Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#1636 » pát 24. úno 2017, 14:32

pelanj píše:To bych docela rád viděl:)


Dost dlouho jsem dělal zámečníka, a tak to tvrdím z praxe. Nějakou mini "flexu" z baumaxu bys na tom uvařil, ale pořádnou profi flexou tam díru na vytažení zbraně uděláš za chvíli. Jo, jak by vypadal obsah trezoru po vyřezání díry je druhá věc, ale dostat se do takové skříně dá velmi rychle.
Já takovou skříň mám jen proto abych splnil zákonné podmínky. Je mi jasné, že před odhodlaným lupičem to neobstojí. Proto taky zvažuju trezorovou komoru.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#1637 » pát 24. úno 2017, 14:33

kurvajz píše:....
A argumentace, že "kotvit se nemusí, protože to MV nevyžaduje"...OK, papírově budete z obliga před zákonem, pokud vám trezor někde odnese, nebo vyhodí z okna...ale jinak? Ovšem pokud to někomu stačí, tak proti gustu :mrgreen:


Nemám ukotveno, mám ten trezor zazděný, koukají jen dveře .... ;)



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1638 » pát 24. úno 2017, 18:06

Tak to je samozřejmě taktéž dobrá varianta :-)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#1639 » pát 24. úno 2017, 18:53

kk: "Nemám ukotveno, mám ten trezor zazděný, koukají jen dveře .... ;)"

A co zazdít i ty dveře????!!!! :?

Ne, to myslím vážně, už dávno mě napadlo, u mě to bohužel není možné, ale u někoho, kdo má vhodné podmínky, by to šlo, co udělat třeba ze sádrokartonu nebo jiného materiálu něco jako posuvnou či otevírací krycí stěnu, takže by prostě byl někde nějaký výklenek ve zdi, ale, ejhle, po otevření "čehosi" by se teprve ukázal trezor. Někdo to dělá tak, že má trezor za skříní, někdo má za skříní dokonce vchod do tajné místnosti - to vše je další stupínek, který může vetřelce, který obvykle zase tak kór moc času nemá, zmást.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1640 » pát 24. úno 2017, 18:55

Jenže tohle všechno je v drtivé většině případů možné jen když stavíš nebo přestavuješ k tomu vhodnou nemovitost. V běžném cihlovém nebo panelovém bytě je člověk rád, když najde místo na ukotvení trezoru a k tomu ho ještě schová, aby nebyl na očích

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#1641 » pát 24. úno 2017, 19:00

Jo, kdybych stavěl, tak udělám rozhodně pancéřovanou tajnou místnost a také nějaký únikový východ. Nejde jen o přepadení, ale stačí požár a někdy může být únik z objektu ohněm blokovaný, takže další východ by mohl pomoci.
Člověk se prostě stále učí a obvykle mu vše dochází pozdě...

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1642 » pát 24. úno 2017, 19:11

Zbývá už jen tajná střelnice někde v druhým patře ve sklepě :D :D



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1643 » pát 24. úno 2017, 19:18

Odhalil jsi můj tajný plán kdybych někdy stavěl barák a podsklepoval ho :mrgreen:



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1644 » pát 24. úno 2017, 21:12

Přesně o tomhle jsem mluvil. Když je člověk v pronájmu nebo i vlastním, ale panelákovém bytě, nebo má omezené finance, tak může mít možnosti dost omezené. Kotvit může téměř každý, ale vsadím boty, že každý z nás má v domě či bytě nějakou slabinu, kterou zloděj může využít. Někdo má v dílně flexu, někdo bydlí na samotě, někdo nemůže z toho či onoho důvodu skříň pořádně ukotvit, někdo má francouzské okno směrem do lesa.

Důležité je, abychom to neodflákli a udělali maximum možného proto, aby nějaký syčák nedostal do ruky naše zbraně.

PS: Kde se dá sehnat ten pípák? To je za ty peníze super věc :)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1645 » pát 24. úno 2017, 22:23

"Není přípustná víc než jedna tajná místnost nebo tajná chodba; i ta je přípustná pouze tehdy, odehrává-li se děj ve stavbě, kde lze takové zařízení předpokládat."

:-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#1646 » pát 24. úno 2017, 22:29

Jaktože tam nic není? Je seznam nářadí a koeficienty. A to RU se počítá vždycky nástroj a čas, tedy páčidlem třeba xx minut a flexkou x minut a bude to stejné RU. Za konstrukci dostaneš nějaké body a další právě za tu odolnost proti vniknutí.
Proto se také na atesty musí dát dvě skříně, které se tím testováním defacto zničí. A třeba u toho řezání je tam i uvedené, jaký otvor se musí vyřezat, aby to bylo jakože vniknutí. Atd.

Antony30011 píše:Já reagoval na cipise a flexu. Pokud vím, ty RU se měří jinak a o řezání flexou v normě nic není.:roll:

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#1647 » ned 26. úno 2017, 19:42

nevim, jestli to tu uz bylo
Aliexpress

Obrázek

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1648 » ned 26. úno 2017, 21:23

jhora píše:PS: Kde se dá sehnat ten pípák? To je za ty peníze super věc :)


Když se na ten obrázek pípáku v příspěvku podíváš pořádně, je tam webová adresa :-)

Tady je http://cip.inshop.cz/inshop/zabezpecova ... w1068.html

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1649 » ned 26. úno 2017, 22:04

Jirka-t: to si asi koupím ke dveřím do sklepa ....

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1650 » ned 26. úno 2017, 22:07

Já znám tohle s tím, že to i volá na telefon. Asi to bude o něco dražší, ale o něco šikovnější

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů