Střelecká sluchátka

kolemjdoucí

Příspěvek#121 » čtv 7. pro 2017, 13:24

Ale JAK tě omezují? Tvář máš na lícnici a ucho musí být tak jako tak "ve vzduchu", takže je to snad jedno, nebo ne? Fakt by mě to zajímalo.

jhora

Příspěvek#122 » čtv 7. pro 2017, 13:30

Když máš kratší pažbu (například netuněná kosa), tak při přilícení musíš natočit hlavu tak, že velká sluchátka se přitom opřou o pažbu je to celkově nepohodlné. Ne že by to nešlo, ale je to nekomfortní a každá rána drcne do těch sluchátek.

ValdaM

Příspěvek#123 » čtv 7. pro 2017, 14:56

Tak jsem nakonec vzal https://www.tegus.cz/3m-peltor-muslove- ... e-ii-h520f
Jsou skládací a mají 31dB.
Jen cena je do 600,-

hauser

Příspěvek#124 » čtv 7. pro 2017, 15:12

Tak hlavně ať slouží.
Já jsem spokojeným uživatelem peltor X4 - https://www.tegus.cz/3m-peltor-x4-muslove-chranice.
Jsou úzké, váha v pohodě, přítlak na uši je mi akorát a díky tý fosforově zelený jsem vidět. :) A hudební sluch mi zatím drží. :)

ValdaM

Příspěvek#125 » čtv 7. pro 2017, 18:20

hauser píše:Tak hlavně ať slouží.
Já jsem spokojeným uživatelem peltor X4 - https://www.tegus.cz/3m-peltor-x4-muslove-chranice.
Jsou úzké, váha v pohodě, přítlak na uši je mi akorát a díky tý fosforově zelený jsem vidět. :) A hudební sluch mi zatím drží. :)

Na ty jsem se taky díval, ale chtěl jsem něco co můžu složit. Sice jsou to pracovní sluchátka co něco vydrží, ale místo zabírají hrozný :-D

mobil-man

Příspěvek#126 » čtv 7. pro 2017, 18:26

kolemjdoucí píše:Ale JAK tě omezují? Tvář máš na lícnici a ucho musí být tak jako tak "ve vzduchu", takže je to snad jedno, nebo ne? Fakt by mě to zajímalo.

Obecně máš pravdu, ale už jsem se dostal i do takové střelecké pozice, kdy mi i Optime II vadily. Je to např. když musíš při losu střílet z nízkého horizontálního krytí a buď si nechceš nebo nemůžeš lehnout - zbraň je třeba trochu natočit a střílet bez řádného přilícení (pokud nejsi gumový). Nebo když jsem musel střílet z druhé strany tváře a zbraň měl na popruhu, takže nešla tak vysoko...

Možná je to o tréninku poloh střelby, ale já když si to zkouším doma, tak většinou bez sluchátek. S nimi prostě občas do pažby narazím :mrgreen:

sTeblo

Příspěvek#127 » čtv 17. kvě 2018, 08:00

Nemáte někdo zkušenosti se sluchátky Peltor Sport Tactical 500?

McD

Příspěvek#128 » čtv 17. kvě 2018, 12:32

Se svými přecitlivělými slechy používám:

Howard Leight Impact Sports - na venkovní stačí i když na kurzu spustí 12 lidí s pistolemi najednou opakované výstřely (na obdobnou zkušenost s puškou ještě čekám, když jsme byli dva, bylo to v pohodě). Mají velkou výhodu v tom, že o nich člověk prakticky neví, krom toho jsou velmi placaté a skládací. Bohužel v nich umí mobily rozeznít rušení. Jsou na dvě AAA baterie. Mocně jsem v nich zmoknul a přežily to bez problémů. Příposlech se reguluje otočným ovladačem a při plném zesílení slyšíte trávu růst. Při výstřelu na zlomek vteřiny vypínají.

Peltor ProTac III - na vnitřní tlumí výborně, na Avimu bez problémů. Jsou to ovšem fakt velké a neskladné bambule, při střelbě z AR-15 mi ale nepřekážejí. Taky mají větší přítlak a po pár hodinách je musím sundat. Vůči mobilům jsou imunní. Jsou na dvě AA baterie. Příposlech se reguluje tlačítky +- v několika krocích. Při výstřelu vypínají, subjektivní pocit je, že na kratší dobu, než Howardy.

Do obou modelů lze přiloženým kabelem jack-jack pustit Jízdu valkýr a umocnit tak střelecký zážitek ;-)

3M Combat Arms - mechanicky přepínatelné "průslechové" špunty. Dovedou přidat útlum, když se třeba na kryté střílí z něčeho plnotučného, a přitom nepřipraví o možnost komfortně slyšet okolí. Na venkovní, když nejde úplně do tuhého, postačí i samotné.

Blacky

Příspěvek#129 » čtv 17. kvě 2018, 19:51

Taky jsem si poříditl ty Howard Leight by Honeywell Impact Sport. Seděj dobře. V sobotu je testnu na střelnici.

convert23

Příspěvek#130 » čtv 17. kvě 2018, 22:27

Já používal cca. rok Peltor X4 a maximální spokojenost s útlumem, jak na venkovní, tak na vnitřní střelnici. Ale tím, že se nadají složit a tlumí opravdu dobře (rád slyším okolí), tak jsem pořídit Peltor SportTac a na to, že člověk slyší co se kolem něj děje a nemá tendenci si je pořád sundavat je dokonalý.

tifik

Příspěvek#131 » pát 13. črc 2018, 12:40

kosatka444

Příspěvek#132 » pát 13. črc 2018, 14:08

Doporučuju sluchátka WS SportTac Light jsou fakt super, skladné, nepřekáží a útlum je perfektní

Tata

Příspěvek#133 » čtv 19. črc 2018, 19:07

tifik píše:https://www.alfatactical.cz/detail/16895/strelecka-elektronicka-sluchatka-activ-cerne.html
Nemáte někdo zkušenost?

Vypadají jako SmartReloader SR112. Psal jsem o nich tady na straně 3. Vzhledově velmi podobné jako tyhle Mil-tecy, ale bez označení výrobce, jsou na ebayi cca za polovic:
https://www.ebay.com/itm/Tactical-Anti- ... 2997913793

Ty SmartRealodery jsem si nakonec opravil nalepením podélně říznuté hliníkové trubičky a drží už delší dobu. Jsou ploché, příjdou mi pohodlné a baterky vydrží opravdu dlouho. Útlum na krátké zbraně v pohodě i na vnitřní střelnici. Na částečně kryté venkovní, když kolem buší kosy a mosiny, si raději dávám ještě špunty. Pod širákem ani ty hromové hole nevadí. Elektronika funguje dobře, nemám ale srovnání s dražšími sluchátky.

Indian

Příspěvek#134 » pát 20. črc 2018, 13:36

A kdo máte zkušenosti se sluchátky Supreme Pro X od MSA od výrobce MSA Sordin?

Zpět na