Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1126 » pát 22. dub 2016, 18:41

Aha ja myslel 1970 protoze 10 v kruhu odpovida podle tabulky. http://www.makarov.com/makfaq.html

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1127 » pát 22. dub 2016, 19:07

10 v kruhu = Bulhar



mara.k
Příspěvky: 38

Příspěvek#1128 » pát 22. dub 2016, 19:26

Já dneska poprvé provětral toho svýho kouska. Zbraň přesnější než ruce :) ale ty mířidla by chtěly začernit, jsou opravdu nic moc vidět. Ale ještě se spolu musíme víc sžít.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1129 » pát 22. dub 2016, 19:50

Me vyhovuje ze jsou miridla jemnejsi nez u soucasnych pistoli.Vadi mi kdyz miridla na 25m zakrejou vetsinu cenyho.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1130 » sob 23. dub 2016, 12:37

Tak dnes jsem toho svého taky poprvé provětral. Jak mpíše mara.k, to střílí přesně úplně samo :-) Takže naprostá spokojenost s koupí.



davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#1131 » sob 23. dub 2016, 21:08

Jaký s ním máte rozptyl na 15m.
Nebo naopak, mám li na 15m rozptyl 8 střel se zásobníku v kruhu o d100 mm, to je asi hodně že.



Peldy81
Příspěvky: 4

Příspěvek#1132 » úte 26. dub 2016, 18:56

Zdravím všechny střelce. Dnes jsem navštívil Zelený sport a zakoupil jednoho Maka mazlíka:-)
Měli posledních pět kusů. Vybral jsem si niklovanou verzi, rok výroby 1976. Byl z nich nejhezčí. Hlaveň čistá, koukal jsem tedy jen proti oknu skrz nábojovou komoru bez rozborky. Vím, že se rozebírá vyklopením lučíku, ale dál jsem nevěděl. Paní za počítačem jsem se ani radši neptal.
Nevíte někdo, jak si stojí tato niklovaná verze bulhara? Je vyrobený ze železa, nebo je to nějaká slitina? Největší smůla je, že jsem si ho nemohl odvést domů, jelikož jsem čekatel na ZP. 19.4.2016 jsem úspěšně složil zkoušky v Sezemicích.
Díky za odpověď

Peldy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1133 » stř 27. dub 2016, 19:51

Dotaz na ty co maj ten grip od FabDefens.Z jakeho materialu je ten grip?Nejaky mekceny plast?Neklouze to ve zpocene ruce?Chtel jsem sehnad gumovej od Hogue,ale pravdepodobne se na Makarova nedela takze koukam po tomhle.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1134 » pát 29. dub 2016, 12:17

Máš-li na mysli tento: viewtopic.php?f=19&t=178&start=1005 , tak ten vlastním zatím asi jen já a o nikom dalším nevím (což samozřejmě neznamená, že by ho nikdo jiný neměl). Co se týče materiálu, tak jak jsem tu rukojeť popisoval - je to tvrdý plast. Že by klouzal ve spocené ruce bych neřekl, až tak spocenou ruku, aby mi v ní klouzal jsem ještě neměl. Všechny ostatní návleky či případně i jiné rukojeti budou určitě fajn, ale tato (od FD) je tvarovaná tak, že zvětšuje i "bobří ocas", což samo o sobě zvyšuje lepší držení zbraně.
Navíc je konkrétně u té mojí rukojeti od FD obrovská výhoda ve vypouštění zásobníku jednou rukou. Už jsem to vyzkoušel na LOSu v Otrokovicích a fakt paráda. Ikdyž jsem změnil rukojeť, pouzdra pro skryté nošení (klasické hadrové na opasek) a "kabelku" na zbraň jsem kvůli rokujeti měnit nemusel.



milderede
Příspěvky: 27

Příspěvek#1135 » pát 29. dub 2016, 19:20

Přidal jsem se do klubu Makaronistů a vyznavačů osvědčených značek a typů :) Pořídil jsem Bulhara, r.v. 1981, uloženku ve výborném stavu, ostatně jako většina ostatních. Čekám na vyhotovení PZ a pak na chvíli času a střelnici.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



milderede
Příspěvky: 27

Příspěvek#1136 » pát 29. dub 2016, 19:22

a s mojí druhou pistolkou
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#1137 » pát 29. dub 2016, 21:21

Brácha ten grip má. Na držení při střelbě je to lepší než originální. To je ale jen můj pocit. Na nošení je trošku širší a delší než originál. Já taky zvažoval že si ho koupím. Nakonec jsem si ho ale nepořídil. Už to pak vypadá úplně jinak než makarov.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1138 » pát 29. dub 2016, 21:57

Ze to pak vypada jinak je mi fuk.Ani ho nepotrbuju kvuli tomu vypousteni zasobniku.Nic jineho nez tohle a nebo Klinsky se u nas neda sehnad.Mam obavu jestli ho pak dostanu do kozeneho pouzdra delaneho na origo Makarova.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1139 » ned 1. kvě 2016, 18:51

smates - šlo by sem dát fotku zbraně v pouzdru ?

Jinak pro ostatní majitele Makarova - podařilo se mi minimalizovat to hrkání závěru. Kdyby měl někdo zájem, ať se ozve :D



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1140 » ned 1. kvě 2016, 19:33

Ja jeste nemam ani pouzdro ani strenky a nevim jestli to tam dostanu protoze to kozene pouzdro nema stelovaci zapinani jako Dasta atd.Nicmene asi budu mit smulu s tim pouzdrem protoze jsem levak a vsude jsem nasel jen pravy.Jinak zaver mi taky hrka tak sem s tim navodem :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů