Koronavirus a situace v ČR

Diskuse o nestřeleckých událostech všeho druhu


pavelg
Příspěvky: 2238

Příspěvek#5791 » úte 23. úno 2021, 12:31

Však to je jen otázka administrativní. Udělí se výjimka nebo se nastaví podmínky tak, aby to vyšlo. A když nebude zbytí, přestane se 3 dny před zápasem testovat, aby reprodukční číslo kleslo .. tedy to, číslo, které fejkují jako reprodukční.
Oni si tam budou pít pivečko, žrát řízky nebo párky s hořčicí a chamraď bude mít na nasazeny 3 náhubky. Jeden aby nevydechovali, druhý aby nevdechovali a třetí aby blbě nežvanili. A rozpočet se zatáhne z pokut za nedodržování nutných opatření.
Hlavně proboha aby někoho nenapadlo něco, co by mohlo problém s kovidem vyřešit z medicínského a epidemiologického hlediska .. tomu se musí předejít za každou cenu! Nakonec.. daří se to už držet mimo oblast funkčnosti a racionality celý rok, tak to ještě minimálně do května vydrží. A pak .... ale co, dluhy a ztráty se socializují, kdežto teď se sype do konkrétních kapes a hlavně se zavádějí mechanismy, o kterých se starým bolševikům nezdálo ani v nejčervenějších snech.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2333

Příspěvek#5792 » úte 23. úno 2021, 12:58

Kde ta Výjimka na děti je definována? V tom mimořádném opatření to není. Nebo jsem nečetl pozorně?rumburak18
Příspěvky: 1412

Příspěvek#5793 » úte 23. úno 2021, 13:00

je to těsně nad bodem 3 toho nařízení
s výjimkou dětí od 2 do 15 let, které i na těchto místech mohou nosit ochranné prostředky uvedené v bodu 1.rumburak18
Příspěvky: 1412

Příspěvek#5794 » úte 23. úno 2021, 13:01

Na západní frontě neklid :-( Animujte si v tom okně průběh v posledních týdnech.
https://flo.uri.sh/visualisation/3987548/embed

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2333

Příspěvek#5795 » úte 23. úno 2021, 13:04

Rumburak :
myslíš bod 3c? Ten popisuje pouze školy. A kdo má koule, vyloží si to na celodenní výuku. Nejen na tělocvik a zpět.

Nebo kde to je?rumburak18
Příspěvky: 1412

Příspěvek#5796 » úte 23. úno 2021, 13:05

nad bodem 3 urcite neni 3c :-(Letec 12
Příspěvky: 1220

Příspěvek#5797 » úte 23. úno 2021, 13:06

pavelg: Myslíš jako rušení fyziky a chemie na základních školách do roku 2024?
https://echo24.cz/a/SJLic/pryc-s-newton ... protestuji
To nezní moc odborně, leda snad, že měl Plaga kovid a vyschl mu mozek

A z opatření si už nikdo nic nedělá...
Polsko: Nádech z plných plic a bez roušky

Turisté na polské straně Tater i přes přísná protikoronavirová opatření „dýchají z plných plic, neřeší ani ochranné roušky, ani koronavirus”, píše server wp.pl. Na Mořském oku, největším tatranském jezeru, které se nachází ve výšce 1395,5 metru nad mořem, jen málokdo dodržuje zásady bezpečnosti.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... y-40351830

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2333

Příspěvek#5798 » úte 23. úno 2021, 13:11

Aha. Bod 2 poslední odstavec. Pardon nevšiml jsem si.

Pak to je pro děti ještě horší (nemohou mít ani dvě roušky, mohou mít pouze
Cit. respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez
výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky
(pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem
(např. FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující
minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN
14683+AC, které brání šíření kapének,

Nebo já tomu bod 1 a bod 2 nerozumím. :-(. Nechápu to z toho textu ten rozdíl co ministerstvo zamýšlelo .rumburak18
Příspěvky: 1412

Příspěvek#5799 » úte 23. úno 2021, 13:19

Že nemusí mít narozdíl od dospěláků respirátor, ani dvě roušky, ale jen jednu jednorázovou roušku splňující tu normu ČSN EN 14683+AC.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1029

Příspěvek#5800 » úte 23. úno 2021, 14:32

Ono je hezký, když nás krmí % volných kapacit ARO/JIP, jenže % nejsou lůžka. A navíc to obsahuje všechna lůžka, nikoliv jen vyhrazená na Covid.
Firefox_Screenshot_2021-02-23T13-20-57.626Z.png


Jenže realita vypadá takto:
Firefox_Screenshot_2021-02-23T13-21-50.627Z.png


A tím pádem to hned vypadá jinak, když Plzeňský kraj 0, Karlovarský a Liberecký kraj jen po 1 místě.
Takže je na místě si to přiznat:
Už nelze udržet standardy péče. Postihla nás katastrofa, řekl Černý

„Je nutné otevřeně říci, že kapacita lůžek intenzivní péče v Česku se blíží svému absolutnímu vyčerpání,“ prohlásil Černý na úterní tiskové konferenci. Černý také upozornil, že už nelze udržet stávající standardy léčebné a jiné péče. „A nepochybně dochází k útlumu a oddalování takzvané necovidové péče. Celý systém jako celek se blíží svým limitům,“ dodal. Největší problém ale není s nedostatkem lůžek, nýbrž s omezeným počtem zdravotníků. „Systém není schopen zajistit adekvátní počet kvalifikovaného personálu, to je hlavní problém,“ uvedl Černý. I proto se podle něj neuvažuje o zprovoznění polních nemocnic v Brně nebo Praze-Letňanech.

„Pozorujeme běžně čtyřicátníky, měli jsme u nás hospitalizované osmdesáté ročníky. Hovořím o ventilovaných pacientech, to znamená s těmi nejtěžšími průběhy,“ uvedl krajský koordinátor Dostál. „Virus se chová nepochybně jinak, zasahuje mladší populaci, i dynamika zhoršení je v některých případech výrazně rychlejší, než byla v podzimních týdnech,“ dodal. Potvrdil, že se projevuje šíření agresivnějších mutací viru.

Náměstek Černý také potvrdil, že už dal souhlas k převozu pacientů do Německa, kterému se Ministerstvo zdravotnictví dosud bránilo. Pro převozy pacientů nyní zdravotníci mají k dispozici také dva velkokapacitní vozy a dva vrtulníky.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/uz-n ... .seznam.cz
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.Milan100
Příspěvky: 353

Příspěvek#5801 » úte 23. úno 2021, 14:32

Audis:
Ne zcela jsem pochopil zda je zájem chránit dítě respirátorem, ale prostě ty co máte vám nesedí, a nebo jen zda se tomu dá vyhnout.
Pro ten první případ mohu doporučit dětský respirátor Healthy Human https://www.hoverkart.cz/detske-respira ... man-zajic/ který byl ještě nedávno běžně ke koupi ale teď nějak není, bohužel. Snad se to zase zlepší. Je vyzkoušený na dítě cca 6 let a sedí opravdu dobře a slušně těsní. Někde v recenzi píší že sedí i menším dětem. A vidí přes něj. Taky už se nám válel po zemi protože neviděl ale ne s tímhle.Letec 12
Příspěvky: 1220

Příspěvek#5802 » úte 23. úno 2021, 14:50

Poslanec a lékař Kaňkovský: Ivermektin za vyzkoušení stojí

Lékaři mezi poslanci se neshodují, jestli by měly nemocnice začít používat pro léčbu covidu-19 nadějný lék ivermektin. Část je vůči neregistrovanému léčivu opatrná, část by nechala ivermektin stejně jako na Slovensku nebo USA k užití některým fakultním nemocnicím.

Předseda poslanců TOP 09 a lékař Vlastimil Válek radí k opatrnosti, ale i on se proti zkušebnímu užití nebrání. Zvláště pokud není ivermektin pro pacienty nebezpečný.

Místopředseda zdravotnického výboru Julius Špičák (ANO) a Rostislav Vyzula (za ANO) jsou proti.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... i-40351906

vše zavání jen dalším politikařením a pacient?...pavelg
Příspěvky: 2238

Příspěvek#5803 » úte 23. úno 2021, 15:13

Nikdo se jakože nebrání, ale SUKL "nemůže" protože to přece už roky dělá orgán EU .. takže buď pokoutně s jednou nohou v kriminále a s rizikem zakleknutí kdykoliv bude záminka, nebo nechat chcípat podle předpisů.
Je to stejné jak s tím ivermektinem, tak se Sputnikem a se vším ostatním.Letec 12
Příspěvky: 1220

Příspěvek#5804 » úte 23. úno 2021, 15:35

Brněnský primář Rezek: Po nasazení ivermektinu se snížil podíl pacientů na kyslíku

Brněnští lékaři sloužící na covidovém oddělení vyzkoušeli k léčbě pacientů už několik nadějných léků. Vedle remdesiviru a kortikoidů nasadili koncem roku i ivermektin, který v Česku zatím není k dostání. Podle primáře a zástupce přednosty I. interní kardioangiologické kliniky FN u svaté Anny v Brně Michala Rezka to vypadá, že by mohl fungovat. Čekat na klinické studie podle něj v této napjaté situaci nelze.

Ivermektin jsme nasadili pacientům s těžkým průběhem, kteří museli dostávat kyslík. Naším cílem bylo, aby ho už nepotřebovali a jejich stav se zlepšil, což se nám u většiny podařilo.
Člověk si proto musí položit otázku, jestli musíme za každou cenu čekat, až se to prokáže, anebo se budeme snažit léčit tím, co máme možnost podat.

Rozhovor:
Včera Česká společnost anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny vydala ve spolupráci s dalšími odborníky stanovisko, ve kterém užití tohoto léku nedoporučuje kvůli nedostatečným poznatkům. Pokud bude chtít ivermektin některý lékař k léčbě covidu nasadit, je to na jeho riziko. Co si o tom myslíte?

Ono to vychází z celého roku. Ze začátku zde bylo několik nadějných léků jako hydroxychlorochin, pak některá antibiotika, antivirotika, která se dřív používala k léčbě jiných chorob. Postupně tyto léky odpadly, protože se neprokázal jejich prospěšný účinek, ne kvůli tomu, že by škodily. Myslím si, že to vedlo k tomu, že všichni přestali věřit, že nějaký jiný lék by mohl na covid působit. Pak to samozřejmě nemá oporu v těch jasných klinických studiích.

Nežádoucí účinky ivermektinu jsou přitom minimální a pacienti by ho měli dobře tolerovat. Z tohoto pohledu si myslíme, že není důvod se příliš obávat. Někdo je spíš zdrženlivější. Náš názor je, že ten průběh nemoci, jak ho vidíme v nemocnicích, si zaslouží snažit se, co to jde.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/br ... u-40351924

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1434

Příspěvek#5805 » úte 23. úno 2021, 18:37

Mě by moc zajímalo, na co máme úřad, jehož náplní práce je kontrola léčiv a jejich schvalování, když bez bumážky že je lék povolen vydané v Bruseli, se jeho úředníci ani neuprdnou. Podle mého laického pohledu je takový úřad na kulový, úřad zrušit, úředníky patří vyházet ne na hodinu, ale na minutu a na místo úřadu jednu písařku, která by ty Bruselský cancy přepisovala a fertig.
Takhle bych to těm dotyčným přednes a ať si vyberou - schválí léky jinde nouzově používané do podobného režimu, nebo nechají lidi chcípat? Pokud si vyberou tu druhou variuantu - prosím, můžete jít, tam jsou dveře!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host