Tippmann M4-22 Pro/Elite

Dlouhé zbraně .22LR

pskorec

Příspěvek#31 » úte 21. bře 2023, 20:55

Na prodejně mají bohužel jen 12,5" verzi a na druhé mají jen 16" verzi. Nejde tedy obě zbraně současně vyzkoušet, což je škoda. Každá se určitě drží jinak, kvůli vyvážení. Asi vezmu tu kratší verzi, skladování a manipulace bude jednodušší.

sali27

Příspěvek#32 » stř 22. bře 2023, 09:55

No můžeš jet pro tu kratší a když se ti bude zdát malá. Tak objednat a nechat si dovést 16 palců.
Já to bral tady a dělají i rozvoz. Já mám 180cm a původně jsem chtěl 16. Ale kdybych to dal na jednobodový popruh tak 16+ tlumič to by končila někdo pod kolenem.

https://www.mwarms.cz/samonabijeci-pusky:tippmann-arms/
Říkal že kolem 500kč zaleží jakou trasu a kolik toho vezou. Takže pak inviduál.

pskorec

Příspěvek#33 » pát 24. bře 2023, 21:49

Díky, půjdu si to ještě prohlédnout na prodejnu. Je to jako s pistoli, první koupená nikdy není poslední. První AR-15 taky nebude poslední, takže druhou můžu koupit s jinou hlavní.

mikk

Příspěvek#34 » stř 26. čer 2024, 20:02

Pořídil jsem před časem Tippmanna a bohužel první dvě návštěvy střelnice dopadly celkem nevalně.

Samonabíjecí puška se poměrně často zasekavá (cca 5-7 poruch na krabičku nábojů) kdy závěr vzpříčí naboj a nezavede ho do komory. Mám vystřeleno přesně 300ks a je to k nasraní a bohužel se mi to nepodařilo vyřešit: testovaný tři druhy munice, vícero zásobníku, čištění/mazání, napaskovaní zásobníků...

Aktuálně jsem to otevřel po emailu s prodejcem a ten navrhuje to předat dodavateli/dovozci na opravu.

Setkal jste se někdo s výše uvedeným problémem na Tippman M4 22, nebo na jiné samonabíjecí maloražce?

Mohl by mi zdejší ochotný majitel dalšího Tippmana vyfotit jak vypadá náběh do komory u Vaší pušky?

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kokosak

Příspěvek#35 » pon 8. črc 2024, 14:55

Zdravím, Tippmana mám 2 roky (model elite 10") nasazen tlumič obyč. modulový A-tec za 2tis. Zásobníky mám 10 i 20 r. Takto vzpříčený náboj u sebe eviduju celkem často. Nastříleno mám málo (cca 2000 ) a řekl bych že má spolehlivost naštěstí vzestupnou tendenci. Snad se ještě zaběhne :-) .. Nicméně se subsonickými náboji je to opravdu né tak spolehlivé jak bych si přál. U sebe odhaduji závadu cca na každých 15-20 r (většinou takto vzpříčený náboj ). Sonické mám vyzkoušené CCI , American Eagle , a teď nově Federal nějaké ekonomičtější tuším 525 ks v balení a vše funguje naprosto spolehlivě. Sellier & Bellot
také naprosto v pohodě jen mám pocit že více špiní. ( 1-2 závady řekněme na 100 ran).

kokosak

Příspěvek#36 » pon 8. črc 2024, 15:04

Ještě bych si dovolil pár postřehů. Myslím že s tlumičem to funguje spolehlivěji. Přece jenom o trochu větší tlak v systému tomu dynamickému závěru dělá dobře :-) .. Když můžu střílím HV. Hodně čistím, protože už po 100-150 ranách je to v mém případě dost znečištěné ( hlaveň u malorážky neřeším, tu čistím tak po 1000). Náběh do komory vyfotím a zašlu :-)

mikk

Příspěvek#37 » stř 10. črc 2024, 19:23

Děkuji moc za feedback. Já mám zatím vyzkoušené S&B Club, S&B HV a Aguila HV. Počet závad byl víceméně stejný u všech.
Závady se mi vyskytují hned i na vyčištěné zbrani, tak jsem tuto souvislost zavrhl.
Příčinu závady bych právě vůbec nadefinovat jako problém s pretazenim závěru ale snad spíš naopak, kdy závěr má více energie a naboj se namísto zavedení do komory dynamickým účinkem vzepre o hranu komory a zbytek kineticke energie ho posleze stáhne mimo komoru až to zdeformuje střelu.

Jj prosím o tu fotky vaši komory pro porovnání. Nejde mi do hlavy proč tam není nějaký alespoň kosmetický náběh, nebo alespoň srážení... Na mé je to víceméně ostrá hrana

kokosak

Příspěvek#38 » pát 12. črc 2024, 07:41

Zasílám slíbené foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kokosak

Příspěvek#39 » pát 12. črc 2024, 07:57

Když nad tím přemýšlím, tak tam opravdu žádný náběh do komory není. Ono u malorážky a tohoto typu závěru možná ani kloudně být nemůže, ale to jenom přemýšlím nahlas. Myslím si, že náběh vlastně supluje pouze ta malá skluzavka v zásobníku. Máte 1 nebo více zásobníků ? Říkám si aby ten problém nebyl v tom.

Zpět na