Čištění zbraní

Co jinam nepatří...
Shirako

Příspěvek#1066 » pon 3. čer 2019, 12:43

Mám TetraGun čistič a mazivo. Používám na Walthra PPQ. Čistím po cca 500 ranách (tedy jednou měsíčně) a za rok co je mám -> tedy cca 5000 nábojů a pořád my ten čistící sprej a flaštička s olejem ani zdaleka nedošly (nevyčerpal jsem snad ani půlku). Jediné co kupuji často je stlačený vzduch, ale tím čistím i další techniku a vytěráky mám z Ali za 1€ 100ks (nebo podobná směšná cena). Takže v nábojích 50000 v nábojích mám cca 2000 náklady na čištění. Takže, nevím, jestli se tady vůbec vyplatí přemýšlet jestli se dá ušetřit, pokud nebudeš střílet tak jako kolega nade mnou, každý den :)

Danny_Z

Příspěvek#1067 » úte 18. čer 2019, 19:12

Jak doporučujete odstranit připečené spaliny (takové ty černé skvrny) na vnějším prstenci ústí hlavně? U vz. 58 se to vytvořilo pod krytem závitu, který jsem předtím nesundaval. Nemusím se bát to odstranit rozpouštědlem na zbraně (mám např. MC 7 od shooters choice) a mosazným kartáčkem? Nepoškodím tím vývrt, když to budu drhnout?

Indian

Příspěvek#1068 » úte 18. čer 2019, 19:43

Používám Brunox, mosazný kartáček a protahování trn a bavlněné pačky na vytření hlavně. SFP9 S tím čistím až se mi chce. Střílím cca 800 měsíčně. Teď jsem čistil po 2 měsících... Vše bez problémů a bez poskvrnky. Faktem ovšem je, že kvalita opracování zbraně při výrobě taky hraje roli. SFP9 po cca 2000 ranách se mi čistila líp než G43 po cca 100 ranách...

Danny_Z

Příspěvek#1069 » stř 19. čer 2019, 07:13

Indian píše:Používám Brunox, mosazný kartáček a protahování trn a bavlněné pačky na vytření hlavně. SFP9 S tím čistím až se mi chce. Střílím cca 800 měsíčně. Teď jsem čistil po 2 měsících... Vše bez problémů a bez poskvrnky. Faktem ovšem je, že kvalita opracování zbraně při výrobě taky hraje roli. SFP9 po cca 2000 ranách se mi čistila líp než G43 po cca 100 ranách...

Ale to popisujete čištění samotného vývrtu, nebo ne? Mně jde o připečené zbytky na prstenci na kraji hlavně u ústí, ne o vývrt samotný - ten samozřejmě čistím pravidelně kartáčkem nebo hadem...

Indian

Příspěvek#1070 » stř 19. čer 2019, 07:37

Na spečené zbytky karbonu bych použil úzkou dřevěnou špachtličku, jakou třeba používají umělečtí sochaři a malíři (a nebo seříznutou tlustou špejli). Plus třeba ten mnou zmíněný Brunox. Ten jednak čistí, ale neodmašťuje. A dřevo tomu nemůže ublížit ze žádné strany.

kosatka444

Příspěvek#1071 » stř 19. čer 2019, 07:56

Ono i stačí nastříkat WD-40 nechat asi čtvrt hodinky působit a pak vytřít, mám i z houbiček na nábobí vytrhané tu hrubé zbytky které nastříhám a pak přes stará drátěný vytěrák a nebo i rukou vytřu jak pístovou komoru atd, pořád to mám čisté a používám to přes dvacet let a nikde sem neměl problém že by nešlo něco vyčistit

Indian

Příspěvek#1072 » stř 19. čer 2019, 08:02

Jinak - to co jsem psal o kvalitě opracování povrchu částí zbraně, to platilo pro celého Hecklera, závěr samozřejmě taky. Ta špína z toho jde opravdu lehce už i na sucho, určitě o poznání lehčejí než z Glocku 43, který také mám. Holt je to i o ceně zbraně. Lepší povrchy jsou pracnější na výrobu.
No a lauf nechávám vystříkaný po celou dobu, co čistím závěr... A až potom ho vykartáčuju a protáhnu...

Golem

Příspěvek#1073 » stř 19. čer 2019, 16:03

Danny_Z píše:Jak doporučujete odstranit připečené spaliny (takové ty černé skvrny) na vnějším prstenci ústí hlavně? U vz. 58 se to vytvořilo pod krytem závitu, který jsem předtím nesundaval. Nemusím se bát to odstranit rozpouštědlem na zbraně (mám např. MC 7 od shooters choice) a mosazným kartáčkem? Nepoškodím tím vývrt, když to budu drhnout?

Nemusíš se bát. Jenom si magnetem zkontroluj, že ten kartáč není jenom pomosazená ocel. A příště už ten kryt závitu sundavej a čisti to pořádně, obzvlášť jestli používáš zcivilněné vojenské náboje. Chromovaný je jenom vývrt, pokud používáš vojenské střelivo, nejspíš pod těmi černými nánosy najdeš rez.

scink

Příspěvek#1074 » stř 17. črc 2019, 14:48

mihlit píše:Tam je ale furt jeden podstatný rozdíl. Motorové oleje nejsou jen olej, mají aditiva, aby bránily usazování karbonu, rozpouštěly ho a další. No a přesně to samé se týká i zplodin při střelbě. To je jeden z těch důvodů, proč se motorové oleje doporučují. Protože netřeba utrácet za drahé speciální vodičky s aditivama, když motorový olej je má v sobě taky. Ložiskový olej ale nejspíš ne, i když stačit na mazání bude patrně taky.

Tak nevím čeho se držet, na
https://mobile.facebook.com/armorum.cz/ ... gle.com%2F
Se před použitím motorového oleje varuje, resp. kde je pravda?

RK

Příspěvek#1075 » stř 17. črc 2019, 15:11

Čo vlastne chceš mazať ? Mne stačí 1 kvapka oleja “nezamienať za čistič ako je wd a pod” na celu zbraň .
Ako prvé si rozdeľ čistenie na zbrane na čistiace tie čistia a oleje tie mažú . Je skoro jedno aký olej použiješ ak nechceš konzervovať na dlhu dobu.Po pár stovkách ránach keď rozoberiem zbraň na čistenie je olej skoro všade a to používam max 1 kvapku na celu zbraň :)

Zpět na