Kurzy obranné střelby

Co jinam nepatří...
hauser

Příspěvek#166 » ned 7. říj 2018, 08:34

Včera jsem u nich (Škola Boje Chomutov - střelnice Staňkovice) byl na základním kurzu.
2 instruktoři na 4 lidi, takže nás brali po dvou, čili vlastně individuálka.
Jedinej začátečník jsem byl já, druzí dva už měli něco nastříleno a 3tí si to šel zopakovat protože se mu to posledně líbilo.
Nebudu popisovat obsah kurzu, ale bylo toho tak akorát a za mne absolutně super, nebylo se moc na co ptát, protože to prostě učili pochopitelně a názorně.

Na závěr nachystali stage kde bylo vše co jsme si prošli, my jsme jim nechali své zásobníky + určený počet nábojů aby nám je připravili s překvápkama aby se malinko nasimuloval stres (nevíš kolik máš + náhodně školňásky na simulaci závad). Nechali nás kousek popoběhnout (beze zbraně) abychom se zadýchali a pak jsme s instruktorem za zády absolvovali stage. Příjemná tečka.

Ty kluky to baví, ví co dělají, cena je úsměvná a stojí za to si k nim kousek popojet.

sm0lda

Příspěvek#167 » úte 7. kvě 2019, 13:17

prosim muzu se zeptat, jestli vubec nekdo porda kurzy na Morave? Vzdyt to je tak nepohodlne jezdit vzdycky na sever Cech a nebo do Prahy, diky predem

kolombo

Příspěvek#168 » úte 7. kvě 2019, 13:23

petras125

Příspěvek#169 » úte 7. kvě 2019, 22:11

Já absolvoval na Moravě kurz u Hard Task (Adama Fajkoš) http://www.hardtask.cz/ a u Direct Force (Petr Máša) https://www.dirfor.cz/. Pokud mohu doporučit, tak určitě Hard Task. Chce to sledovat jejich stránky (home page) - kurzy na Moravě nemají v seznamu v záložce kalendář. Direct Force je o 400,- Kč dražší, víc komerční a poněkud horší.

SlashKO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#170 » stř 8. kvě 2019, 14:46

Kupodivu mam presne opacnou zkusenost :-)
Ja naopak doporucuju Direct Force.

CzechJoker

Příspěvek#171 » stř 8. kvě 2019, 16:36

sm0lda píše:prosim muzu se zeptat, jestli vubec nekdo porda kurzy na Morave? Vzdyt to je tak nepohodlne jezdit vzdycky na sever Cech a nebo do Prahy, diky predem

V Brně Triggerservice: https://www.triggerservice.cz/sluzby/st ... i-zsk-1k-/

Indian

Příspěvek#172 » čtv 9. kvě 2019, 08:25

sm0lda: můžu velmi doporučit střelecké kurzy K-shooting (viz https://www.k-shooting.cz/ ).
Instruktor jako bývalý příslušník ozbrojených složek má za sebou praxi výcvikového instruktora pro policii a celníky, se školením v Německu, Belgii, Francii, Izraeli. Dá se domluvit i individuální výcvik, nebo se zkusit připojit k některé pravidelné skupině (my s pár kamarádama už víc než rok chodíme s tímto instruktorem trénovat obrannou a kombatovou střelbu z pistole služebního typu / jak např. Glock, HK apod.). Dělá taky klasické kursy používání zbraně. Viz ty jeho stránky.
Organizuje i kursy použití zbraně pro NO s realistickými situacemi, kdy se střílí z neletálních zbraní (vzduchové pistole na gumové projektily, vypadají jako G17), u těchto lekcí jsou i živí figuranti (řádně vycpaní a s ochranou obličeje atd.), kteří vás "napadnou" a musíte správně vyhodnotit, kdy střílet a kdy ne, abyste se nedostali na krchov nebo na Mírov...
Velmi doporučuji, jsem s tímto výcvikem velmi spokojen. Pokud vím, tak asi momentálně se spousta jeho věcí bude odehrávat na střelnici Timpo v Olomouci.

sm0lda

Příspěvek#173 » úte 21. kvě 2019, 13:26

ok diky za rady chlapi, nakonec jsem byl rad, ze jsem sehnal nejake volne misto a jdu na pistoli k dirfor, tak uvidim co a jak, potom napisu nejake reference. Kdo z vas u nich uz byl? Nejake doporuceni co si s sebou vzit? Co vam pomohlo a udelalo kurz prijemnejsi?

Tomak

Příspěvek#174 » úte 21. kvě 2019, 14:17

Spíš tak obecně, než konkrétně. Na každý kurz, každé závody i trénink vozím hlavně náhradní oblečení a boty. Už se několikrát vyplatilo. Na delší akce i jídlo a pití. Z toho dalšího hlavně hromadu střeliva a nezapomenout ochranné pomůcky a zbraň.

Shirako

Příspěvek#175 » úte 21. kvě 2019, 14:21

Ano, přidám se obecně. Na HardTasku DP1 mi 2l vody opravdu nestačily a to bylo pod mrakem a byl jsem jak po přechodu pouští. Takže lepší voda navíc než nemít :) A pár nábojů, tak o 50 navíc, oproti doporučenému množství také není od věci.

Zpět na