Střelba v Kostelci.

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#46 » pon 15. črc 2019, 22:30

Docela dost se vzdalujete od původního tématu.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#47 » stř 17. črc 2019, 12:54

LoganRaise píše:Tak snad to bude alespoň nelegální zbraň, nebo se sám budu divit, jak mohl mít zbroják. Pánové, možná se pletu, ale drtivá většina z vás by prostě manželku nezastřelila, i kdyby bůhví co. Protože máte nějakou výchovu a něco v hlavě.


A hlavně (jak jsem si přečetl v jiné diskusi) by v takovém případě v krátkém čase došly manzelky, což je průser.

Ale vážně... Celá ta úvaha ohledně držitelů ZP je podle mě lichá. Ten případ je totální exces. To je pak úplně jedno, komu se stal. Tohle prostě normálně neudělá ani držitel, ani nedržitel. Taková výjimka žádné pravidlo nepotvrzuje ani nevyvrací. A kam až je mi známo, statistiky jsou stále na naší straně.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#48 » stř 17. črc 2019, 13:11

Nemuselo by to mozna vadit ze dojdou, kdyby si chlapi nezavideli, stacili by dve zenske na celou vesnici :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#49 » čtv 18. črc 2019, 13:09

Toto byl exces. Pokud by neměl ZP tak by ji třeba zapíchl.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#50 » pát 19. črc 2019, 02:09

Jenže on ZP měl a tak jí zastřelil. Takže tím otevřel další možnost kritiků ZP poukazovat na to, jak ZP získá i osoba, která by ho mít neměla...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#51 » pát 19. črc 2019, 08:08

No zrovna tenhleten ji UŽ neměl mít, kdyby policie reagovala tak jaksi pružněji. Ale to je z toho pohledu "po bitvě každý generálem". Fakticky asi málokoho napadne, že je někdo potenciálním vrahem. Normálním lidem to připadá absurdní...až do nějaké události. Pak teprve se začnou zpětně skládat indicie z drobných předešlých událostí. Škoda, že se nikde už neobjeví následné podrobnosti. Ony totiž už nejsou až tak zajímavé a tak jim nikdo nedá vysílací čas.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#52 » pát 19. črc 2019, 11:11

Souhlas. Kdyby policie hned při nahlášení jeho rodiny o vyhrožování preventivně zadržela zbraň, tak se nemuselo střílet.
Ale klidně by ji mohl ubodat v té restauraci nožem ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů