Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Sysop

Příspěvek#1 » stř 15. bře 2017, 12:14

Vazeni, zalozil jsem toto tema, abychom nehnojili konkretni temata, ve kterych kdyz se pak neco hleda, tak je to porod. Sem je mozne odskocit, tady to probrat. Samozrejme plati obecna pravidla diskuse, ale prakticky nelze byt OT.

Cili treba tady muzeme prodiskutovat veci v souvislosti se vcerejsi Smernici EU a zpusobnym podekovani evropske verchusce, eventualne diskuse o dnesni manifestaci, az to probubla medii.

Kencui

Příspěvek#2 » stř 15. bře 2017, 12:41

Ja se ted vratil z vaclavaku - skoda toho bidneho ozvuceni. Jinak akce dobra :)

beda

Příspěvek#3 » stř 15. bře 2017, 12:49

kolik tam asi bylo lidí?

Sysop

Příspěvek#4 » stř 15. bře 2017, 12:52

Dival jsem se na webcam, ale bohuzel pozde :-(

Sysop

Příspěvek#5 » stř 15. bře 2017, 13:23

Ja jsem zvedav, co bude dal. Jestli herec, nebo Chovanec, nebo oba (?) budou schopni vypracovat a uvest v praxi neco, co bude smysluplne, ochrani slusne ozbrojene lidi a bude fungovat. O te smernici se vi uz dlouho a stalo se uplny houbec. Ze nas prehlasuji, to se vedelo. 15 mesicu v nasem bananistanu je sakra malo casu na to, aby se vsichni ve Strakovce shodli a dotahli to do funkcniho konce.

jhora

Příspěvek#6 » stř 15. bře 2017, 13:35

Zahlédl jsem v nějakém rozhovoru, že MVČR už má rozpracované návrhy několika opatření, které defakto umožní tu směrnici co nejvíc obejít. Jakési branné skupiny, druhou úroveň zálohy pro ty co nechtějí sloužit v armádě, ale chtějí být "záloha". Jestli je to pravda, tak to vypadá že nezaspali a mohlo by se to stihnout...

Sysop

Příspěvek#7 » stř 15. bře 2017, 13:40

V nekolika rozhovorech bylo zdurazneno, ze smernice EU je ucelove napsana tak, aby ji nebylo mozne obejit odvolanim na vnitrni bezpecnost statu.

Jedina moznost je, ze presny vyklad te debilni smernice popise nejaky pravnik, ktery se v tom vyzna. Domnenky politiku jsou tak nejak nanic. A herec tomu rozumi jak koza petrzeli. Ve finale to muze dopadnout tak, ze europolanci reknou "my jsme byli prehlasovani", herec rekne "spolky jsme udelali, ale ono to nestaci, za to my nemuzeme" a Chovanec rekne "ja jsem pro to delal maximum".

Takze obcane napapli krochny, vsichni delali, co mohli, u voleb jsou z obliga.

Kencui

Příspěvek#8 » stř 15. bře 2017, 13:44

Kolik tam bylo lidi nevim - na to fakt odhad nemam. Skoda ze jich tam nebylo 10x tolik, ale nebyla to nikterak komorni akce...

jhora

Příspěvek#9 » stř 15. bře 2017, 13:45

Bohužel už nemám odkaz, ale to co tam povídal vypadalo, že to nepřipravujou politici ale fakt ministerstvo, Znělo mi to jako snaha dát důvod rozdávat snáz povolení na zbraně kat. A, které jsou teď ještě kat. B. a zachovat omezení pro ty, co jsou kat. A už teď.

Sysop

Příspěvek#10 » stř 15. bře 2017, 13:50

Ja chapu jejich strategii, proste to, co Smernice EU zakaze, chteji hodit do A a pojede se dal s tim, ze ale zrejme dotycny se bude muset smirit s tim, ze najednou ma Acko, coz ho zajiste nesmirne potesi vzhledem k obstrukcim okolo.

Nicmene zustava otazkou, jestli tohle soudruhy v EU uspokoji. Jim jde o likvidaci zbrani, ne o jejich presunuti ze suplete do trezoru. Takze zaklad je, jestli tohle bude naplnenim Smernice. Pokud ne, pak nas EU bude sankcionovat tak dlouho, dokud tech 9 700 000 obyvatel CR, co ZP nema, nezacne rvat, ze proste sankce trpet nechteji a at s tim vlada demokraticky neco udela.

RomanB74

Příspěvek#11 » stř 15. bře 2017, 14:30

Budu se opakovat - o jednom jednoduchém a efektivním řešení bych věděl. Není nutné vymýšlet další zákony a cpát "zbraně do ústavy". Stačí tři kroky: volby-referendum-czexit.
Volný pohyb zboží i osob zůstanou zachovány, to řeší jiné smlouvy. A když ne, tak by to zas taková katastrofa nebyla. Hlavně bychom se vymanili z toho schizofrenního diktátu Unie.

Kdybych býval byl věděl jak se vyvinou věci budoucí, tak bych v jediném účelovém referendu o vstupu ČR do EU nepodlehl mediální masáži a hlasoval bych jinak. Takhle mám doživotní "PTSP" (Post-Traumatická-Stresová-Porucha :roll: ) jak veteráni z zálivu...

BTW, nedávno jsem viděl video ze země bývalé jugoslávie. Dva strážníci zkontrolovali kluka na ulici a našli u něj šroubovák a nůžky - výslech, sepsání události, osobní prohlídka. Chlapi nevěřil jsem vlastním očím... Video asi ze Srbska podle tvaru čepic strážníků.

Sysop

Příspěvek#12 » stř 15. bře 2017, 15:05

Problem je, ze vystoupeni z EU je proces, ktery trva dele, nez opatreni proti Smernici (pokud ovsem takove existuje) a dale pak zasadni nejednotnost v nazoru na tento akt u ceskych obcanu. Nekteri zatim jeste stale jasaji, ze v EU jsme.

GeorgeP

Příspěvek#13 » stř 15. bře 2017, 15:22

Vpravo v rámečku by měl být text schválené směrnice v češtině. http://www.europarl.europa.eu/news/cs/n ... ament-schválil-novelizovanou-směrnici-o-střelných-zbraních

beda

Příspěvek#14 » stř 15. bře 2017, 15:26

jak chcete vystoupit z eu ve státě kde 30% lidí věří burešovi a dalších 20% sobotkovi
lidi tak nadávaj v hospodě a pak u voleb nejsou schopni pochopit že si to sami ve volbách vybrali

Sysop

Příspěvek#15 » stř 15. bře 2017, 15:31

Je tam tiskova zprava, zneni schvalene Smernice jsem tam nenasel... i v anglictine jsou tam obecne kecy, ale ne presne zneni Smernice, tedy napriklad, za jakych podminek si majitel bude moci ponechat zbran, ktera je z noci na rano zbrani kat. A.

Zpět na