Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Killing joke

Příspěvek#991 » úte 17. dub 2018, 18:20

Prosím o radu, potřebuje SA 58 s kompenzátorem nějaké extra čištění, nebo postupovat stejně jako bez něj?
Je pouze protažení boresnakem pro hlaveň dostatečné?

audis

Příspěvek#992 » úte 17. dub 2018, 20:49

ano. Až budou v kompenzátoru v drážkách viditelné nečistoty nebo až extra viditelné milimentrové nánosy, pak např. kartáčkem na zuby odstranit separátně i je.

audis

Příspěvek#993 » úte 17. dub 2018, 21:44

resp, pokud vyhaduješ, pak i ty milimetrové nánosy bokem v ofukách triviálně vadit nebudou. ale bude to trošku čuněčinka.

Georg

Příspěvek#994 » stř 18. dub 2018, 06:32

Jak se to vezme. Někdo to čistí podobně jako audis a na první pohled nic asi nepoznáš. Mě se však dostala podle mne dobrá rada, abych nebyl líný a vzal si uchošťoury nebo obdobnou záležitost a věnoval čas na čištění i ústí hlavně (u závitu) uvnitř kompenzátoru, neb toto je podceňované. Po několika stovkách, resp. tisících ranách (záleží i na časovém období - čím delší, tím je to horší) nečištěné místa u ústí dosti zkoroduje. Já osobně jsem to ještě neviděl, protože svůj kompenzátor zatím nehodlám sundavat a info o zkorodovaném ústí je záležitost vyprávění od jiného střelce, jehož kamarád po nějaké době sundal kompík ze zbraně, ale nemám důvod tomu nevěřit. Logicky vycházím z toho, že pokud nečistím ty části, které bezprostředně přichází do styku s povýstřelovými splodinami a při použití různorodého vojenského střeliva z celé Evropy a různých ročníků a kvality, tak po sundání kompenzátoru budou dlouhodobě nečištěné části ve špatném stavu. Takže čištění hlavně v místě nasazeného kompenzátoru věnuju určitou pozornost. Nemám na to nic speciálního, na čištění postačuje WD-čko a vata. Svou zbraň mám rád a chci si ponechat co nejvíc roků, co to půjde :D

audis

Příspěvek#995 » pát 20. dub 2018, 10:39

Stačí boresnake plus ten nějaký ten čistič czgun na vyčištění hlavně pistole (nová Springfield xd-s) po střelbě olovenymi střelami, abych hlaveň neznicil následnou střelbou Fmj? Nejsem echtovni čistič maker, prostě jen abych nezničil.

ravo001

Příspěvek#996 » pát 20. dub 2018, 13:34

Olovo z drážek dostaneš ven jedině lidským sádlem = mosazný/broznový kartáč a drhnout a drhnout (to je to sádlo ;-). Čím dřív a čím častěji, tím kratší jednotlivou dobu čištění bude potřeba. Ideálně po každým střílení to projet.
Můžeš si pomoci nějákým chemickým lead removerem, ale je to obvykle dost agresivní chemie = dle mého názoru radši něco mastnýho na rozpouštění karbonu a drhnout.

Zpět na