AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky

Střelec

Příspěvek#511 » čtv 16. kvě 2019, 07:42

Srovnávám vojenské pušky, BSR je už novovýroba a mnohem horší než vojenské předělávky bulharských AK (obou typů), co se prodávaly dříve.

Když si dá člověk vedle sebe BSR-74 a Ak74 (bulharské vojenské prodával ZS úplně jako první), tak je to zpracováním úplně jiná puška a to i zmíněnou povrchovou úpravou.

zarozak

Příspěvek#512 » čtv 16. kvě 2019, 12:29

Bsr neni nic jineho,je to porad vyrobeno v Arsenalu,porad na stejnych masinach jako voj. produkce,stejny matros,to,ze je tam nove vyrobene plech telo,chybi cep a otvory pro full paku na tom nic nemeni.Voj. produkce byla lakovana a detaily nejsou videt,bsr je uz vetsinou ve fosfatu.Popsal jsem jen to,co jsem videl ja,jiny jednotlivec muze mit zkusenost jinou.Zase z toho ovsem nedelejte kovbojku,je to porad stejny vyrobek stejne fabriky z 90% stejnych dilu,vyrobeny stejnymi lidmi na stejnych strojich.Jediny rozdil je novy plech tela,a chybejicich par dilu+ubrousenych par kravin a povrchova uprava......rozhodne ne neco uplne jineho

Střelec

Příspěvek#513 » čtv 16. kvě 2019, 12:50

Měl jsem ty pušky vedle sebe a ten rozdíl byl vidět, dokonce vojenské neměla ani křivě nalisovaný nosič mušky, jako BSR. Výrobce je možná stejný, otázka je jak se hlídá kvalita, u u nás si uměla armáda pohlídat výrobu Sa58, neprošel přejímkou 1 ks, vratili zbrojovc celou várku. Civilní zákazník takové možnosti nemá, tak třeba na tom kontrola kvality hřeší.

Zpět na