CZ P-10C

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2251 » pon 25. bře 2019, 17:46

Hele lidi nevite jak vyndat cep na grip? Co do toho pasuje?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2252 » pon 25. bře 2019, 18:05

já to už mockrát chtěl zkusit, ale bojím se, abych ho nezničil. :-)



Miloš 1
Příspěvky: 30

Příspěvek#2253 » pon 25. bře 2019, 18:17

Sedmej: Int1m1thy: To pošlete do Brodu ;) Omlouvám se OT



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2254 » pon 25. bře 2019, 18:44

petr.spiller píše:
Cepin píše:S tim OR je to pekny, ale stoji snad skoro 20tis. :((

Byla teď nějaká akce nebo co, takže jsem ji měl za 18900,- včetně destičky pro Trijicon.


Pánové, už jste se dívali kolik ten Trijicon stojí? :twisted: Cena P10COR se jeho montazi znasobi (presneji zdvojnasobi) :lol:

Ja diky chybe dodavatele mam namisto RMS prave Trijicon na S2ce a uprimne je to velice solidne vyrobene, ale ta cena je ulet. :?

Nejak si snazim oduvodnit, proc jsem ten gen2 Trijicon vzal a nasel jsem jen - "asi to vydrzi vic nez Shield" a narozdil od Shieldu si s tim "muzete jit zaplavat".

Takze pokud bude nekdy na LOS povoleny OR a bude stage " podplav trubkou a zaskoc bandu Rusaku jako zabi muz", Trijicon mi nezhasne... :lol:



Kořas
Příspěvky: 13

Příspěvek#2255 » pon 25. bře 2019, 19:19

Int1m1thy píše:Hele lidi nevite jak vyndat cep na grip? Co do toho pasuje?
Zrovna o víkendu jsem ho vyndaval, chce to trpělivost a vhodné podmínky, ale není to nic hrozného, nejlépe se mi osvědčil na vyklepnutí malý vrtáček, nevím už přesný rozměr, chce to vyzkoušet. Jednoduše do toho vrtáku položeném v dírce kladívkem párkrát s citem bouchneš a měl by začít vylézat. Pistoli jsem měl rozebranou a vhodně podloženou hadrem a dělal jsem to na ponku v dílně. Při zandavání zpět jsem použil stejný postup, akorát dal na první fázi do svěráku.

Čep jde zandat samozřejmě jednodušeji, ale jako nadlidský úkol se ukázalo finální doklepnutí, aby čep o pár desetin milimetru nevyčuhoval a nebyl nepříjemný na dotyk. Kladivem bych si poškodil rám a vroubkování a to jsem nechtěl. Na to jsem nakonec nepoužil ten vrtáček (moc dobře to nešlo-odskakoval), ale zbrousil jsem si špičku (nevím přesně jak se to jmenuje) na takovém ocelovém šídle, přesně na rozměr průměru čepu (možná by to šlo třeba i důlčíkem).

Každopádně je třeba myslet na to, že čep je dutý a je tam dost napevno. Napadlo mě to ještě zkusit dodávaným malým imbusem co byl s pistolí v kufříku, seříznout na něm to Lko a pak kladívkem, ale nakonec se mi nejlépe dělalo s tím vrtáčkem.

Moje finální hodnocení je, že znova bych už to dělat nechtěl, ale stálo to za to :lol:

Jinak můžu doporučit tohle video, poslouží aspoň jako ilustrace.

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=FdVC1-NZ_LU&t=178s


Ještě poznámka na závěr, jako začátečník v oboru zbraní, jsem našel nějaká videa, která se tvářila jako výměna gripu na P10, ale ta zobrazovala výměnu gripu na P07, kde je způsob uchycení gripu odlišný.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2256 » pon 25. bře 2019, 19:55

radim78 píše:
petr.spiller píše:
Cepin píše:S tim OR je to pekny, ale stoji snad skoro 20tis. :((

Byla teď nějaká akce nebo co, takže jsem ji měl za 18900,- včetně destičky pro Trijicon.


Pánové, už jste se dívali kolik ten Trijicon stojí? :twisted: Cena P10COR se jeho montazi znasobi (presneji zdvojnasobi) :lol:

...

jednoduche reseni, misto predrazeneho RMR tam dej Holosun 507C - stejna montazni zakladna a pudoris, vice funkci, mirne horsi padova odolnost a cena kolem 10k

Krome toho montazni platy delaji i na budgetove Vortexy kde ona sleva temer pokryje cenu kolimu

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#2257 » pon 25. bře 2019, 20:55

Miloš 1: Mě naštěstí sedí ta velikost co tam byla dobře. Ale prostě tak lehce měnitelné, jak u Glocka mě to nepřišlo, tak jsme se do toho nepouštěl. :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2258 » pon 25. bře 2019, 21:34

Jsem nezpochybňoval úchop p10 atd. Jen mě pořád zaráží jak to výrobce řeší ledabyle. Mně se až na ostrý grip s p10 taky střílelo dobře.
Fakt je, že u H&K se mi podobné věci nestávají. ...



petr.spiller
Příspěvky: 18

Příspěvek#2259 » pon 25. bře 2019, 22:44

radim78 píše:Pánové, už jste se dívali kolik ten Trijicon stojí? :twisted: Cena P10COR se jeho montazi znasobi (presneji zdvojnasobi) :lol:

Já chtěl Trijicon, protože prostě vypadá božsky a věřím, že za tu cenu stojí - aktuální cena byla 22 tis. Ty abuse testy na TyTrubce jsou dost přesvědčivé.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2260 » pon 25. bře 2019, 22:49

Na grip je nejlepší vyrazeč čepů. S tím to jde krásně.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2261 » úte 26. bře 2019, 00:04

petr.spiller píše:
radim78 píše:Pánové, už jste se dívali kolik ten Trijicon stojí? :twisted: Cena P10COR se jeho montazi znasobi (presneji zdvojnasobi) :lol:

Já chtěl Trijicon, protože prostě vypadá božsky a věřím, že za tu cenu stojí - aktuální cena byla 22 tis. Ty abuse testy na TyTrubce jsou dost přesvědčivé.


Opticky je v primem porovnani MNOHEM lepsi Shield RMS.... Relativen zadne zkresleni v rozich a zadny barevny drift. Na druhou stranu asi Trijicon asi vi, co delaj ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2262 » úte 26. bře 2019, 01:04

akvak: mas nakej konkretni?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#2263 » úte 26. bře 2019, 01:36

radim78 píše:
petr.spiller píše:
radim78 píše:Pánové, už jste se dívali kolik ten Trijicon stojí? :twisted: Cena P10COR se jeho montazi znasobi (presneji zdvojnasobi) :lol:

Já chtěl Trijicon, protože prostě vypadá božsky a věřím, že za tu cenu stojí - aktuální cena byla 22 tis. Ty abuse testy na TyTrubce jsou dost přesvědčivé.


Opticky je v primem porovnani MNOHEM lepsi Shield RMS.... Relativen zadne zkresleni v rozich a zadny barevny drift. Na druhou stranu asi Trijicon asi vi, co delaj ;)


proboha neporovnavej Shield RMS ktery se zohne kdyz se na nej krive podivas s RMR kterym jdou zatloukat hrebiky ...

RMS je fajn hracka na strelnici ale jen totalni magor ho muze dat na zbran urcenou pro skryte nebo sluzebni pouziti ... a P10ka neni zrovna sportovni special kde by clovek stejne spis dal Leupold DP Pro ...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#2264 » úte 26. bře 2019, 10:21

No nevim, zda jsi je měl side-by-side v ruce a nebo alespoň viděl namontované na pistolích.
Shield RMS bych bezproblémů nosil i na P10C.
Nemá to sklo, ale čirý polymer.
Jedna featura, co mi nejde moc pod vousy je ta výsuvná patice na baterku - zdá se mi to fórovější.

Speciálně krátká verze je ideální pro zbraně jako P10S/ nebo singlestack ala G43.
Pochybuji, že firma, která dodává britské armádě desetitisíce kolimátorů, bude produkovat šmejd.
I ta voděodolnost už má údajně řešení - RMS-W . In natura jsem to ještě neviděl, tak nehodnotím.
Na P10C mi RMS přijde naprosto adekvátní. Tělo z leteckého hliníku by mělovydržet i pádovou zkoušku. V kombinaci s faktem, že RMS nemá sklo, by to mělo vydržet poměrně dost.



odouda
Příspěvky: 67

Příspěvek#2265 » úte 26. bře 2019, 10:58

Zdravím pánové. Já použil vyrážeč 2mm Tona Expert E418230 a jako podložku cívku s lepící páskou. Jde to bez problémů a nebojte se použít sílu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů