Prodejce/vyrobce streliva Getload

bitkar

Příspěvek#1 » stř 4. pro 2019, 17:08

Tak tu mame nove moznosti od firmy Getload v Letnanech, Praze.
http://www.getload.cz

Udelal jsem testera a rozhodl jsem se tam stavit, pokecat a koupit 90 kousku na zkousku.

Co jsem se dozvedel:
- ted s tim vsim zacali
- varky streliva za priznive ceny by mely byt trvale
- strelivo nedelaborujou, kupujou uz rozebrane, takze to defakto jen davaji dohromady s pouzitim modernich komponentu
- byla citit ochota a vzhledem k tomu, ze to jsou prvni varky, tak jsou vdecni za feedback a nemaji problem s vymenou/reklamaci, kdyby neco
- jedou na prumyslovych strojich
- chystaji brzo 9 mm
- celkove zatim dobry dojem z jednani a jestli vse vychytaji, tak to muze byt dobry zdroj nekorozivniho streliva za dobry peniz
- pry prachova navazka je mirnejsi nez u vojenskych, takze by to melo byt prijemnejsi strileni

Krabicku maji moc peknou :) Nejsem zadny odbornik na strelivo, spis dokazu posoudit tu krabicku vic :)
Presto moje poznatky k nabojum samotnym, ktere asi pak potvrdite na fotkach (nevim, jake jsou povolene odchylky):
- delka naboju se lisi, nektere strely jsou vic zastrcene, nektere min
- bylo znat, ze to proslo nejakou vlahou nebot jsou tam fleky, znamky koroze (ne u vsech, nektere jsou uplne vpohode)
- zapalky jsou taky ruzne hluboko, neni to uplne vse stejne
- kupodivu nemam od manipulace s nimi spinave ruce, naboje jsou ciste
- nabojnice maji ruzna cisla (nedohledaval jsem), takze pochazi z ruznych roku a tovaren

Strilet jsem s nimi jeste nebyl, ted jsem to terprv koupil. Tak uvidime az se dostanu, jak to bude.

Odkaz na fotky ZDE (koleckem mysi lze nazoomovat, fotky jsou ze zrcadlovky, kvalitni, velke, muzu dodat originaly):
https://photos.app.goo.gl/qnQHKxNzBFr7phNs7

u jedne jsem dal rovnou linku k posouzeni velikosti, jsou vybrany nahodne vzorky z te krabicky. Kdyby nekdo chtel vyfotit nejaky detail nebo tak, klidne dofotim, co je treba.

Takze co vy na to?

odouda

Příspěvek#2 » stř 4. pro 2019, 18:08

Kentaur Praha již nabízí 9mm Luger: https://www.kentaurzbrane.cz/naboj-getl ... -124g-tmj/
Zkoušel někdo?

Dandys

Příspěvek#3 » čtv 5. pro 2019, 08:12

Jsem zvědavý na něčí zkušenosti ze střelnice - jestli to přebíjí a "jak to léce, té kulke" ;)
Dejte vědět, pls.

peggy
moderátor

Příspěvek#4 » pát 6. pro 2019, 14:27

Zde nadále jen zkušenosti s firmou Getload a jejich sortimentem.

Killing joke

Příspěvek#5 » čtv 16. led 2020, 12:20

Nábojnice vykupují za 0,7 Kč kus. Což se vyplatí leda s barelama ze střelnice.
Koupil jsem jednu krabičku 7,62x39 a snad ještě dnes zkusím.

Zatím je to v začátcích. Člověk se dostane až dovnitř k samotnýmu lisu, žádná účtenka a peníze vrací sympaťák z vlastní peněženky :D

V plánu prý je i .308 a .45.

Killing joke

Příspěvek#6 » čtv 16. led 2020, 16:35

90 ks 7,62x39 bez problémů a lítá trochu lépe než staří rumuni.

Zpět na