Vysvětlení testových otázek



majlont
Příspěvky: 76

Příspěvek#61 » úte 4. črc 2017, 08:46

Při procházení nových testových otázek jsem narazil na přebíjení a dosti se podivil, že držitel ZP skupiny "pouze E" už nesmí přebíjet. Je to v souladu s §69 zákona po novele platné od 1.8.2017. Docela mne to překvapilo, protože nynější režim (platný do 31.7.2017) je volnější.

P.S. Nestálo by za to založit nové téma: "Vysvětlení testových otázek platných od 1.8.2017" ?

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 322

Příspěvek#62 » úte 4. črc 2017, 09:11

Já tam tedy našel jen otázku:

Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení
nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, B nebo C smí pouze

s odpovědí
držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň
kategorie A, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence.


tedy v tomto ohledu jako dříve ...



majlont
Příspěvky: 76

Příspěvek#63 » úte 4. črc 2017, 12:47

Nikoliv, dřív v zákonu bylo:
Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, a přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, .....

Tedy do 31.7. může držitel ZP kategorie "E" přebíjet, od 1.8.2017 nikoliv.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 322

Příspěvek#64 » úte 4. črc 2017, 13:06

Držitel ZP skupiny E tedy není oprávněn nabývat náboje pro zbraň kterou drží?

EDIT:
tady je plné znění § 69 odstavce 5:

Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, B nebo C smí pouze držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň kategorie A, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence. Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie D smí osoba starší 18 let, jejíž svéprávnost nebyla omezena, nebo právnická osoba. Přebíjet náboje je osoba podle věty první a druhé oprávněna jen pro vlastní potřebu, přitom musí dodržovat technologické postupy, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů; to neplatí pro držitele zbrojní licence skupiny A a B.

Tak se nad textem zamysli.

229/2016 Sb. (novela ZOZ)



majlont
Příspěvky: 76

Příspěvek#65 » úte 4. črc 2017, 20:21

Jasně, máš pravdu - beru svůj příspěvek z5. Byl to myšlenkový zkrat :-)



AdaMoss
Příspěvky: 2

Příspěvek#66 » čtv 12. říj 2017, 09:07

Zdravím místní znalnce. Rád bych vás poprosil o vyjasnení otázek 258,259, 260 v souvislosti s otázkou 148. První trojice je o tom jak naložit se zbraní po konci platnosti ZP (znehodnotit, převést, dát do úschovy) do 6 měsíců. Zatímco č. 148 říká odevzdat to 10 pracovních dní po skončení platnosti. Něco tam špatně chápu a nevím co :-). Děkuji moc za reakce.



Radim.cr
Příspěvky: 1

Příspěvek#67 » čtv 12. říj 2017, 11:10

§29 odst. 1 písm. j zákona o zbraních
Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen:
odevzdat příslušnému útvaru policie zbrojní průkaz, průkaz zbraně, zbraň, střelivo a zakázaný doplněk zbraně do 10 pracovních dnů ode dne zániku platnosti zbrojního průkazu

§64 odst. 1 zákona o zbraních
Postup držitele zbrojního průkazu, zbrojní licence nebo zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz zbraně nebo střeliva po zániku jejich platnosti:
Držitel zbrojního průkazu, zbrojní licence nebo zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz zbraně nebo střeliva je povinen do 6 měsíců ode dne následujícího po dni zániku jejich platnosti
a) převést vlastnictví ke zbrani kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně na jiného oprávněného držitele,
b) požádat příslušný útvar policie o povolení ke znehodnocení, zničení nebo výrobě řezu zbraně kategorie A, B nebo C nebo předat ke znehodnocení, zničení nebo výrobě řezu střelivo osobě, která je k této činnosti oprávněna, nebo
c) požádat příslušný útvar policie o předání zbraně kategorie A, B nebo C nebo střeliva do této zbraně podnikateli v oboru zbraní a střeliva za účelem jejího prodeje nebo úschovy.



aToM
Příspěvky: 70

Příspěvek#68 » čtv 12. říj 2017, 12:56

Prostě, po skončení platnosti ZP máš 10 dní na to, abys zbraně a střelivo hodil PČR na oddělení OSZBM.
Stále jsou tvým majetkem, ale nesmíš je mít v prackách.
A protože PČR není skladiště a odkladiště zbraní, je tam povinnost do 6 měsíců s nima něco udělat. Buďto je upravit tak, že na ně nepotřebuješ ZP (znehodnotit), zničit je, nebo je prodat. Ale to si je pak u PČR vyzvedne držitel příslušné licence, nebo nabyvatel.



AdaMoss
Příspěvky: 2

Příspěvek#69 » čtv 12. říj 2017, 19:57

Diky ze vysvetleni. Nedoslo mi, ze muzu byt majitelem zbrane i po odevzdani. To dava smysl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron