Springfield/HS XD/XDM

Glock a spol.

romv

Příspěvek#586 » pon 14. kvě 2018, 20:01

Já se rozhoduji mezi G43, XDs a S&W Shield...zhlédl jsem opravdu hodně videí a recenzí hlavně z USA. S žádnou z nich neuděláš chybu, všechny jsou velmi dobré, ale přeci jenom malinko vítězí XDs...lepší mířidla, lepší chod spouště a lépe se drží. Sám jsem glockař a mám pár Géček doma (služebně sem je měl skoro 15 let), ale i tak sem si vyběhal NP a příští týden si jdu pro XDs. Zkusím zbraň z jiného soudku a jsem přesvědčen, že mě nezklame.

Honzajan

Příspěvek#587 » pon 14. kvě 2018, 20:59

XDS má horší spoušť než Glock, zejména G43. Měl jsem obě. Na nošení je lepší géčko-menší, lehčí, víc příslušenství a dílů. Objektivní plus XDS je dlaňovka. Čím víc zbraní znám, tím víc si považuju Glocka.

audis

Příspěvek#588 » pon 14. kvě 2018, 21:08

střílel jsem obě. XD-S má lepší spoušť. XD-S konstantní chod, síla se těžko popisuje. výstřel překvací. Glock odpor skokově roste pak rána.

Ten tvůj glock nebyl tuněný? :-)

Kondrik

Příspěvek#589 » úte 15. kvě 2018, 18:14

Tak jsem prohnal laufem prvních 100 ran z XD-S 9mm. Spoušť se mi líbí, ačkoliv na mojí dosavadní G19 jí mam pořád radši. XD-S má celkově delší chod spouště. Ale to dělá asi zvyk.

Na moje jemné dětské ručičky je pažba poměrně hrubá, a po několika zásobnícíh mam v kůži vytlačený stopy. Určitě koupim Talon Grip.

Mířidla jsou výš, než u Glocku, takže mi první rány lítaly poněkud nízko.

S čim mám problém je záchyt závěru. Při střelbě mam palec pravý ruky přímo na záchytu závěru a ten mi tím pádem po poslední ráně nezůstane otevřený. Když chci závěr zachytit vzadu i manuálně třeba v rámci rozborky, tak je to taky obtížnější, než u G19.

vaclaff

Příspěvek#590 » úte 15. kvě 2018, 18:22

Kondriku, diky za pujceni, fakt hezky se z ni strilelo. Akorat oproti my XDM mi nejde jednoduse zadrzet zaver, zachyt je hodne zapustenej. Ale moc to u tohohle typu zbrane nevadi, aspon nic nevycniva. A to skripnuti kuze pri dorazeni zasobniku boli :-) Subjektivne mensi, zpetnej raz nez u G43, spoust dlouha ale nevadi. Takze do ni jdu v. 45 ACP.

audis

Příspěvek#591 » úte 15. kvě 2018, 18:47

Kodrik :
Tak si poloz palec pod zachyt. Máš tam taktilni zvýraznění. Máš ho akorát na palec bez prehmatnout. To máš dobrý, ne špatný.

Kondrik

Příspěvek#592 » úte 15. kvě 2018, 19:21

vaclaff: za málo, rád vyjdu vstříc. A jsem rád, že nejsem jedinej, kdo si stěžuje na záchyt závěru :)

audis: tak řešení je logicky jasný :D já jen nejsem zvyklej to tak držet, takže mi to zatím způsobuje problémy.

ladaj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#593 » úte 15. kvě 2018, 20:09

Kodrik: a to jsi ještě neměl v ruce XDM, které má hmatník záchytu zvětšený a tedy mnohem náchylnější na uvedený jev. Naučil jsem se kvůli němu střílet s palcem "volně v luftě" mírně šikmo nahoru a s odstupem času bych řekl, že mám zpětný ráz lépe pod kontrolu. Na XDS jsem tím pádem nic podobného absolutně neřešil.

vaclaff

Příspěvek#594 » stř 16. kvě 2018, 10:57

Ladaj: divny je ze u XDM mi to nedela a u XDS jo. Asi jde o konkretni velikost prstů a jejich rozlozeni. Ale XDS ma zachyt utopenej, u XDM vycniva, takze by to u me melo byt naopak a neni.

audis

Příspěvek#595 » stř 16. kvě 2018, 11:17

Držíš tu xd-s svojí rukou? :-D

vaclaff

Příspěvek#596 » stř 16. kvě 2018, 13:53

good question :-) ale asi pod jinym uhlem.

ich4

Příspěvek#597 » stř 23. kvě 2018, 13:44

Mám XDS 3.3 .45 SS i G43 a vypadá to, že XDS půjde do světa. Chtěl jsem na nošení něco v .45 ACP. Vystřílel jsem dvě krabičky naprosto bez problémů, musím uznat, že střílí přesně, ale nějak mi nesedla. Rozměrově jsou téměř shodné, ale XDS je těžší. G43 mi vyhovuje víc.

Zpět na