Kde nelze nosit zbraň

Vasin

Příspěvek#826 » sob 2. úno 2019, 19:45

honzek86 píše:Po dlouhé době jsem si připomněl kontroly na Pražském hradě. Máte někdo zkušenosti s tím, jaká je tam reakce Policie u kontroly, když u někoho tu zbraň najde? (Nedávejte mi prosím za příklad ty dva mamlasy z idnes ... to bylo předtím, než je vyprovokovali.) Dle mého názoru tím, že jsem se dostavil na kontrolu (tedy pokusil projít se zbraní, dost možná nevědomky), u které byla nalezena zbraň, nepáchám přestupek ani trestný čin a Policie by neměla mít právo zajistit zbraň, papíry nebo mě samotného (natožpak dělat nějaké veřejné faux-pas, dávat mi klepeta apod.). Podle mě mě může požádat o kontrolu dokladů, ZP, dát dechovou zkoušku, slušně upozornit na zákaz na hradě a požádat, abych si dal zpátečku. Je to tak, nebo jsem optimista? :)

Já si to dnes "vyzkoušel" došli jsme přes půl Prahy až před brány Pražského hradu s úmyslem projít a vyjít druhé straně. Upřímě na kontroly jsem si ani nevzdychl. Co já byl na hradě tak nebývaly a již jsem tudy jó dávno xkrát nesl, jasně jiná doba, ale na Václaváku taky nejsou, ani u orloje a tam bylo víc lidí. Prostě mne to nenapadlo.
Mnó, a při představě, že budu muset hrad obkroužit, jsem si řekl, že za dotaz nic nedám.
Šel jsem rovnou k "rámu", zákazový piktagram zbraně nikde, jen zákaz dronů.
No i tak nejsem blázen a projít bych nezkoušel a tak jsem šel k obsluze (policistovi) a na rovinu se zeptal zda je nějaká možnost, abych jako legální vlastník zbraně, s ní mohl projít skrz hrad.
První reakce byla ve formě vytřeštěných očí, které mne xkrát sjely od zhora dolů. Pak přišlo zamyšlení a informace, že bych musel projít důkladnou lustrací. Zeptal jsem se, jakou, zda chtějí vidět doklady a zbroják. Odpověď byla, že určitě, ale, že pak by mne museli jako prolustrovat někde v kanceláři a že to by mohlo celkem dlouho trvat, tak zda chci. Což se mi nechtělo. ;) . Pak padla nabídka, ať jde žena s dětmi skrz hrad a já okolo, to se nechtělo manželce :lol: . A pak začal policista vlastně jakoby znovu, ale už to znělo jinak a že vlastně se zbraní tam nemohu....a chtěl nějak pokračovat.
Už jsem ho dál nepustil, skočil do řeči, poděkoval za informace a že tedy dětem a ženě místo hradu ukáži Nový Svět, že ten je stejně zajímavější a hezčí..... A šli jsme.
Celou dobu, jsem byl v klidu, úsměv, žádný tlak, čistě dotaz s jasným chováním, že ať řeknou co řeknou tak já se podřídím. (jednáním s lidmi se živím, takže tohle mám zmáknuté)
... bylo zajímavé vidět oči, jak po celou dobu rozhovoru pátrají a kde může asi být, nejdřív opravdu horečně, pak spíš mechanicky.

Indian

Příspěvek#827 » sob 2. úno 2019, 21:15

Já si zase musím vždy uvědomit, jestli zrovna z práce nepojedu do zahraničí...

lerion

Příspěvek#828 » pon 4. úno 2019, 17:44

Jo, to uz se mi take stalo - pri bezne ture v Orlickych Horach jsme na asi 2 km prekrocili Polskou hranici. Sice jsme se od hranicni cary nevzdalili dal jak na 70 m a celou dobu sli po ceste vyznacene klubem ceskych turistu, ale az pote jsem si uvedomil, ze z toho teoreticky mohla byt slusna neprijemnost. Vubec jsem si to v tu chvili neuvedomil.

Shirako

Příspěvek#829 » úte 12. bře 2019, 15:42

lerion píše:Jo, to uz se mi take stalo - pri bezne ture v Orlickych Horach jsme na asi 2 km prekrocili Polskou hranici. Sice jsme se od hranicni cary nevzdalili dal jak na 70 m a celou dobu sli po ceste vyznacene klubem ceskych turistu, ale az pote jsem si uvedomil, ze z toho teoreticky mohla byt slusna neprijemnost. Vubec jsem si to v tu chvili neuvedomil.

Tohle je věc, která mě celkem zajímá. Kolikrát se stane, že tu hranici člověk takhle na tůře překročí a ani si toho nevšimne. Měl s tím někdo nějaký problém? Jasně, plánovat trasu dopředu. Ale pořádně mě to nenapadlo až do doby než jsem si to tu přečetl.

GreatLama

Příspěvek#830 » úte 12. bře 2019, 18:19

Taky jsem to řešil při nedávném výletu na bezkach. Šance, že mě někdo bude sacovat mi přijde zanednatelna, ale šance úrazu s následným ošetřením už mi tak zanednatelna nepřijde.

Tak jsem ji raději nechal doma.

jezekif

Příspěvek#831 » úte 12. bře 2019, 19:43

Nemusí to být jen tůra podle hranic. Kdo běžně nosí ten se běžně může dostat i do situace - jsem ve městě na hranicích a hned za nimi je další s tržnicí, s dobrým obchodem... Když už jsem tady zajedu tam pro... Jenže ops, nezajedu, protože mám u pasu (když si to uvědomí včas).

juraj1

Příspěvek#832 » úte 12. bře 2019, 22:23

Jaj jsem registroval Tantala, tak jsem si pozde uvedomil, ze ma oblibena trasa zpet je zavrena a hnalo me to podel polskych hranic. Jak jsem se pak dival, tak to je misty i mene jak 50m. Polaci by asi nevzali vymluvu: tak vam ho vezu zpatky. Mel jsem celkem bobky.

Zpět na