Makarov

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií

chacal

Příspěvek#1411 » sob 12. led 2019, 20:38

Prosím o radu, dají se bezproblémově použít (zaměnit) zásobníky z PM 63 r. 9mm Mak. do pistole do Baikal MP 71, ráže 9mm Browning?
Zvažuji, že bych si je po čase Makarova zase koupil, ale jde mi o tu ráži 9mm Brow., kvůli přebíjení. A zásobníky (pružiny) na 9mm Brow jsem nikde neviděl. Díky za odpověď.

Brit

Příspěvek#1412 » čtv 7. úno 2019, 21:03

chacal píše:Prosím o radu, dají se bezproblémově použít (zaměnit) zásobníky z PM 63 r. 9mm Mak. do pistole do Baikal MP 71, ráže 9mm Browning?
Zvažuji, že bych si je po čase Makarova zase koupil, ale jde mi o tu ráži 9mm Brow., kvůli přebíjení. A zásobníky (pružiny) na 9mm Brow jsem nikde neviděl. Díky za odpověď.

Mám ten samý případ. Potřeboval jsem náhradní zásobník do Baikal, r. 9 mm Br. Zásobník z 9 mm Makarov tam normálně zasunout jde. Na pohled je i stejný. Má jen malinko jinak rozvržené otvory, kterými jsou vidět pružiny uvnitř, ale to by snad nemělo mít vliv. Zkoušel jsem pistoli nabít, normálně si vzala z nového zásobníku náboj a při opětovném natažení závěru si přebila. Bohužel při střelbě jsem ještě nezkoušel, ale myslím, že s tím nebude problém.

Igrlik

Příspěvek#1413 » pát 8. úno 2019, 09:55

Čo sa týka vývodiek zásobníka a podávača, nemal by byť rozdiel medzi nimi pri určení 9mmBrKr a 9mmMak. Pokiaľ majú zásobníky zhodné vonkajšie rozmery a otvor pre záchyt, nebude problém. Viď napríklad použitie rovnakého zásobníka v CZ vz. 82/9mmMak a CZ 83/9mmBrKr.

Brit

Příspěvek#1414 » čtv 14. úno 2019, 14:03

Tak ještě jednou k tématu záměny zásobníku z makarova 9 mm r. Makarov do Baikalu 9mm Browning: již 2 x jsem s tím byl na střelnici a bez problémů. Takže lze zaměnit a používat :)

pekoz

Příspěvek#1415 » pon 18. úno 2019, 09:55

to Heki:
Ruskou pažbičku s vypouštěním potvrzuji. Sice na PM z roku 1954 (1. výrobní provedení podobně jako Walter PP) vypadá zvláštně ale sedne i tam a úchop i funkce (včetně ceny) naprosto perfektní.
Jenom při nasazování je třeba velké trpělivosti a nepomáhat si násilím, protože sedí naprosto precizně natěsno bez vůlí. Fab Defens v tomto srovnání bohužel ..... bez komentáře.

Georg

Příspěvek#1416 » pon 18. úno 2019, 19:52

Tak Fab Defens je na Makarovi úplně super. Ani po několika letech žádné vůle, funkce beze změny, bez nutnosti cokoliv dotahovat, upravovat.... Prostě bezúdržbová záležitost. Úchop je proti originálu 100 a 1. Vzhledem k několikaletému prověření a kvalitě mohu Fab Defens jen doporučit.

Zpět na