Steyr M9 A1

Glock a spol.

Rorschach

Příspěvek#31 » stř 15. čer 2022, 08:59

Mam ted noveho L9-A2, a jsem z neho krapet rozcarovany. Pri strelbe zaver nekdy zustane par milimetru posunuty vzadu a musim ho bud rukou dotuknout dopredu nebo poradne zmacknout spoust s velkym odporem a zaver se pak posune sam. To si rikam ze az se trochu ochodi tak by mohl prestat delat.

Druha vec je vule vnitrniho spoustoveho ustroji vuci ramu. Je tam asi 0.5mm horizontalni pohyb, takze kdyz je posunuty dopredu, tak pri mackani spouste kdyz dojde na odpor tak se cely vnitrek i se zaverem posune o ten kousek dozadu a pak teprve zacne zabirat spoust. Nevim jestli to ma vliv na funkci rostlinare, ale stve me to, cekal jsem lepsi zpracovani. Mozna to je jenom muj kousek.

Je to moje druha zbran po p10c, a cekal jsem teda vic.

stork

Příspěvek#32 » čtv 1. zář 2022, 22:33

Zdravím všechny. Po získání ZP vybírám svoji první samonabíjecí pistoli v ráži 9 mm Luger a při "zkoušení" různých zbraní v obchodě mi do ruky pocitově dobře padl i Steyr C9-A1 (triangulární mířidla mi vyhovovala). Bohužel jsem ho v okolí neobjevil nikde k reálnému vyzkoušení na střelnici. Tímto bych se zde, prosím, rád zeptal, zda ho někdo má (nebo případně jiný model) a byl by ochotný ho půjčit na střelnici k vyzkloušení? Optimálně v Praze či blízkém okolí. Nebo tip na nějakou střelnici, kde ho mají? Díky.

Rorschach

Příspěvek#33 » pon 5. zář 2022, 20:11

@stork, jestli chces tak ti pujcim v Praze L9-A2

stork

Příspěvek#34 » sob 10. zář 2022, 20:55

@Rorschach, děkuji. Poslána SZ.

Klicky

Příspěvek#35 » stř 14. zář 2022, 18:31

Ahoj, je v ČR nějaký puškař co se specializuje na opravu Steyrů?

Tristan2

Příspěvek#36 » pát 23. zář 2022, 15:35

Zdravim vsechny, kteri tapou stejne, jako jsem tapal ja pri vyberu zbrane. Pred rokem jsem ziskal ZP a moje volba prvni zbrane byl L9 A2. Vyber pohledem, od srdce. To jsem jeste netusil, ze zbran bude takova, jaka je.
Mam vystrilench cca 3000 tovarnich SB.
Bez zavady. Jedine, co jsem resil bylo soustavnym nosenim uvolnene hledi a dokupovani munice....
Dnes mohu porovnat se zbranemi, ktere jsem prikoupil:
HK 45, W PDP C4.00, XDM 45 5.25, CZ 97 B.
Presel jsem na .45 ACP, ketrou bohuzel Steyr neumi.
Kdyby ano, mel bych zbrane jen dve. Steyr. HK jsem stejne jako PDP poslal do sveta. Mam tedy navic 97B a XDM s dlouhou hlavni.
Pokud si mohu dovolit posoudit dosavadni zkusenost a srovnani s ostatnimi zbranemi, byt jine raze, bez okolku tvrdim, ze Steyr je jednicka ve zpracovani i proti treba HK.
Uchop je bezdiskuze bezkonkurencni, tedy pro mne.
Zpracovani cele zbrane, vcetne kontejneru a povrchove upravy taktez. Chovani pri strelbe, byt je zbran polymerova srovnatelne s ocelovymi. Zbran je vyborne vyvazena.
Nevyhody mnou nactene: tuzsi vratna pruzina, zaver je ostrohranny, v textilnim pouzdre je citit.
Slabsi servis. Za mne ale neni nic, co lze zbrani vytknout.
Vrele doporucim kazdemu kdo vaha, zda koupit, ci nikoliv.
Pokud koupite, chybu neudelate. Krasna, kvalitne zpracovana zbran. A na nakup prvni zbrane: verte, ze budete ry dalsi srovnavat...

Zpět na