Návrhy a diskuze ke změnám pravidel 2020

Moderátor: LOS vedení

Igrlik

Příspěvek#151 » stř 14. srp 2019, 20:16

staM píše:...
Používání silně podlaborovaného střeliva je poměrně velká "soutěžní výhoda"
...

Vhodné zaradenie správne nakalibrovaného popperu na vzdialenejšom konci parkúru okamžite kompenzuje túto podľa Teba "výhodu". A je to podstatne jednoduchšie a absolútne bez nárokov na pomôcky, čas a prácu aj beztak dosť vyťažených rozhodcov.

staM

Příspěvek#152 » stř 14. srp 2019, 20:18

Kdyby jsi to četl celé taky by jsi si mohl příspěvek o vhodně nakalibrovaném popperu ušetřit.

MRBLUE

Příspěvek#153 » stř 14. srp 2019, 20:25

staM
A co moj prispevok? K tomu co povies?

Igrlik

Příspěvek#154 » stř 14. srp 2019, 20:35

staM - iba otázka - koľko pretekov LOS si ako organizátor, riaditeľ, rozhodca alebo helper odviedol?

staM

Příspěvek#155 » stř 14. srp 2019, 21:00

machoh píše:
Je to čiastočne tá zbytočná práca s kontrolou, ktorá mi na rozdiel od teba nepríde zanedbateľná. Zároveň - a toto považujem ja za veľmi dôležité - stále mi nie je jasné, čo pozitívne má toto opatrenie do LOSu priniesť. Z môjho pohľadu - desatiny sekundy, ktoré získaš AK podlaborušej strelivo AK strieľaš iba na papier AK je to jednoruč v súčasnom LOSe o výsledku nerozhodujú. Alebo máš z niektorých pohároviek iné skúsenosti?

Není to pouze o tom jednoruč a "zisku" desetin sekundy.
Když už jsme ale u toho jednoruč tak pokud postvím papíry na cca 7-10 m,k nim neterče tak faktorovým ti to ruku "rozháže" že budeš docela dlouho srovnávat bouchajdu tak aby jsi třeba nedal NS.To už jsou i jednotky sekund na "s jistotou" střelený terč a čistý neterč + další penalizace za neterč pokud výstřel z rozhozené ruky uspěchám.

machoh píše: stále mi nie je jasné, čo pozitívne má toto opatrenie do LOSu priniesť

LOSje sidce sport,ale má navozovat správné návyky v sebeobranných situacíc které by mohly nastat v reálném životě.
Pokud budu nacvičovat podmotorovancema (a i s nimi soutěžit)tak získám jakous takous malou jistotu a přesvědčení že to je v poho protože to na soutěži přece dám.
Pak přijde nedejbože nějaká reálná střílečka a tím továrním co mám na nošení,které je vlastně výkonem a tím i zpětným rázem PF+ ještě docela dost navíc je třeba z double tapu alfa + bába.
Na soutěži alfa+miss+bába zamrzí,možná naštve,ale v životě je z toho v lepším případě hodně velká nepříjemnost,v tom horším kriminál.
Má to prostě uživatele zvyknout na to že "to fakt kope".

staM

Příspěvek#156 » stř 14. srp 2019, 21:06

MRBLUE píše:staM
A co moj prispevok? K tomu co povies?

No když kdokoliv jede po výsledku tak dát například o 3 LBS slabší vratnou je fakt nepřekonatelný problém.
Podle typu bouchajdy to dám od 20s do minuty.Nejdýl mě to trvá asi na 1911ce.Na 625ce bych to asi ani nedělal :)

MRBLUE

Příspěvek#157 » stř 14. srp 2019, 21:24

Nevies citat? Uz ti tu par ludi vratane mna napisalo ze ti co robia vysledky prave taketo nezmysly neriesia. Ked nevies strielat, tak ta to na bednu nedostane. Ked strielat vies tak to je zbytocne.
Kolko pretekov si tymi vymenami pruzin vyhral? Lebo ja napriklad netusim kolko mi trva rychla vymena vratnej pruziny. A ak sa na LOS dostanem, zvyknem sa slusne umiestnovat.

staM

Příspěvek#158 » stř 14. srp 2019, 21:32

MRBLUE píše:Beries nieco? .

Na osobní útoky reagovat nebudu
Dostal jsi poměrně slušnou věcnou odpověď.
Jasně jsem deklaroval že to není jen o té bedně nebo "do XYntého místa"
To že pokus o urážku ze svého příspěvku po chvíli odstraníš je sidce hezké ale je to obdobné jako kyž se pokusíš vrátit vystřelenou.

Blacky

Příspěvek#159 » čtv 15. srp 2019, 05:30

Nekrmte trolla.

jaramat

Příspěvek#160 » čtv 15. srp 2019, 15:14

Tak vážení, k tomu PF: Nechci se nikoho dotknout, ale zkroťte trochu vášně a jděte se podívat na IPSC level 1, tam taky nikdo neměří PF a LOS není, ve vší úctě, něco víc než IPSC level 1, tak proč bychom se s tím měli drbat v LOSu. Obojí je to taková obdobná lidová úroveň závodů, takže si myslím že PF nemá smysl v LOSu vůbec řešit.

cmk
Vedení LOS

Příspěvek#161 » sob 14. zář 2019, 21:30

Pro zajímavost...
MČR LOS 2019 ve velké pistoli vyhrál střelec s plastovým subkompaktem se strike-fire spoustakem.

Fakt chce někdo ještě tvrdit, že je to o zbraní?

Quirinus

Příspěvek#162 » sob 14. zář 2019, 21:57

Samozřejmě. Kdyby ji neměl, těžko by vyhrál. :-D

audis

Příspěvek#163 » sob 14. zář 2019, 22:25

Sub kompakt? To byla velikost jako P10s, glock 26?

DJ Die

Příspěvek#164 » sob 14. zář 2019, 23:24

cmk píše:Pro zajímavost...
MČR LOS 2019 ve velké pistoli vyhrál střelec s plastovým subkompaktem se strike-fire spoustakem.

Fakt chce někdo ještě tvrdit, že je to o zbraní?

Zase nedá se říct, že to o zbrani vůbec není, jen u LOSu jsou ty rozdíly mezi schopnostmi střelců občas tak velké, že to vlastnosti zbraně dohnat prostě nemůžou. Já bych třeba Adama Týce asi nepřestřílel, ani kdyby měl Kevina a já ISPC Open speciál, ty nebo Hawk byste to ale asi dali...

permonikostrava

Příspěvek#165 » ned 15. zář 2019, 03:47

Prosím nikdy ani trochu neporovnávejte LOS s IPSC . Byť jen level 1 . Neférovost rozhodčích , 12 ran a dané pořadí terčů . :lol:

Zpět na