Revalifikace puškař

iloveguns

Příspěvek#31 » pon 17. črc 2017, 19:57

Myslel jsem, že živnosťák vyžaduje vyučení a tři roky praxe a ne čtyři.

scorpions.cz

Příspěvek#32 » pon 17. črc 2017, 20:19

Je to možný, je to dlouho co jsem to četl, a díky tomu ,že mám zástupce , tak to moc neřeším. Ptal jsem se ,ale u nás na ŽU a tam tu praxi ze školy uznají.

HawkCZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#33 » pon 17. črc 2017, 20:38

Nebylo by jednodušší si to přečíst, než tu pořád myslet?

Záleží na vzdělání. Koncese pro nákup, prodej, přepravu, půjčování a uschovávání zbraní a střeliva:

a) vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 1 rok praxe v oboru, nebo
b) vyšší odborné vzdělání v oboru vzdělání zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 2 roky praxe v oboru, nebo
c) střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru vzdělání s technickým, ekonomickým, vojenským nebo policejním zaměřením a 2 roky praxe v oboru, nebo
d) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání prodavač se specializací na zbraně a střelivo nebo v příbuzném oboru a 3 roky praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
e) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání puškař nebo nástrojař a 3 roky praxe v oboru a nebo 1 rok praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro příslušnou pracovní činnost vydaný zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována, a 4 roky praxe v oboru;

scorpions.cz

Příspěvek#34 » pon 17. črc 2017, 20:51

No já jen reagoval na to ,že praxi ze školy ŽÚ neuznává. Tam je to jak kde a vzhledem k tomu ,že si koncesi můžeš vyřídit kdekoli v ČR ,tak není problém.

iloveguns

Příspěvek#35 » úte 18. črc 2017, 10:23

HawkCZ píše:Nebylo by jednodušší si to přečíst, než tu pořád myslet?

Záleží na vzdělání. Koncese pro nákup, prodej, přepravu, půjčování a uschovávání zbraní a střeliva:

a) vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 1 rok praxe v oboru, nebo
b) vyšší odborné vzdělání v oboru vzdělání zaměřeném na ekonomii, vojenství, policii, technické vědy nebo technologie a 2 roky praxe v oboru, nebo
c) střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru vzdělání s technickým, ekonomickým, vojenským nebo policejním zaměřením a 2 roky praxe v oboru, nebo
d) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání prodavač se specializací na zbraně a střelivo nebo v příbuzném oboru a 3 roky praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
e) střední vzdělání s výučním listem v oboru vzdělání puškař nebo nástrojař a 3 roky praxe v oboru a nebo 1 rok praxe v obchodní činnosti se zbraněmi a střelivem, nebo
f) osvědčení o rekvalifikaci nebo jiný doklad o odborné kvalifikaci pro příslušnou pracovní činnost vydaný zařízením akreditovaným podle zvláštních právních předpisů, zařízením akreditovaným Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nebo ministerstvem, do jehož působnosti patří odvětví, v němž je živnost provozována, a 4 roky praxe v oboru;

Tak je to jasné. Výuční list a tři roky praxe. Tak proč zde scorpions píše o čtyřech letech, když má výuční list?

Jako větší problém ale vidím, že majitel výučního listu v oboru puškař, pokud nemá praxi a nesežene garanta, si může výuční list pověsit akorát tak na zeď a dívat se na něj. Řemeslnou činnost na něj dělat nemůže, protože puškřství je jen na koncesi a například zámečnictví na něj dělat nemůže. Nebo je nějaká řemeslná činnost, kterou by s tímto výučním listem mohl vykonávat, aniž by musel mít koncesi?

scorpions.cz

Příspěvek#36 » úte 18. črc 2017, 11:04

Tak proč zde scorpions píše o čtyřech letech, když má výuční list?
Přehlídnul jsem se - omluva . Při dálkovým dostaneš jak výučák tak potvrzení o rekvalifikaci :shock:

majlont

Příspěvek#37 » úte 18. črc 2017, 13:46

Tak jsem právě odeslal do Uh. Brodu přihlášku na rekvalifikační studium, obor Puškař 23–69–H/01.
Vypadá to ovšem, že po prázdninách mají už plno, tak to klapne spíš až 2018/19.

scorpions.cz

Příspěvek#38 » úte 18. črc 2017, 13:58

To stopro :D už když jsem před měsícem dělal závěrečky tak na 17/18 měli plno a dokonce několik lidí nevzali , z důvodů kapacity. Letos byly tři kurzy po cca12. lidech. Rozhodnutí o přijetí /nepřijetí chodí tuším v květnu,nebo červnu. Po prázdninách si tam zavolej ,aby tě na ten příští rok zařadili.

Zpět na