Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

gogan

Příspěvek#1306 » ned 13. srp 2017, 10:01

Pochybení a sankce při poskytování chirurgické péče, otázka je zda (a jak) jsou v tomto ohledu školeni. Jestli je jim známo, že střelná zbraň je i prak, flusačka a pod.
Ty nože a pod. by měli hlásit za určitých okolností, ale střelné zbraně jmenovitě vždy.

EDIT: tedy k případu, věřím, že kdybych se postřelil vzduchovkou, tak mě to moje obvoďačka která mě zná dvacet let ošetří a nic nikam nenahlásí, ale pokud s tím dojde borec do špitálu, kde vztahy personálu nemusí být ideální, asi si to nenahlásit nikdo nelajzne.

juraj1

Příspěvek#1307 » úte 15. srp 2017, 13:22

Strelce z Chomutova pustili z vazby, stale je obvinen z vrazdy.
Jsem zvedav jak to dopadne. Clovek zlikviduje teroristu a jeste je popotahovan...

Sedmej

Příspěvek#1308 » úte 15. srp 2017, 13:49

juraj1: prej teroristu. :-D

juraj1

Příspěvek#1309 » úte 15. srp 2017, 13:52

Sedmej: Pouzil auto jako zbran, v zapadnich zemich to zacina byt celkem bezne.

pelanj

Příspěvek#1310 » úte 15. srp 2017, 14:05

Dle dostupných informací zastavil vylité hovado, které by mohlo tou dodávkou někoho zabít - jestli byli v době střelby před dodávkou lidé, tak z určitého hlediska udělal dobře... Na druhou stranu, do sporů jisté menšiny bych se radši nemotal a nechal bych je to vyřídit si to mezi sebou dle jejich vlastních zákonů...Kdyby někoho přejel, tak by si ho asi podali sami dřív, než by dojela PČR.

Sedmej

Příspěvek#1311 » úte 15. srp 2017, 14:19

juraj1: i nože používají teroristé jako zbraň, možná i častěji než auta, takže máme soudit třeba tu ženskou co nedávno ubodala přítele z terorismu? :) terorsitu terorisou nedělá způsob útoku nebo použitá zbraň, ale motiv. vydávat tohle za teroristický útok jde snad leda ironicky.

DJ Die

Příspěvek#1312 » úte 15. srp 2017, 15:42

A hlavně jakých jejich zákonů? Jsme snad v ČR a tady platí jen naše české zákony. Terorista to určitě nebyl, ale to co dělal bylo stejně svinstvo...

rcc

Příspěvek#1313 » stř 16. srp 2017, 14:43

Myslim, ze pro strelce z Chomutova to vypada dobre. Je venku z vazby a nakonec to bude NO. Dukazy asi hovori v jeho prospech, jinak by st.zastupce navrhoval dalsi vazbu.

ppindian

Příspěvek#1314 » čtv 17. srp 2017, 07:03

Že by soudy konečně začínaly fungovat??

RomanB74

Příspěvek#1315 » čtv 17. srp 2017, 09:01

>rcc: Tak já si myslím pravý opak a to že chomutovský střelec šlápl z hlediska práva hodně vedle. Jakkoli lze jeho konání chápat z morálního hlediska a uvědomovat si zoufalost celé situace plynoucí z problematiky občanského soužití mezi různými etniky, tohle dělat neměl. Jestli měl něco vytahovat, tak maximálně kameru (mobil), zavolat benga a natáčet jak "mladý Rom" devastuje zaparkovaná auta a drtí svou tetu pod koly Transitu. Všechno nahlásit, natočit. Navíc natočené materiály postnout na "budu na Primě" a viděli byste ten mediální hukot. Nekonaly by se žádné prostesty proti diškriminácii a nezapalovaly svíčky. Mladý pán s Transitem by šel sedět, pojišťovna nebo on by musel zaplatit vzniklou škodu na zaparkovaných vozech a pán z paneláku by šel druhý den na pivko místo do vazby.
Takhle je všechno jinak, a bude jinak. Počítám, že pán z paneláku se nějaký čas na pivko nedostane.

mikymoto

Příspěvek#1316 » čtv 17. srp 2017, 09:38

No nic ve zlém, ale tak to funguje většinou jen s tou světlejší částí české populace. Mám celkem bohaté zkušenosti ohledně soužití s romským etnikem a po několika letech mohu s čistým svědomím prohlásit, že "normální" jednání s nimi skutečně nefunguje - je to jiná planeta.
Dlouho do noci řev jak na pouti, z přehrávače drnčí ty jejich kapely a do toho se přidávají hlasy v různém stavu opilosti či deliria. Občas se porvou a jedou to tam řešit měštáci, případně jede rovnou sanitka (ta je tam minimálně 1x do měsíce). Klasickej bordel kolem baráku a pokřikování na každého, kdo se na ně pokusí pobaveně-překvapeně podívat. Nejoblíběnější publikovatelná slova v komunikaci jsou: gádžo, zasranej a rasýzmus.
Vlastní zkušenost a převyprávěné zážitky rodinných příslušníků (tedy ne jedna paní) mě přesvědčili, že jsou-li pohromadě více jak 2 rodiny romů, tak začíná problém. Z nějakých pravidel, napomenutí a přestupků mají neskutečnou legraci a jediné co respektují je hrubá síla. Pokud se Vás bojí, nebo řešíte problémy s nimi silou, tak je klid - jinak bohužel ne. Takže pán v Chomutově asi neřešil situaci ideálně z pohledu našeho práva, ale nejspíše jediným možným způsobem který chápou oni - hrubou silou.

Vím o několika rodinách, které se integrovaly a nebýt snědší kůže, tak nepoznáte jiné etnikum. Žel bohu je jich s ohledem na celkové množství ve městě zanedbatelné množství. Navíc nemajíce kvalitnějšího vzdělání, tak dřou jako kopáči, přidavači, uklízečky. Nejlepší pozici kterou jsem viděl byla pokladní. Za to můžou bohužel jen a jen jejich vlastní rodiny, kterým byla docházka a prospěch ratolestí totálně u zadele. Jako děcka celkem logicky školu nemuseli a tak na ni z vysoka káleli. Teď jako dospělí, když pobrali trochu rozumu (alespoň někteří) tak horko těžko dohánějí pílí, bohužel už jen mizerně placenou. No a zbytek "jejich" se jim buď směje vyvalený na parapetu okna, nebo jimi otevřeně opovrhuje.

SansLogique

Příspěvek#1317 » čtv 17. srp 2017, 09:44

Jo, a pak už to obohacování holt někdo nevydrží http://www.lidovky.cz/sileny-strelec-za ... ranici_mtr

pelanj

Příspěvek#1318 » čtv 17. srp 2017, 10:16

Sakra, až do teď jsem si myslel, že měl tu kosu legálně - a on neměl. Tak proto dělají všichni na Slovensku psychotesty...hm.

Slezman

Příspěvek#1319 » čtv 17. srp 2017, 10:36

Měl ji legálně, policie jen prověřovala, jestli si ji nelegálně neupravil ze samonab. na samočinnou. Nevím proč, asi kvůli kadenci jeho střelby...

juraj1

Příspěvek#1320 » čtv 17. srp 2017, 11:00

Sice nerad, ale musim potvrdit mikymotova slova. Vyrostl jsem vedle "domu hruzy" a videl jsem, co tato individua dokazi, mimochodem i toto byl jeden z duvodu, proc jsem si poridil ZP. Videl jsem zbite kamarady, kteri se jim bohuzel dostali do rukou, videl jsem, jak honili lidi pres nekolik ctvrti, nadavky a urazky jsou samozrejmosti. Prodej drog, ruseni nocniho klidu, alkoholismus u mladistvych. "Nadherna" zkusenost.

Poskytlo mi to pekny obrazek o tom, jak se nekteri nasi spoluobcane chovaji. Diky tomu jsem pochopil, ze svet neni ruzove misto, ze si lide nepomahaji, a ze co si clovek neudela sam, to nema. Nekteri mi znami by tuto lekci potrebovali.

Zpět na