Zkušební značky

trup

Příspěvek#46 » pát 27. kvě 2016, 12:56

Podle všeho je to jak píše "peggy". Tady je stejný obrázek jako máš ty pouze s číslicema http://www.m1carbinesinc.com/carbine_em1.html .
A tady jsou německé kódy https://modernrifleman.net/2015/11/17/p ... -firearms/ . Neumím engliš, ale je možné, že po roce 2000 používají písmena. Takže dle mne rok zkoušky 2000.

Střelec

Příspěvek#47 » ned 12. srp 2018, 10:57

Měl bych dotaz. Mám možnost koupit od jednoho staršího střelce pistoli CZ27 z roku 48, za 500 Kč. Říkám si, že to není moc a může se to hodit pro strýčka příhodu. Pistole vypadá de fakto jako nová.
Ovšem, díval jsem se na ni a našel jsem jen jednu jedinou zkušební značku a to lev v písmenu N a to na hlavni, viz příloha. Značka je jen na hlavni. Na těle a závěru jsem nic nenašel. Měl jsem dole i střenky. Majitel ji má zapsánu jako zbraň kategorie B v PZ.
Chci si před nákupem ověřit, jestli tato značka stačí a nepožene mě při přihlášení PČR na tormentaci. Pak by se mi to prodražilo a ve finále by se mi nákup neoplatil (cena tormentace, den dovolené, cesta na zkušebnu...).
Díky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

iloveguns

Příspěvek#48 » ned 12. srp 2018, 12:55

Pokud je značka uvedena v seznamu platných značek zveřejněným CÚZZS, je to O.K. Stačí ji jen v tom seznamu najít. To, že byla zbraň již předtím zaregistrována u jiného majitele jako B, není rozhodující.

Střelec

Příspěvek#49 » ned 12. srp 2018, 13:18

Já právě myslel, že by u té značky mělo být dvoujčíslí roku, kdy prošla zbraň zkouškou. Kdežto tady je jen tato značka. Znamená to tedy, že je to OK a nemusím se obávat nákupu? Stačí opravdu ta značka jen na hlavni zbraně?

AndreasBaader

Příspěvek#50 » ned 12. srp 2018, 14:43

Rok zkousky se vetsinou na kratke zbrane nedava. Cislo protokolu je u dlouhych zbrani. Nemusis mit obavy, pokud se jedna o platnou zkusebni znacku.

marinakus

Příspěvek#51 » ned 12. srp 2018, 14:47

Značka platná je.

Střelec

Příspěvek#52 » ned 12. srp 2018, 16:09

Díky

Zpět na