Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Dragunov

Příspěvek#2731 » pát 10. srp 2018, 14:39

audis

Příspěvek#2732 » pát 10. srp 2018, 15:52

Waze Jj prima dík. Tak se mohu aspoň na něco spolehnout.

Georg

Příspěvek#2733 » pát 10. srp 2018, 16:23

Dragunov - v čem v tom spatřuješ vtip ? Jako že nemusíš mít náboj v komoře a po vytažení z pouzdra už tam je ? No takhle napsané to vypadá trochu jako kouzelnický trik, ale realita je prostá. Tady máš odkaz na pouzdro pro Makarova. Je to v podstatě stejné, jen v tebou linkovaném inzerátu uzpůsobeno pro mloka.
video pouzdra pro Maka:
https://www.youtube.com/watch?v=-5H2GYOhKtM

DJ Die

Příspěvek#2734 » pát 10. srp 2018, 16:36

Dragunov píše:Tohle je skoro vtip. http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/33 ... dro-glock/

To mělo jít do srandiček...
Bál bych se, že si ustřelím nohu, když to budu natahovat....

Sedmej

Příspěvek#2735 » pát 10. srp 2018, 23:20

trochu se to nakouslo v jiném tématu. nosíte někdo pistoli například v běžném batohu?

vosicz

Příspěvek#2736 » sob 11. srp 2018, 01:46

Nenosím dlouho, ale z pistole v batohu mám větší respekt, než z náboje v komoře (kdo má strikera, ať hodí závěrem ;)). Zatím jsem v batohu nesl jen párkrát a nemám v plánu na tom nic měnit, dokud si nekoupím alespoň nějakou brašnu, kterou budu mít víc pod kontrolou.

Z mého pohledu k tomu batohu:

Pros
- pohodlné
- netřeba se bát, jestli pořád nosím skrytě

Cons
- nevím, jestli mi někdo v MHD (Praha) před 10 minutami nerozříznul batoh a můj kvér už dávno nemá nového majitele
- můžu batoh někde zapomenout
- nemůžu batoh jen tak někde odložit
- pokud ho fakt potřebuju odložit, musím nějak vhodně přemístit "obsah", čemuž nemusí zrovna úplně nahrávat lokalita ani outfit (proto jsem si nejspíš vzal ten batoh)
- v autě musím mít batoh někde po ruce, takže jedině na sedačce spolujezdce, kde ho zase můžu lehce zapomenout a nechat si ho ukrást, ale aspoň mi ho nikdo lehce nevezme na semaforu ze zadní sedačky nebo z kufru
- v konfliktu nebo jen jeho náznaku, byl vždycky batoh první věc, které jsem zbavil a s pistolí v něm bych ho naopak ještě musel prioritně bránit a navíc bych se vůbec nemusel dostat k obsahu

Až se dořeší tohle téma, zajímalo by mě, jestli v batohu nosíte s nábojem v komoře nebo bez :mrgreen:

Vindex

Příspěvek#2737 » sob 11. srp 2018, 06:25

To mi připomíná : https://youtu.be/EJQU7EKTYgg

Dragunov

Příspěvek#2738 » sob 11. srp 2018, 12:04

Georg píše:Dragunov - v čem v tom spatřuješ vtip ?

Úplně v něčem jiném. Jsem si vědom funkce a dokonce vím že to existuje právě k Makovi. Ta směšnost nebo spíš debilita je v tom, že už dost dobře možná před 50 lety jsme se snažily o pistoli která jde nosit s nábojem v komoře. A povedlo se. Pak někdo přišel pistolemi se strikerem jako je Glock, které odstranili i to poslední. Ono u maka je tá výhoda, že pak člověk neustále začíná v SA. Ovšem u Glocku?
Plus ta velmi reálná možnost, že si s tím někdo akorát prostřelí nohu.
Podobně jako SERPA holstery slepá ulička, tohle je navíc pokuso znovuvynalezení kola.

kolombo

Příspěvek#2739 » ned 12. srp 2018, 18:39

Batoh používám zcela běžně na zbraň v režimu držení a něco střeliva. Ano, musím si hlídat, kde ho mám, ale to bych musel i jinou přepravní "nádobu". Výhoda naopak je v tom, že je to stále ten samý batoh, co nosím normálně a liší se jen rozdílem ve váze. Což pohledem nikdo nezjistí.

Indian

Příspěvek#2740 » ned 12. srp 2018, 19:31

V UK se strhla střelba / přestřelka. Viz dnešní zprávy. Že jim ale "pomohlo" to že zničili í zbraně v muzeích, že?
Tady se ukazuje, že omezení legálního držení zbraní je jen buzerace slušných lidí. Ti co nedodržují zákon své zbraně nikdy neodevzdají.

pista1

Příspěvek#2741 » ned 12. srp 2018, 19:48

V opaskovým pouzdře ve vnitřní kapse batohu sem "nosil" pár dní p10 vloni na dovolený, když jsme šli někam dál. Jen proto, abych nemusel tahat jak bágl, tak tašku přes rameno ve který sem jí jinak nosil pořád. Letos jsem si pořídil i pistoli na stálé nošení, kterou vždycky když odcházím z baráku tak podle toho co mám na sobě, přehodím z trezoru jen tak do kapsy, nebo sumky na opasku.

gogan

Příspěvek#2742 » ned 12. srp 2018, 23:26

Indian

Příspěvek#2743 » pon 13. srp 2018, 09:06

Už jste viděli tohle? Kontrola pivnice v Kadani. "Spoluobčané" dostali co proto - teda co si zasloužili. Hochům od policie bych zatleskal!
https://www.armyweb.cz/clanek/romska-pr ... i-necekali

Indian

Příspěvek#2744 » pon 13. srp 2018, 09:10

@gogan - to jsem viděl a je škoda, že to někdo nepromítl celé Evropské komisi a potažmo Evropskému parlamentu. A nakonec- jak v Británii pomohlo zničení i zbraní v muzejích? Nijak, stejně tam byla teď přestřelka / střelba do lidí. Každé omezení zasáhne jen ty slušné, kteří mají vše LEGÁLNĚ!

Indian

Příspěvek#2745 » pon 13. srp 2018, 09:13

A na téma uprchlíků - Maďarsko přijalo uprchlíky z JAR, kteří utíkají před násilím...
https://tadesco.cz/madarsko-prijalo-bil ... -cernochu/

Zpět na