SB zeleně lakované zápalky (není to nontox)



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#1 » pát 15. dub 2016, 06:20

Tak jsem dneska bral asi 12 krabiček nábojů a v jedné na mě vykoukli zeleně lakované zápalky...
Co to zas je?
Fotografie0316.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2 » pát 15. dub 2016, 06:23

nejsou to náboje, které splňují nějaké normy pro PČR? taky na mě nedávno vykoukli z krabičky. ještě o proti těm neobarveným jsou to ty lehčí, že jo?

Uživatelský avatar
Hans Gruber
Příspěvky: 94

Příspěvek#3 » pát 15. dub 2016, 06:38

Zelené jsou pro policii (aspoň co si teda pamatuji), jinak by to měl být stejný náboj 7,5g/115grs. Říkalo se, že jsou silnější (9X19 nato), ale podle mě je to kec.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#4 » pát 15. dub 2016, 07:03

Sedmej: Fasuje v práci stejné, ale máte to ještě v původních krabičkách SB ( ta řada nábojů a krabička je zelená) Ovšem ty zápalky jako nejsou pravidlem dostal jsem i nezalakované... ( ty normoš dneska) červené a snad i fialové..... takže.... zkrátka celá paleta :D Váhu nevím, nevážil jsem nikdy...

Hans Gruber: Při použití oficiálního střeliva PČR jsem nezaznamenal žádnej rozdíl, ale nezkoumal jsem to blíže....

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#5 » pát 15. dub 2016, 07:05

Hans Gruber: To jsou zase s modrou prdelkou, pro armádu:
naboje-9x19-s-b-8szt-lodka-nato-wskie-1457685878.jpg


EDIT: Jinak stačí pohledat, netřeba zakládat nové vlákno :idea:
viewtopic.php?t=1039
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#6 » pát 15. dub 2016, 07:13

Tak já ty fialové měl v normání pixle.. akorát vyraženo policie

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#7 » pát 15. dub 2016, 07:29

Teď se fasuje z nových nákupů zelená zápalka, zelená krabička a na ní nápis Pouze pro výcvik. Normální celoplášť 7,5g.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#8 » pát 15. dub 2016, 07:33

já když zkoušel nějak porovnat ty zelené (7.5g) s těma neobarvenýma (8.0g) na střelnici. rozdíl co se týká pocitu ze střelby jsem myslím nepoznal. jenom mě přišlo, že ty těžší trochu víc trahají papír.
Oboje S&B krabičky nijak speciálně neoznačené, koupeno v Praze v prodej-zbrani.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Paulus
Příspěvky: 96

Příspěvek#9 » pát 15. dub 2016, 07:46

Poli píše:Teď se fasuje z nových nákupů zelená zápalka, zelená krabička a na ní nápis Pouze pro výcvik. Normální celoplášť 7,5g.


Noné... vnitro ušetřilo dvě koruny dvacet a zainvestovalo do "krabiček"



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#10 » pát 15. dub 2016, 09:04

Zeleně lakovaná zápalka je serie vyrobena pro potreby PČR. Jednalo se o náboje které prochàzely zvýšeným testovàním na spolehlivost, voděodolnost a byly navíc vodotěsně zabaleny. Výkonově jsem nezaznamenal rozdíl mezi nimi a klasickou civilní produkcí s červenou zápalkou. ( cca 30 ks od obou jsem vystřílel přes chrono. Oba dva druhy 115 grs... V Současné době je Policie vyzbrojena náboji HS a QD, s řízeným ranivým účinkem, takže FMJ se používá jen pro výcvik. Náboje s modrou zápalkou jsou primárně určeny pro armádu a jsou vyroveny v normě NATO, takže jsou o něco silnější. Faktor střely okolo 145 váha 124 grs. On rozdil mezi běžným lugerem a Nato občas způsoboval problémy. Některé zbraně vyvážené na Nato náboje s civilní municí závadovaly. Např. AUG v konverzi na 9 mm Luger...



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#11 » pát 15. dub 2016, 10:50

Cervene měl kamarád a dost mu prý zanasely hlaveň. Zelené jsem teď taky koupil a no problem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů