FRANKFORD ARSENAL X-10



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#46 » ned 21. led 2024, 18:27

Když to nebude stíhat moje tempo poohlédnu se po konkurenci. Určitě bych ale nechal podávací matrici s usazením a mikrometrem to se jim fakt povedlo na jedné stanici dvě operace a OAL drží hodně dobře.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#47 » ned 21. led 2024, 19:35

Tak sem udělal rychlí pokus cca 300 nábojů s tím že sem změnil trochu úhel podavače a jak najednou ožil úplná paráda podává střely tak jak má a rychlost je jedno jakou dám žádný zásek. Když se to osvědčí udělám nějakou inteligentní podložku aby to vypadalo kulturně a sem spokojen.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#48 » ned 21. led 2024, 20:59

S tím podavačem se nedá hýbat? Ten od DAA tam má přímo uhloměr ať si to nastavíš jak potřebuješ asi i podle každého typu střel. Máš zdání za jak dlouho uděláš těch 300?



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#49 » ned 21. led 2024, 21:05

Netuším teď sem to nestopoval spíš sem ladil podavač, ale až budu spokojen s funkcí tak zkusím zase za jak dlouho udělám 500ks
To nastavení úhlu je dobrá vychytávka.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#50 » úte 23. led 2024, 20:54

Prototyp naklápění podavače vypadá funkční, teď to běží podle představ. Taky to mohlo být v základu za ty prachy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#51 » pát 2. úno 2024, 21:41

Teď jsem to přeskládal na 9L a jede to pěkně, ale furt mám výjimečně třeba každou 150 nabojnic seklou při podávání do shellplatu, takže se to asi nevyřešilo posunutím toho podavače :cry:

Jinak dával jsem slušným tempem 100 za 3:40 to by dávalo cca 1600 za hodinu, ale ještě musím porešit podávání zapalek protože to je oser to sbírat tou trubkou :D
Podávání střel a nabojnic jede úplně bezproblémově



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#52 » pát 2. úno 2024, 22:00

Zkontroluj jestli máš správné to plastové kopyto podávání hilzen pro 9L, jediný zásek který znám je jen když se mi tam připlete 40sw a plnění trubiček zápalkami sem měl vyřešené dřív než sem měl lis doma protože představa zobání po jedné zápalce byla šílená :roll:



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#53 » pát 2. úno 2024, 22:40

Ne to mám správně je stejné i pro 223.
Takovy fun fact na druhé hlavě co jsem si koupil na 9L byly napicu udělané závity na to železo co řeší podávání nabojnic, musel jsem to projet závitníkem jinak vůbec



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#54 » pát 2. úno 2024, 22:52

Tak to už nevím kde by mohla být chyba mě to jede bez problémů. Nábojnice co se sekne je ok není nějaká špatná, nebo poškozená na drážce že by se sekla o shell plate? Já musel akorát vyměnit to kopyto bylo tam na větší ráži, nastavil sem podle toho videa a jede to.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#55 » pát 2. úno 2024, 23:30

Nene nabojnice jsou v pohodě ale podá je to jem na hranu shellplate a pak se to sekne jak se otáčí, ale někde jsem četl že s tím bývají problémy a něco se musí poladit, musím to pohledat kdo to kde řešil.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#56 » sob 3. úno 2024, 11:22

https://youtube.com/shorts/7wukYAQSVsM? ... r6IC4PrHes
Podívej se jestli ti to kopyto někde nedrhne, jestli máš dobře usazenou tu sestavu podavače na rámu lisu a jak chodí mechanismus přes to ložisko tam by mohl být ještě možná někde zásek že to někde zůstane vyset a nevrátí se.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#57 » pon 12. úno 2024, 21:04

U 9L to vypadá na problém pouze s jiným tvarem nabojnic dole, ale to je v poho to je kazda 500 nabojnice. U 223 se to seka při podávání do shellpate takže se to o něco sekne zjistím ještě o co, to se určitě dá vyřešit.

Aktualně ale se snažím vyřešit cukání shellpate při dojezdu, když dávám hodně prachu tak mi ho to sype všude a pekně mě to sere...
Tobě co jsem viděl to dělá taky, jako asi to dělá velký tlak te kuličky na ten shellpate, takže zkusit vyměnit pružinu ale zatím jsem nenašel žadnou co by pomohla. Když ji zkracuji tak se dostanu do bodu kdy už neudrží shellplate při posouvaní háku na další(při tahu páky dolů) a začne to couvat takže to je nahovno, ale i přes menší tlak pružiny to furt dojíždí agresivně... Za mě ideálně něco co bude brzdit/klást odpor pro shellplate aby se samovolně nedotáčel. Když ho přibrzdím rukou tak to funguje perfektně.

Týpek to tu řešil ale přijde mi že to nevyřeší jen výměna pružiny:
https://youtu.be/8QxS6neKMsQ?si=ANt5VhD9uL00DMHe&t=135



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#58 » pon 12. úno 2024, 22:11

Tak to cukání je na houby, teď mě napadlo zkusit využít na brzdění tu přitlačnou hlavu shell plate v místě výhozu náboje brzdit nějakou gumou která by tlačila na shell plate . Stačilo by asi málo když pomůže přibrzdit rukou něco vyzkouším. Budu na to mít čas protože sem poslal do podavače nerozhrdlenou hilznu a přetočila se mi díky tomu střela, která se dostala kam neměla a odneslo to lineární ložisko mechanizmu usazení střely. Takže čekám až dorazí nové ložisko.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#59 » pon 12. úno 2024, 23:32

Celkem divné že se něco stane natož že ti to něco dojebe jen kvůli nerozhrdlene nabojnici. Co si myslíš jen o té výměně pružiny? Borcovi to jelo jak po másle na tom videu.



Richard1978
Příspěvky: 120

Příspěvek#60 » úte 13. úno 2024, 07:58

Vypadá to že výměna pružiny pomohla, jen najít tu správnou pružinu.
Ještě k problému se střelou v podavači. Díky rošádě kvůli prasklé hilzně se mi dostala do podavače nerozhrdlená hilzna, střela nezajela kam měla a dokázala se v podavači položit. Hilzna mi vyjela viz foto, střela nejspíš ležela mezi tělem podavače a hlavou lisu nebyla vidět no a já jak nic neviděl hilznu sem vyndal ven a jel dál, odpor větší cca jako když propichuju nontox a další střela vyjela zaražená skoro celá do hilzny. Začal sem hledat příčinu tak sem podavač sundal a vypadla zmačkaná střela :roll:
Po nějaké době odešlo ložisko myslím že dostalo trochu záhul od střely je to přeci jen pár kuliček v plastovém domečku a začalo drhnout. Kdyby si viděl jak podavač funguje hned by ti to bylo jasné že je to možné. Já sem ponaučen že když bude prasklá hilzna kašlu na nějaké posouvání a změnu pozic na shell plate to radši jen vyhodim hilznu a jedu dál.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti