Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#1 » stř 10. čer 2020, 07:40

"Těžko byste našli v židovské komunitě člověka, který byl pětkrát ve vězení, páchá zločiny, při tom zemře, a zbytek komunity ho podporuje a žádá pro něj spravedlnost,“

Tak to já bych spravedlnost vyžadoval i pro zločince - protože vyžadovat spravedlnost je vysloveně rozumná strategie. Spravedlnost se hodí všem a každý se může ocitnout v situaci, kdy je považovaný předem za viníka a musí mít právo na spravedlnost.

Chápu jak to myslela, možná to v originále vyznívá jinak, ale spravedlnost i pro zločince a nepohodlné lidi je správná strategie.

Letec 12

Příspěvek#2 » stř 10. čer 2020, 10:03

Vtipné na celé události je fakt, že u nás si lidi na začátku epidemie šili roušky a vyjadřovali sounáležitost, zatím co v USA kupovali zbraně, někteří prvně v životě, protože tušili co přijde. Jak se nakonec ukázalo věděli proč, protože se kradlo a raboval jen tam kde nebyly.

Destructor

Příspěvek#3 » stř 10. čer 2020, 11:24

Největší problém vidím v tom, že bílá většina je v tom podporuje, nebo to alepsoň tak na první pohled vypadá a oni mají pocit, že tedy jsou v právu.

pavelg

Příspěvek#4 » stř 10. čer 2020, 11:36

Mě na tom překvapilo, že černochů v USA není ani celých 14 procent. Na to, jaký bordel opakovaně dělají a jaká zvěrstva se kvůli nim zavádějí... čekal jsem, že jich bude přes 30 procent.... holt jsem to nikdy předtím nezjišťoval.

pavelg

Příspěvek#5 » stř 10. čer 2020, 11:49

Piráti zase řádili:
Zemědělský výbor naopak podpořil návrh šéfky výboru pro životní prostředí za Piráty Dany Balcarové, aby policie získala nově oprávnění vstoupit do obydlí, bude-li mít důvodné podezření, že se tam nachází týrané zvíře.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ochr ... domaci_kop

Golem

Příspěvek#7 » stř 10. čer 2020, 20:12

pavelg píše:Mě na tom překvapilo, že černochů v USA není ani celých 14 procent. Na to, jaký bordel opakovaně dělají a jaká zvěrstva se kvůli nim zavádějí... čekal jsem, že jich bude přes 30 procent.... holt jsem to nikdy předtím nezjišťoval.

Čekal jsem, že máš větší rozhled... Černochů v USA není ani 13%, ale dohánějí to jinak... páchají více než 50% vražd!!! a v ostatních kategoriích násilné trestné činnosti se pohybují v rozmezí 30 - 50 % pachatelů. Zdrojem těchto čísel nejsou stránky KKK, ale oficiální, veřejně dostupné statistiky federálních úřadů USA. Pokud se na to zkusíš podívat, tak si dej pozor na jeden detail: obvykle při rasovém dělení mezi bílé počítají i hispánce a separují je dodatečně. Když jsem se tím před několika lety zabýval a zkusil jsem si populaci USA rozdělit na černé, hispánce a "ostatní", vyšlo mi, že hispánci oproti "ostatním" vraždí přibližně 4x častěji, kdežto černoši 11x... Taková kolébka demokracie a tavící tyglík, který vše mění k lepšímu...

Letec 12

Příspěvek#8 » stř 10. čer 2020, 20:20

Ukázka, že multikulturní obohacení nefunguje (nikde).. 92% černochu zabijí černoši, tolik fakta FBI..

MojeTikka

Příspěvek#9 » stř 10. čer 2020, 20:28

Sledujete ale tu ucinnost? Je jich zanedbatelny mnozstvi, ale toci se okolo nich celej stat. Vsak nam take JuEsEj kazdej rok posilaji zpravu, ze bychom neco podobneho meli u nas zavest s Cikany.

kiv61

Příspěvek#10 » stř 10. čer 2020, 20:55

Tak tenhle mumraj je samozrejme nekým placeny v jeho zajmu ... O tom asi zadna.
O "Ameriku" se rozhodne nebojim, ta ma sve seberegulacni mechanismy nastavene vcelku slusne a po staleti vicemene s obcasnymi excesy porad funguji ..

Walt

Příspěvek#11 » stř 10. čer 2020, 21:32

Pry ve statech prodavaji tricka
"Vedet jak to dopadne tak si tu bavlnu nasbirame sami"

audis

Příspěvek#12 » stř 10. čer 2020, 21:44

:-DDD přesně

Golem

Příspěvek#13 » stř 10. čer 2020, 21:51

V Americe dobublává revolta v listu New York Times, při níž přišel vydavatel o autoritu, výhledový šéfredaktor o místo a list o část své pověsti. Konzervativní republikáni, kteří nemůžou nejznámějšímu deníku světa přijít na jméno, si to užívají, což maskují do starostlivých úvah o osud americké žurnalistiky.
Ale ty jsou na místě, protože se ukázalo něco, co všichni věděli, ale neradi to říkali.

Celý článek (doufám že úspěšně odemčený):
[url]https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/new-york-times-zurnalistika-donald-trump.A200609_195212_zahranicni_kzem?h=940062DE1061B72D8C8AD79C5F31D1FE
[/url]

jezekif

Příspěvek#14 » čtv 11. čer 2020, 04:59

Nějak se ti nepovedl odkaz, natož na odemknutý článek (koukám na to ve firefoxu a na idnes jsem přihlášen bez premia).
Je to pěkně absurdní jak se základní lidská práva dají brutálně omezit ve jménu "lidských práv": "právo lidí nebýt vystaveni názorům, jež se jim nelíbí".
Co takhle, kdyby soudruzi využili svoje právo (jež jim nikdo nebere) nečíst, neposlouchat, nesledovat to co se jim nelíbí. Klidně ať si umřou nevědoucí a blbí, je to jejich nezpochybnitelné právo. A my ostatní bychom si naopak ponechali svobodu slova!

xor

Příspěvek#15 » čtv 11. čer 2020, 06:32

Hřibe, dokaž že jsi progresivní liberální demokrat a následuj příkladů západní demokracie:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_jhr

Chci vidět ty vysvětlující tabulky a přejmenování: Washingtonova a náměstí W. Churchilla.

Ať se nemusíme před našimi vzory demokracie stydět.

Zpět na