Amnesty International a držení zbraní

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 326

Příspěvek#76 » stř 10. črc 2024, 14:40

Vůbec se nemá v demokratické zemi stát, aby někdo jako AI na takové pracovní skupiny byl zván. Neexistuje pro to legitimní důvod. Nikoho nereprezentují. Já tím neshazuji jejich zásluhy; pokud někdo chce někomu pomáhat, ať pomáhá a je to od něj hezké. Ale nemá co kecat do věcí veřejných, do legislativy už vůbec ne!
je normální, že tam jsou zvolení poslanci, obecně politici. Zastupují občany. Je normální, že tam jsou lékaři a odborníci - to jsou ti, kdo pak budou vydávat ty posudky. Je normální, že tam je LEX - zastupuje několik tisíc držitelů ZP, své členy, na které je legislativa namířena.

Ale co tam proboha dělá Amnesty International? Nikdo z občanů si je nezvolil. Hájí názor, který si sami udělali. Oni si vymysleli poslání, ustanovili se, vymysleli si směr, sami si myslí, že je pro lidstvo nějaké dobro, které nám chtějí dopřát, a nemají od nikoho mandát, že o to jejich dobro stojí.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 822

Příspěvek#77 » stř 10. črc 2024, 15:19

Počkej. AI (pokud se budeme bavit o té české "pobočce"), je spolek stejně jak LEX. Stejně jako LEX má stanovy, členy a orgány spolku do kterých volí své představitele členové spolku.

https://www.amnesty.cz/crm/data/web20/m ... -ai-cr.pdf

Stejně jako LEX tam zastupuje zájmy členů spolku, tak AI tam zastupuje zájmy jejich spolku. Měřme stejným metrem všem. Ať se nám to líbí nebo ne.RegistrovanyUzivatel
Příspěvky: 43

Příspěvek#78 » stř 10. črc 2024, 15:21
MojeTikka
Příspěvky: 1769

Příspěvek#79 » stř 10. črc 2024, 16:01

Sud píše:Počkej. AI (pokud se budeme bavit o té české "pobočce"), je spolek stejně jak LEX. Stejně jako LEX má stanovy, členy a orgány spolku do kterých volí své představitele členové spolku.

https://www.amnesty.cz/crm/data/web20/m ... -ai-cr.pdf

Stejně jako LEX tam zastupuje zájmy členů spolku, tak AI tam zastupuje zájmy jejich spolku. Měřme stejným metrem všem. Ať se nám to líbí nebo ne.


Cili, kdyz LEX se zacne angazovat za zvyseni tezby hnedeho uhli, tak to bude zcela v poradku a logicke?expres
Příspěvky: 665

Příspěvek#80 » stř 10. črc 2024, 16:23

Až na to že LEX je placené členství a ne každého kdo šel kolem.
AI účelové lze a manipuluje, už jen proto má zůstat mimo prostor odborných debat..

Aneb bych to dál nekomplikoval. EU směrnice už jednou hrozila, tak teď to bude s CZ. Jen netuším co tím získají...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2437

Příspěvek#81 » stř 10. črc 2024, 16:32

Činy mluví jasně. Současná vláda neudělal za 3 roky žádný pokrok v rozvoji a propagaci armádní záloh, střelecké přípravy ani ve formulaci nového zbrňového zákona, jak by taky mohla. Je smutné jak neschopní její ministři jsou a přitom odborníků by se ve stranách určitě našlo dost.

Tím, že byla k jednání pozvana AI bylo jasně dáno najevo kam se záměry o novém zákoně budou ubírat. AI je primárně protizbraňová, neštítí se překrucovat fakta. O čem dál diskutovat.
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne stř 10. črc 2024, 16:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 822

Příspěvek#82 » stř 10. črc 2024, 16:32

MojeTikka: to je skutečně vynikající otázka. Pokud to odpovídá činnosti spolku, tak ano. Ale u LEX mám jisté pochyby, že to tak nebude.

expres: členové spolku AI také platí členský příspěvek, mají to ve stanovách.Wdog
Příspěvky: 24

Příspěvek#83 » stř 10. črc 2024, 16:37

Ano, lokální pobočka AI má bojovat proti porušování lidských práv a rozšiřovat vliv jejich mezinárodní organizace. Nic o omezování práv občanů - držitelů zbraní - ve stanovách nemají.

V rámci taktiky "poznej svého přítele", velmi jednoduše, dobrý zdroj veřejných informací je sbírka listin: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-f ... tId=739332

Bohužel účetní závěrky přestali zveřejňovat v roce 2016, přesto lze najít zajímavé informace.

Je to spolek, který má cca 350 členů a cca 10x tolik přispěvatelů (dárců). Peníze na provoz (zejména mzdy) získávají od obou skupin, blíže to asi nelze rozklíčovat. Na konkrétní akce či kampaně čerpají granty, a to i ze zahraničí, to lze taky těžko rozklíčovat, například když jim pošle peníze AI Norsko, tak nevíme, kdo tamty platí. Roční rozpočet je okolo 12-14 mil. Kč, většina jde na platy, to je cca 20 zaměstnanců na plný úvazek za průměrnou mzdu. V tomto jsou na tom trochu trochu lépe než LEX :-)

Jejich účast na výše uvedeném jednání pracovní skupiny beru jako legální, nicméně nelegitimní.
Nemají tam co dělat. LEX se také nevyjadřuje k podmínkám chování exotických papoušku v Zoo Praha, například, tedy doufám.

Metoda, jak jim otočit vítr, je prostá, provedení na delší dobu, známe ji z byznysu a jmenuje se "nepřátelské převzetí". Viz. například převzetí družstva Včela současným miliardářem Radovanem Vítkem. Za prvé detailně nastudovat stanovy. Spolek AI CZ má cca 3500 členů, ale na valnou hromadu hlasovat jich přijde 30. Takže stačí nenápadně infiltrovat organizaci postupným přihlášením cca 50 až 100 lidí za členy, oni budou rádi za nové členy, a na valné hromadě pak všechny přehlasovat.

S nikým nejsem ve spojení, nic nenaznačuji, nikomu neradím, s nikým se nebavím a sousedy slušně zdravím.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 904

Příspěvek#84 » stř 10. črc 2024, 16:49

AI je organizace financovaná ze zahraničí, jejímž posláním je ovlivňovat politické mínění v této republice. Nejedná se o profesní spolek (jako LEX), ale pouze politický nástroj k prosazování vnějších zájmů.

Jen by mne zajímalo, kolik jejich členů bydlí ještě u rodičů...JirkaCV
Příspěvky: 1764

Příspěvek#85 » stř 10. črc 2024, 17:57

Je Člověk v tísni zahraniční agent? Máme si na ně dát pozor?
Já jenom, že jim právě Ivo Lukačovič poslal 100MKč na obnovu zničené dětské nemocnice na Ukrajině.
https://x.com/ilblog/status/18106487188 ... ine-255531MojeTikka
Příspěvky: 1769

Příspěvek#86 » stř 10. črc 2024, 20:51

Az se bude Clovek v tisni starat o veci, ktere mne omezuji a do kterych je mu prd, tak se tim zacnu zabyvat. Prozatim je to uplne redundantni otazka. Lukacovic at si se svymi penezi dela, co chce, pokud je nepouzije proti me.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 904

Příspěvek#87 » stř 10. črc 2024, 20:55

V těch 2mld rozpočtu se to ztratí a není to jediná jediná jejich činnost... Proč to tedy nepošle přímo Ukrajinské straně? A tohle je souvislost hodná makaka, nejde o humanitární činnost, ale zasahování do vnitřních záležitostí dané země a ovlivňování politického rozhodování. AI dělá prakticky jenom tohle.MojeTikka
Příspěvky: 1769

Příspěvek#88 » stř 10. črc 2024, 20:59

Tak. AI je lobbysta. Lukacovic je donor. Clovek v tisni je predevsim humanitarka.MojeTikka
Příspěvky: 1769

Příspěvek#89 » čtv 11. črc 2024, 06:20

Mozna by se AI mohla zamerit na noze v Nemecku, tam je denne nejaky prepadeni, nasili, nebo vyhrozovani a vzdy s nozem. Strelne palne tam nosit nesmeji, tak se sermuje nozema. Jestli on ten problem nakonec nebude spis v tech lidech, takze se budou treba mlatit i klackama...?

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... y-40479724dan
Příspěvky: 383

Příspěvek#90 » čtv 11. črc 2024, 06:53

Jednim z argumentu AI pro soucasnou aktivitu je, ze ze jsme na spicce evropskych statistik co se zraneni strelnou zbrani tyce. Bohuzel, neobtezovali se tvrzeni ozdrojovat, takze tezko rict o statistiku ceho presne jde.
Ja pamatuju dobu, kdy v cely Albanii bylo pet osobnich automobilu. Ano, pocet zraneni souvisejicich s provozem auta tam byl vyrazne nizsi, nez u nas ve stejne dobe a nejaka tehdejsi neziskovka (tehdy ovsem nic takoveho v teto casti evropy nebylo) by to mohla pouzit pro tazeni za omezeni dostupnosti automobilu v CSSR ...
Ale navzdory tomu vsemu, AI ma pravo rikat cokoliv co uzna za vhodne, komukoliv to uzna za vhodne rikat, a z jakehokoliv duvodu, ktery ona ma za dostatecny. A dokud budeme my, bezni lide, prikladat vyznam vsemu co kdo rekne jen proto, ze se nam to zrovna hodi do kramu, kdyz se nam to do toho kramu hodi, a duvody prohlaseni pitvame jen v pripadech, kdy se nam to nehodi, tak podobne organizace silny vliv ve verejnem prostoru mit budou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: AT.50 a 5 hostů