Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#196 » sob 25. úno 2017, 18:27

Ano např kompenzátor Zendl co mám já se provádí pro praváky a pro leváky -u ostatních výrobců nevím jestli nedělají něco ,,univerzálního"



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#197 » ned 26. úno 2017, 12:23

No rád bych něco s čím by mohl popřípadě střílet i někdo z praváků ...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#198 » úte 21. bře 2017, 18:29

Mimoděk jsem narazil na úsťovou brzdu GP: http://www.grandpower.eu/sk/kategoria-1 ... ad-image-1

Máte to někdo?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#199 » úte 21. bře 2017, 19:58

Přidám se se svým dotazem - má někdo zkušenosti s tímto krytem závěru a tímto předpažbím?

http://www.gundocthor.cz/produkt/cnc-kr ... 58-hladky/
http://www.gundocthor.cz/produkt/cnc-pr ... -58-hobby/

Cena je příznivá a je to kov, ale nejsem profík abych věděl, co je zač uvedená slitina. Rád bych věděl, jestli už to někdo z přítomných nemá a nepodělí se o zkušenosti :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#200 » úte 21. bře 2017, 21:18

SC1 píše:Mimoděk jsem narazil na úsťovou brzdu GP: http://www.grandpower.eu/sk/kategoria-1 ... ad-image-1
Máte to někdo?

Ahoj, mám jej a spokojenost. Vzhledem k tomu, že mám jen "obyčejného" 858 Tacticala, střelbu s tímto "kompíkem" dávkou ti nejsem schopen popsat :D
Takže zakoupen u prodejce zbraní a doplňků firmy GP. Po koupi musel být dopasován. Udělal mi to prodejce, který s tím měl zkušenosti, neboť v té době se zabýval i opravami zbraní, je to dlouholetý střelec a má s tím zkušenosti.
Je sice pěkné, že má závit a "žlábek" pro pojistný kolík, nicméně je třeba jej dopasovat tak, aby se do finální polohy dotáhl opravdu silou. Nesundávat a střílet tak, aby si sedl (cca 200 - 300 ran). Kompík, ktery se "viklá" je k ničemu, protože zhoršuje rozptyl a nedej bože, aby byly vůle takové, aby o něj vylétávající střela "brnkla".
Po napasování je třeba provést nové nastřelení, protože kompík mění nástřel. U tohoto konkrétního se až tak moc nezměnil.
V době před asi 3. lety, kdy jsem jej kupoval mě stál asi 600 nebo do 700,-Kč. Montáž byla v ceně.
Dřív jsem měl k dispozici 2 videa se střelbou s a bez kompíku se dvěma střelci (já a střelecký kolega), kde byl rozdil patrný, ale už jsou smazány. Možná bych našel to svoje. Rychlejší střelba za pohybu na papírový terč nebyl nijak zvlášť problém :D
Pro dynamickou střelbu je fajn, zkoušel jsem i mířenku na 300 metrů v leže s oporou, ale zde je v podstatě využití jakéhokoliv kompíku minimální, ale sundavat ho kvůli tomu nebudu :lol:
Jestli o něm uvažuješ, je dobrou volbou ;) Já osobně nemám důvod jej sundavat.
Takže měl by být k sehnání v pohodě i v ČR, nejlépe u prodejců firy GrandPower (hledání je už na tobě :mrgreen: ), ale doporučuji jej nechat odborně "nainštalírovat". Netvrdím však, že to nejde napasovat i doma, záleží však na možnostech a šikovnosti :D



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#201 » úte 21. bře 2017, 21:27

Díky! Přesně tohle jsem potřeboval vědět. Shánět něco jen jako díl a shánět něco vč. odborné montáže je velký rozdíl, hrozí vlezení do slepé uličky :-).

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#202 » úte 21. bře 2017, 22:12

Jo a mimochodem - je rozdíl mezi úsťovou brzdou a kompenzátorem zdvihu. Ten první tlumí zpětný ráz, ten druhý snižuje zvedání ústí směrem nahoru. Pak jsou zde kombinace obou. V tomto konkrétním případě "kompíku" od GP jde spíš víc o kompenzátor zdvihu než o nějakou brzdu. Zpětný ráz sice také trochu tlumí, ale je znát, ze to není úsťová brzda. Jako kompenzátor zdvihu svou funkci plní dobře.
Jsou sice i "kvalitnější" (s větší účinností), ale zároveň i o dost dražší, ale jak jsem již jednou psal - jsem s nim spokojen a mohu ho v klidu doporučit. Máš-li však možnost si vyzkoušet i jiné, učiň tak ;)



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#203 » stř 22. bře 2017, 20:05

2SC1: Kompenzátor od GP mám asi 3 roky, funguje bez problémů, jen je třeba ho nechat dolícovat na zbraň. Pokud se to neudělá a viklá se, vymlátí časem závit. Nicméně dojmy jsou spíš subjektivní, vojáci říkají, že kdo nestřílí fakt rychle nebo dávkou, tak to zase tak velký vliv nemá. Ale minimálně to hezky vypadá ;)

2jhora: Kryt závěru mám dražší, od firmy RR Arms, ale vyplatilo se to myslím. Není třeba sundavat původní kryt s pružinami, lépe sedí a po roce užívání, vystříleno asi 500 nábojů vím, že výrobce nekecá a i po opětovném sundání drží nástřel. Jsou na webu i na FB, dodací doba je někdy delší, ale funguje to.
http://rrarms.cz



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#204 » stř 22. bře 2017, 21:28

S tím názorem od vojáků nesouhlasím. Já jsem na vojně sice nebyl, ale vz. 58 jsem si oblíbil z jiného důvodu. Někdejší kolega, velký fanda do zbraní, mi v době dávno před více než deseti lety, kdy jsem ještě o ZP jen vzdáleně přemýšlel, nechal na střelnici vyzkoušet všechny možné klasické zbraně (válečné i modernější). Výsledky z mých rukou tehdy pochopitelně nebyly dobré, ale jedině z vz. 58 (pochopitelně v provedení semiauto) jsem trefil všechno... ovšem pozor, pouze s kompenzátorem. Pak mi ho schválně odšrouboval, abych viděl ten rozdíl. A rozdíl byl veliký. Tuhle vzpomínku beru jako ten nejvěrohodnější benchmark. Bohužel nevím, co to bylo za kompenzátor. Bude-li ještě příležitost, zeptám se.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#205 » stř 22. bře 2017, 21:36

A ještě jiná otázka... zásobníky podražily a jistě ještě podraží (...), takže mám v úmyslu se trochu dovybavit. Otázka zní - jaký počet zásobníků považujete za vhodné vlastnit? Předpoklady - Gazela 58 není moje jediná a ani primární zbraň. Zatím střílim jen mířenou střelbu, na což jeden zásobník stačí. Nicméně pokud by to v budoucnu ještě šlo (resp. ono to třeba může být naopak i podmínkou...), chtěl bych s ní určitě trénovat i něco serióznějšího, než jen mířenou střelbu. V tom případě je potřeba mít zásobníky minimálně dva... nebo tři?



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#206 » stř 22. bře 2017, 21:49

Jak jsem psal, je to subjektivní. Střílel jsem ze svého "s" a hned vedle ležel kamarádův "bez". Subjektivně z mého lepší pocit, objektivně se zásahy trochu posunuly, ale na 50m soustřel v podstatě stejný. A soustřel je základ ;) Stříleno z volné ruky, resp. s popruhem. Mířenku s touto zbraní asi nikdo neprovozuje, na závodech s puškou (IPSC a pod) nemám pocit, že by to mělo tak velký vliv. A jsou tam i zbraně "bez". Možná nějaká desetina vteřiny navíc, čert ví :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#207 » stř 22. bře 2017, 22:10

Ono je to víceméně "indivindi". Každý to má jinak. Já jich mám víc jak 5 (klasických, 30-ti raných) a stačí mi to jak na "akční" střelbu - viz. "Aprílová kosa" 1.4.2017 v Olomouci - Lazcích, tak na mířenku 300+200+100 na té samé střelnici 15.4.2017. Ikdyž na tu "mířenku" používám jen vlastnoručně zkrácené zásobníky s přesným počtem nábojů.
Takže pokud si chceš občas sem tam zajít na střelnici jen "sám pro sebe", postačí ti jeden zásobník. Jestli však chceš zkusit i nějaký závod, doporučím ti minimálně 3 kusy. A to proto: s 1. střílíš; 2. máš pro přebití, kdyby ti nestačil ten první zásobník (došly ti náboje) a ten 3. máš náhradní pro jistotu, kdyby byl nějaký problém s prvním nebo druhým zásobníkem. Ten třetí zástava také funkci další rezervy nábojů, kdyby ses na stage "rozvášnil" a chtěl utrácet náboje :lol:



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#208 » stř 22. bře 2017, 22:13

Takze pokrokove 3 x 3 po 10 = 9 zasobniku, to bude takovej logistickej orisek ;-)



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#209 » stř 22. bře 2017, 22:25

Georg -> Díky, tak nějak jsem si to představoval.

Prcek -> Rovněž díky za postřeh, ovšem možnáby ses divil, kolik lidí se věnuje o víkendech klasické mířené střelbě z vz. 58 a jsou schopni strávit sobotu trefováním se z dvojnožky "do desetikoruny". Kolikrát mám problém dostat se u nás na 50 m stav, když si nepřivstanu! Ovšem nutno přiznat, že skoro všichni patří do kategorie, která zde na fóru byla již pojmenována "Svazarmosaurus".

JardaB -> Přemek Podlaha by si poradil; prostě vynalezneme "stohovatelný zásobník" z desetiranných segmentů :-). Je to jen otázka odnímatelného dna a správné pružiny :-).



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#210 » čtv 23. bře 2017, 08:03

Když o tom mluvíte - jsou někde k dispozici kratší zásobníky? I já bych se dovybavil (15 ran ideálně), ale našel jsem je jen v brně za 330 korun kus. nemám nic proti ani koupit klasiku a nechat zkrátit, pokud to někdo dělá, jen se mi to nechce řešit na takovou dálku. Ideální by byla Praha...

A samozřejmě můj dotaz na kvalitu toho předpažbí a krytu závěru od gundoctor platí dál :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů