Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 1574

Příspěvek#2176 » úte 17. dub 2018, 22:58

byl jsem na předváděčce CZUB a krom jiného jsem střílel z Shadow2 a CZ75TS. u TS soustřel 2x menší než S2. To bylo úžasné. (A z P10C soustřel 2x horší než u S2. ). U TS to je jen tou spouští? (pouze SA, kraťonká, lehonká)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 1574

Příspěvek#2177 » úte 17. dub 2018, 23:04

Sedmej píše:zedik: takže logicky věříš Rusku, které vlastně nikdy nelže. :-)

kde se furt bere ta implikace, že kdo nevěří západu, věří rusku. už mě to sere! Já sem svůj pán. Já si budu věřit a nevěřit komu chci. žádná implikace není. není žádné bud západ, nebo rusko - to jen říká medyjální masáž a velká část zdejší politické reprezentace. nemusíme se nikomu přiklánět jako závaží hodin. Máme tři polohy (západ, neutrál, východ) , ne dvě (západ, východ). Ale už opravdu prosím!! :roll:zedik
Příspěvky: 140

Příspěvek#2178 » úte 17. dub 2018, 23:14

Sedmej píše:zedik: takže logicky věříš Rusku, které vlastně nikdy nelže. :-)

To mi vkládáš do úst ty a upřímně,je to dost prostoduchej názor.Lžou samozřejmě obě strany a jen proto,že zrovna napíšu,že USA lžou veřím Rusku ?Vážně jiný možnosti nejsou? ;)
Ohledně Skripala a Sýrie západ bohužel tahá za kratší konec,sami se do toho tak zamotávají a neustále mění verze,že Rusko v podstatě ani lhát nemusí.
Když to vezmu ze širšího pohledu tak údajnej chlor a 50-74 mrtvejch civilů (protože udávané počty se neustále mění :-) ) jsou důvod,pro raketovej útok.To,co Turecko předvádí v Afrínu tam jsou počty mrtvejch mezi civilama minimálně o řád vyšší a ticho po pěšině.Pak se stačí jen podívat jaké vlastně místní skupiny bojují proti Asadovi za USA a mám vcelku jasno na čí straně stát.
Západ bohužel jednoduše odejít nemůže,protože Íránci na Syrském území si to nejspíš v brzké době začnou rozdávat s Izraelem a to je další proměnná..

Jen pro upřesnění,o Kurdech nemluvím.S těma tam vyjebává každej - bohužel .

PS:já vlastně ani nikde nepsal,že USA lžou..pouze jsem uvedl zdroje,kde na jedné straně tvrdí,že všechny jejich rakety zasáhli cíle a na druhé straně budou řešit nizké škody na cílech a vysokou úspěšnost zastaralé Syrské PVO - logicky si to odporuje ne? :-)Golem
Příspěvky: 308

Příspěvek#2179 » stř 18. dub 2018, 04:40

Novičok je považován za mimořádně toxickou látku. Několik vědců včetně ruských uvedlo, že kontakt s ní není možné přežít bez trvalých následků... Podle informací lékařů již Skripal není v kritickém stavu a jeho dcera byla mezitím propuštěna z nemocnice... Chuck Norris závidí...
V Salisbury nyní začala rozsáhlá dekontaminace, která se bude týkat devíti míst. Podílet se na ní bude 200 vojáků, potrvá několik měsíců a bude stát miliony liber.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/novicok-tekutin ... ranicni_jn
Oproti tomu stopy po masivním útoku chlorem v Dúmě zvládnou Syřané a Rusové skrýt během několika dnů... Chuck Norris závidí...

Kriminalita a násilí páchané pouličními gangy budou zřejmě hlavními tématy zářijových parlamentních voleb ve Švédsku. Policejní statistiky ukazují, že ve skandinávské zemi přibývá počet vražd. Specialitou jsou útoky ručními granáty pocházejícími ze skladů na Balkáně.
Web Politico uvádí, že zatímco na začátku 90. let vraždy spáchané gangy tvořily 4 procenta všech vražd, loni už to bylo 40 procent. V médiích se množí zprávy o hromadných přestřelkách mezi gangy bojujícími o teriotrium, trh s drogami, kontrolu nad prostitucí či vybírání výpalného.
„Pokud to nezastavíme, tak tu budeme mít čím dál víc útoků s použitím kalašnikovů a ručních granátů,“ řekl letos v březnu listu The New York Times inspektor Gunnar Appelgren, který se dlouhodobě zabývá problematikou gangů. „Dneska po našich autech házejí kameny a lahve a snaží se nás napadnout ze zálohy. Co se stane, až nás přepadnou s kalašnikovy? Blíží se to,“ varuje Appelgren.
Specialitou švédských gangů jsou právě granáty. Loni policie napočítala 21 explozí, o rok dříve 35. Ruční granát dá koupit za 100 švédských korun (243 korun), na černém trhu ho občas dostanete jako bonus k zakoupené AK-47.„Je to divné. Nevím o žádné jiné západní zemi, kde by používání ručních granátů bylo tak rozšířené,“ říká kriminolog Manne Gerell z Univerzity v Malmö.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/svedsko-gangy-g ... anicni_aha
Zajímavá technologická alternativa kyseliny používané britskými multikultiobohacovači. Chuck Norris nezávidí...Golem
Příspěvky: 308

Příspěvek#2180 » stř 18. dub 2018, 04:59

audis píše:
Sedmej píše:zedik: takže logicky věříš Rusku, které vlastně nikdy nelže. :-)

kde se furt bere ta implikace, že kdo nevěří západu, věří rusku. už mě to sere! Já sem svůj pán. Já si budu věřit a nevěřit komu chci. žádná implikace není. není žádné bud západ, nebo rusko - to jen říká medyjální masáž a velká část zdejší politické reprezentace. nemusíme se nikomu přiklánět jako závaží hodin. Máme tři polohy (západ, neutrál, východ) , ne dvě (západ, východ). Ale už opravdu prosím!! :roll:

Pro jednodušší lidi, což je minimálně polovina populace, je typické, že pokud vůbec o dění ve světě mají zájem , tak jsou schopni/ochotni ho brát maximálně jako fotbal... Fandím Spartě, tak Sparta dobře a ostatní špatně. Schopnost kritického myšlení, vyhledávání a třídění informací a vytváření vlastního názoru je dopřána jenom menší části populace a ještě u dotyčného nesmí být potlačena nedostatkem času, leností a podobně. Takže se smiř s tím, že blbečky budeš potkávat častěji než inteligenty... To asi není to, co jsi chtěl slyšet... Sorry... Ale nevzdávej se... ;)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1513

Příspěvek#2181 » stř 18. dub 2018, 06:13

kdybych tu byl prvni den a necetl jsem vase prispevky dlouhodobe, mozna bych se tem reakcim divil. ale neprekvapilo me to. :-)DJ Die
Příspěvky: 466

Příspěvek#2182 » stř 18. dub 2018, 06:20

notobi píše:Proti atomovkám se moc ochránit nedá tuplem ne proti radiaci která pak v místě zůstane (ledaže bys nevylezl 100let z podzemního krytu s dostatkem filtrů na vzduch ale že by to odfiltrovalo i radiaci pochybuju), tohle srovnávání je trochu mimo realitu

Nemáš tak úplně pravdu, až budu mít chvilku napíšu víc.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2183 » stř 18. dub 2018, 07:23

Sedmej píše:zedik: takže logicky věříš Rusku, které vlastně nikdy nelže. :-)

Nevím proč to pořád prezentuješ takhle, že když někdo nevěří západu, tak automaticky se klaní Rusku. Lžou všichni a pravda bývá někde uprostřed. A docela normální průměrnej člověk není tupá ovce, jak by si politická honorace přála.
Jinak Donald porušil zákony své země, když nařídil útok, neb se praví: vyjma odpovědi na útok na Spojené státy má Kongres a nikoliv prezident pravomoc rozhodnout, zda země vytáhne do boje.
Navíc nikdo neřešil, zda tam něco neopálila nějaká povstalecká frakce. Těm teče do bot a jsou vyřízení a zoufale by potřebovali zatáhnout USA do větší angažovanosti proti Asadovi. Navíc spojenci si moc nevidí do huby nebo je to opravdu už notná dávka pokrytectví, když nám kážou o morální nutnosti útoku. USA nikdy neměli morální zábrany spolupracovat diktátory a podobné krutovládce, viz jejich s Šáhem v Iránu, Mobutou, Mubarakem nebo Saudy. Saudové v Jemenu se používají zbraně nakoupené ze západu a to i včetně zakázaných.pavelg
Příspěvky: 773

Příspěvek#2184 » stř 18. dub 2018, 07:34

" takže logicky věříš Rusku, které vlastně nikdy nelže."
To je dané tím, jak daný člověk sám uvažuje. Někdo používá vlastní mozek a snaží se vytvořit si pokud možno bezrozporný obraz světa, jiný má v hlavě místo mozku konektor, který připojuje buď k jednomu, nebo druhému zdroji.
S takovými je diskuse obtížná, protože nejsou zvyklí věci analyzovat a logicky vyhodnocovat a především si nedovedou představit, že by to někdo dělat mohl a byl toho schopen.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 263

Příspěvek#2185 » stř 18. dub 2018, 07:45

audis píše:grafika: počet střelných zbraní v Evropě na 100 tis obyvatel podle Jakuba Mariána.
...
Na ČR (800 tis zbraní na 10 mil obyvatel, přepočet na 100 tis = 8,0) to prezentuje dvojnásobek. Nevím.
...

Nie sú v tom započítané aj zbrane armády a polície??? :?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 773

Příspěvek#2186 » stř 18. dub 2018, 08:03
Niaz
Příspěvky: 162

Příspěvek#2187 » stř 18. dub 2018, 08:20

Audis: Marian čerpal z tohohle šest let starýho dokumentu https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Ten bohužel neříká odkud bere data, ale pravděpodobně z gunpolicy.org, který ukazuje počet zbraní pro Česko za rok 2005 jako přesně 1 600 000. Což ke kulatosti toho čísla byl pravděpodobně jen něčí odhad. Hned další záznam je přesnější z roku 2010: 840 661.

https://www.gunpolicy.org/firearms/regi ... h-republic

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2188 » stř 18. dub 2018, 08:26

pavelg píše:" takže logicky věříš Rusku, které vlastně nikdy nelže."
To je dané tím, jak daný člověk sám uvažuje. Někdo používá vlastní mozek a snaží se vytvořit si pokud možno bezrozporný obraz světa, jiný má v hlavě místo mozku konektor, který připojuje buď k jednomu, nebo druhému zdroji.
S takovými je diskuse obtížná, protože nejsou zvyklí věci analyzovat a logicky vyhodnocovat a především si nedovedou představit, že by to někdo dělat mohl a byl toho schopen.

Co? Jsi asi nečetl, co jsem napsal, že lžou všichni a pravda je někde mezi :roll: Svinstva dělají taky obě strany a když se to hodí, tak přivřou oči nebo se podívají jinam.Piggy
Příspěvky: 849

Příspěvek#2189 » stř 18. dub 2018, 08:50

Golem píše:Specialitou švédských gangů jsou právě granáty.
Vzpomínám si, že už někdy v 70. letech jsem četl o válkách gangů (motorkářských) ve Švédsku a Dánsku, s použitím palných zbraní i granátů. Asi jich teď bude víc, ale za novinku bych to tedy nepovažoval.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1513

Příspěvek#2190 » stř 18. dub 2018, 08:59

wigum: jsi tu prvni den? :-)
jinak s tim, ze tam mohl neco odpalit nekdo uplne jiny, tomu bych se take vubec nedivil.

pavelg: podle me se pletes, kdyz tu napisu Rusko lze, schytam to tu, bez ohledu na to co jsem psal o te situaci driv. Kdyz napisu USA lze, kdo z dotycnych co se ozvali by zareagovalo obdobne, ze hodnotim neco zkratkovite, to o sparte a slavii, ze lzou vsichni a mame byt neutralni a podobne? Nikdo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů