Zkouška před dovršením 18 let



browning45zd
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pát 22. led 2016, 23:39

Zdravím,

chci se jen zeptat, jestli je možné, jako je to myslím u řidičáku, se těmito věcmi zabývat ještě v 17 letech...
Myslím tedy udělat zkoušku a zdravotní prohlídku
(samozřejmě s ohledem na to, že zdravotní způsobilost má platnost jen 3 měsíce)
A v 18 si jen nechat vystavit zbroják

Díky ;)



notobi
Příspěvky: 591

Příspěvek#2 » sob 23. led 2016, 01:35

přečti si zákony a najdeš odpověď skupinu B lze mít od 15ti když si členem klubu se sportovní střelbou a od 16ti C pokud si na myslivecký škole (tu školu jsem název jen střelil)

střílet pak můžeš jen za dohledu osoby starší 21let co má zbrojní průkaz déle než 3roky



Bax
Příspěvky: 39

Příspěvek#3 » sob 23. led 2016, 08:24

řekl bych, že tohle mu je jasné. Pravděpodobně se ptá na to, kdy se ověřuje věková hranice - jestli před zkouškou odborné způsobilosit nebo před vydáním, resp. zažádáním o vyádní, ZP.



notobi
Příspěvky: 591

Příspěvek#4 » sob 23. led 2016, 10:30

datum narození a místo přeci píšeš hned na přihlášce ke ZOZ takže mu dle mého názoru hned na Oddělení zbraní PČR řeknou, že má nárok pouze na skupiny B a C pokud splní podmínky co jsem psal nahoře



browning45zd
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » sob 23. led 2016, 10:45

Přesně tak, ptám se, jestli mi musí být 18 už u zkoušky, nebo až při samotném vydání ZP?



browning45zd
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » sob 23. led 2016, 10:47

Za předpokladu, že nejsem členem žádného klubu nebo školy a žádám o sk. B...



notobi
Příspěvky: 591

Příspěvek#7 » sob 23. led 2016, 11:31

podle mě nemůžeš vždyť jsou to jasně dané podmínky pro získání ZP před dovršením 18ti nebo 21let podle skupijny co jsem už napsal stačí si přečíst:


§ 19
Věková hranice pro vydání zbrojního průkazu
(1) Zbrojní průkaz skupiny A, D, E nebo F lze vydat jen osobě starší 21 let, pokud tento zákon nestanoví jinak.

(2) Zbrojní průkaz skupiny B nebo C lze vydat jen osobě starší 18 let, pokud tento zákon nestanoví jinak.

(3) Zbrojní průkaz skupiny B lze vydat osobě starší 15 let, která je členem občanského sdružení zabývajícího se sportovní činností podle národních nebo mezinárodních pravidel a řádů a součástí této činnosti je střelba, jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

(4) Zbrojní průkaz skupiny C lze vydat žáku střední školy nebo středního odborného učiliště staršímu 16 let, pokud v osnovách školy či učiliště je zahrnuta výuka myslivosti a jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání.

(5) Zbrojní průkaz skupiny D lze vydat žáku střední školy nebo středního odborného učiliště staršímu 18 let, pokud v osnovách školy nebo učiliště je zahrnuta výuka puškařského oboru nebo střeliva.

(6) V případech uvedených v odstavcích 3 a 4 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce a doporučení příslušného občanského sdružení, školy nebo učiliště. Osoba mladší 18 let smí zbraň nebo střelivo pro sportovní nebo lovecké účely nabývat do vlastnictví, s výjimkou koupě, a držet pouze se souhlasem zákonného zástupce; tuto zbraň nebo střelivo smí používat pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B nebo C nejméně 3 roky a která zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní nebo střelivem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 1454

Příspěvek#8 » sob 23. led 2016, 12:05

Ale on se ptá na to, jestli může dělat ZOZ, ne jestli dostane zbrojní průkaz.

Zeptal bych se na odboru zbraní a střeliva, možná to je obdobné, jako u ŘP.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3646

Příspěvek#9 » sob 23. led 2016, 12:30

ZOZ má nějakou platnost (1 rok ? ) nechce se mi to hledat. Takže určitě může udělat zkoušky před dosažením věkové hranice pro získání dané skupiny ZP jen musí být osvědčení o zkoušce pořád v platnosti až tu hranici dosáhne a půjde podávat žádost.

Máme tu několik zkušebních komisařů tak snad se nějaký ozve.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 946

Příspěvek#10 » sob 23. led 2016, 12:38

Dle mě bude potřebovat souhlas zákoného zástupce,aby si mohl podat přihlášku ke zkoušce a žádost o ZP si podá až po dovršení 18.let.

Uživatelský avatar
Lumpy
Příspěvky: 21

Příspěvek#11 » sob 23. led 2016, 14:30

Pokud by to bylo jako u řidičáku, tak by v den zkoušky muselo být 18 let, ale viděl bych to tak jak píše sided.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3949

Příspěvek#12 » sob 23. led 2016, 15:20

Pravdu má Sided. Osvědčení o odborné způsobilosti má platnost 1 rok a nic ti nebrání složit ZOZ na skupiny B a C před 18-tým rokem tak aby jsi po dovršení 18-ti let požádal o vydání ZP. Nakonec už se to tady i někde rozebíralo.



browning45zd
Příspěvky: 4

Příspěvek#13 » sob 23. led 2016, 15:27

Jasný, díky moc...

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 946

Příspěvek#14 » ned 24. led 2016, 15:34

marinakus píše:Pravdu má Sided. Osvědčení o odborné způsobilosti má platnost 1 rok a nic ti nebrání složit ZOZ na skupiny B a C před 18-tým rokem tak aby jsi po dovršení 18-ti let požádal o vydání ZP. Nakonec už se to tady i někde rozebíralo.


Jasan, ale bude to muset mít posvěceno od svého zákonitého zástupce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3949

Příspěvek#15 » ned 24. led 2016, 18:15

Na to se neptal. Naopak jsem mu zapomněl odpovědět na tu zdravotní prohlídku, že ji potřebuje až k žádosti O ZP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: D&H, ondrush, scorpions.cz a 3 hosti