Zbraň a otázka "Na co to máš?"

juraj1

Příspěvek#226 » sob 3. úno 2018, 16:27

Indian: ja treba diky fullsize pistolim a 6'' revolveru zjistil, ze kdyz na sobe mam vice vrstev tenkeho obleceni kryjici vetsinu tela, tak je mi v lete lepe nez v kratasech a triku :D

K tematu. Mel jsem kratkou diskusi s kamaradkou na tema, proc to nosim. Zeptal jsem se proc ne, pochopila a byl klid.

jezekif

Příspěvek#227 » úte 26. čer 2018, 09:00

O Zp jsem uvažoval dlouho dopředu (léta) takže když konečně došlo na lámání chleba a měl jsem začít dělat přípravný kurz doma jsem u stolu, při jídle prohlásil: Budu si dělat zbroják, chcete někdo jít do toho se mnou? Manželka i mladá přemýšlely, jestli mají čas na "takové hlouposti" a bylo - neměli čas přemýšlet o opravdových hloupostech :-) Pak jsem musel odpovídat na otázku proč ZP doktorovi (sám ZP má). Tomu jsem řekl, že dospělý, rozumný a hlavně svobody si vážící člověk by měl být ozbrojen. Tím to skončilo, jen odpověděl, že s tím nelze než souhlasit.
Teď když už mám i nosím musím postoupit dál - dosáhnout přinejmenším vědomého tolerování střelnice, ale lépe zapojení ženy - tedy získání dalšího střelce :D

Indian

Příspěvek#228 » úte 26. čer 2018, 11:58

Na otázku proč ZP je i jednoduchá odpověď "protože můžu". (A taky se chci něčím někdy případně bránit proti lumpům...)
Tolerance střelnice - důležitá věc - to se mi už povedlo. Manželku zatím ale lámu. Moc se jí do střílení nechce.
Od minulého příspěvku jsem pár tisíc odstřílel. A teď nosím pořád SFP9 což H&K označuje za full size pistoli.
A taky - Je to nakažlivé, každý týden se už nemůžu dočkat až zase vyrazím zastřelit pár terčů... :-) Baví mne to.
Důvodů dost a dost...

gogan

Příspěvek#229 » úte 26. čer 2018, 12:41

Indian: vždy je u odpovědi na tuto otázku důležitý zohlednit kdo se ptá :mrgreen:

Střelec

Příspěvek#230 » stř 27. čer 2018, 06:45

Kolega ze sdružení popisoval jak přišel mám dojem v 16 letech za doktorkou (samozřejmě děckou), že by si rád udelal ZP a že potřebuje potvrzení. Ta na něj koulala jako z jara, řekla mu, že vůbec neví, jak ho má vyšetřit, tak at přijde za pár dnů, že ona si to zatím zjistí. Chtěl dělat C a B. Když později tedy přišel, tak ho poslala ke sportovnímu doktorovi (skrz skupinu B, kde zaplatil za to, že šlapal na rotopedu) a na psychologické vyšetření (asi proto, že chtěl vůbec ZP). Odůvodnila to, že sepo to ,,tam" (nějakých jejich směrnicích nebo pokynech přece píše). Prý ho rozmar dětské doktorky vyšel na mnohem vice než samotný ZP, což v neproduktivním věku byl citelný výdaj.

kolombo

Příspěvek#231 » stř 27. čer 2018, 07:02

A co tak doktorce říci, že dělá do vojenské historie a že na vlastnictví historické zbraně potřebuje ZP taky ??

Indian

Příspěvek#232 » stř 27. čer 2018, 08:32

Se mi obzvlášť líbilo, že musel šlapat na rotopedu EKG, aby ho při ležení na střelnici netrefilo...
Holt se potvrzuje, že srážka s blbcem je velmi špatná životní událost :-)

Piggy

Příspěvek#233 » stř 27. čer 2018, 12:17

Paní doktorka zřejmě není cvičená v luštění právních předpisů.
Tělovýchovný lékař je potřeba pouze u žadatelů o skupinu B, kteří nejsou způsobilí pro C/D/E.

neznalek

Příspěvek#234 » sob 30. čer 2018, 12:32

Je mi 64 let...a ZP jsem získal před 14ti dny. Proč chci nosit zbraň? Protože nechci být hračkou bandě nudících se blbců. A jestli se to někomu že ji nosím líbí nebo nelíbí mě vůbec nezajímá. Jde o můj život, nebo mé zdraví.

Zpět na