od jiných známých značek.
Z CZ D compakt mám vystřeleno nějakou tu tisícovku (pouze originálními SB) a když se o ni člověk stará a necpe do ní "našlapané" náboje (myšleno přebíjenky pro IPSC divize OPEN), funguje bezproblémově. Žádného opotřebení, které by mě nutilo zbraň měnit jsem si nevšiml. Pouze toho běžného.



mmracek
Příspěvky: 5

Příspěvek#72 » čtv 25. led 2018, 15:00

Zdravím,

tak jak se tu píše jsem taky střelecký embryo :) na předváděčce CZUB jsem zkoušel P07, P09, P10 a Shadow2, nejvíce mi padla P10. Po obdržení ZP a NP jsem zamířil do prodejny CZUB v Praze s myšlenkou na P10 FDE a po velmi obsáhlém výkladu jsem nakonec odešel s CZ 75 standard Shadow Line. Měl jsem od začátku jasno, že raději novou, než se při nákupu ojetiny spálit. Nakonec jsem rád, že mě pán ukázal na co se soustředit v začátcích než slepě prodat P10, pro kterou jsem si vlastně šel. Ať o střílí ;-)



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#73 » čtv 25. led 2018, 23:02

Oni ještě pořád prodávají Shadow Line? To jsem blázen. Sháněl jsem ji asi před rokem a už tehdy mi v prodejně někdo tvrdil, že zbrojovka se Shadow Line končí a ta pistole už nikdy nebude.. :o
Kolik chtějí za novou a jak je opracovaná?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#74 » sob 27. led 2018, 12:04

Jj, proč ti prodat to co chceš za 16k, když ti můžou prodat to, co oni potřebují prodat a za víc peněz a ještě tě tak oblbnou, že z toho máš vlastně radost.



mmracek
Příspěvky: 5

Příspěvek#75 » ned 28. led 2018, 12:00

Standard Shadow Line mě stál 22.780,- Kč.

Oblbnutý jsem rozhodně nebyl. Prostě nám osobně lépe padla do ruky a tak. Jsme spokojeni i po střelbě ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů