Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

MojeTikka

Příspěvek#1 » stř 16. zář 2020, 19:54

Chapu te z hlediska statistiky, ale volebni vysledky naprosto spolehlive rikaji neco jineho. Leda bychom pripustili hypotezu, ze prumerni lide voli zcela debilne.

LDK

Příspěvek#2 » stř 16. zář 2020, 20:03

Inteligenci a volební preference bych vůbec nespojoval. Znám spoustu velmi chytrých lidí ve věku 40-50 let majících tituly Ing., kteří politiku vůbec nesledují, ale volit chodí a pokaždé se rozhodují jen podle toho, čí sliby na billboardech se jim líbí víc.

MojeTikka

Příspěvek#3 » stř 16. zář 2020, 20:10

Ony chytrost a moudrost nemaji prilis velky prunik, bohuzel.

Letec 12

Příspěvek#4 » stř 16. zář 2020, 20:33

Chlapi, to není o blbosti lidí, ale o tom že volí menší zlo. Většina voličů zažila dobu ODS, KDU, Zelených a KSČM. Není náhoda, že tyhle partaje a lidi s nimi spojení jsou nevolitelní. Spousta lidí se zhlédla v názvu Piráti a myslí si, že ti je spasí.. jojo v Praze už to ukázali. Lidi volí menší kokoty.. nic víc v tom není.

D&H

Příspěvek#5 » stř 16. zář 2020, 20:37

@LDK: Jak víte koho volí? Že to řekli? Tu diskusi jsme tady vedli před nějakým časem... Je v souladu to co řekli, s tím co do urny hodili?
Mimochodem, kdo spojoval inteligenci a volební preference? Já jsem nemluvil o IQ a inženýrech. Naopak jsem upozornil, že je třeba definovat to měřítko "chytrosti" a "hlouposti".

@MojeTikka: Je třeba si uvědomit - jaká je volební účast? Dost podstatná část populace se voleb nezúčastňuje. Patří tedy ti, co volí, do skupiny úplně blbých, průměrných nebo úplně chytrých? A ti co nechodí volit jsou kteří?
Pro diskusi uvažujme:
- skupina která chodí volit se převážně rekrutuje ze spodní části Gaussovky, tj. jsou spíše "hloupí". Tudíž volí "hloupě". Když je to tak, tak proč ti "chytří" také nejdou volit a zvrátit nebo korigovat tu volbu "hloupých"? Jsou tedy skutečně "chytří"?
- skupina, která chodí volit se převážně rekrutuje z horní části Gaussovky, tj. jsou spíše chytřejší. Volí "chytře", ale zvolí to, co je. Jsou tedy skutečně "chytří"?
:)

morho

Příspěvek#6 » stř 16. zář 2020, 22:02

Utěšovat se tím, že jsou v Německu nebo jinde lidi blbí nepoučitelní atd a tak volí ty znovu stejný strany, je jedna možnost jak se s tím vypořádat. Další oblíbená je svádět vlastní neschopnost na někoho, kdo nám to kazí :) Nikam to neposouvá a proto jsme třeba konkrétně tady v ČR v zaostávající řiti.

pavelg

Příspěvek#7 » čtv 17. zář 2020, 07:14

Oni taky volí podle kritérií, která neznáme. Kolikrát nás překvapí motivace a preference vlastních spoluobčanů, natož Němců, o jejichž společnosti vímw celkem prd.

Proto jsem tu úvahu směřoval spíš směrem - jestli když Němec vidí, že mu baba Merkel pozvala do země milion afroislámských parchantů a sleduje, že Češi odmítají poslouchat jak fýrerin, tak EU a nechtějí je v zemi, jestli to vyhodnotí tak, že "by taky měli" anebo řekne, že Německo a EU nemá suverenní zemi co rozkazovat, navíc, když jde o tak šílenou věc jako zasidlování Evropy afroislámskou populací.

Já jsem se tada potkal zatím spíš s tím prvním druhem lidí - buď poslouchat z povinnosti (když jsme vás vzali mezi sebe do EU a platíme vám dotace, budete poslouchat a Maul halten) anebo ti mírnější říkají, že když nás vzali mezi sebe do EU a platí nám dotace, tak máme teď být solidární.

Tikka má větší vzorek a jinou skladbu, tak mě to zajímalo. Ale stejně jsem z toho nepochopil, jestli ti Tikkovi Němci v té hospodě řeknou něco jako - Držte se hoši v ČR a Merkelovce neustupujte, ať nemáte ten neřád u sebe jako my.

pavelg

Příspěvek#8 » čtv 17. zář 2020, 07:39

Razie v německé policii proti tzv. pravičákům:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... ntent=main

Oni ale neorganizovali převrat s cílem snížení daní a přerozdělování, oni si asi posílali drsné vtípky a plkali na whatsappu.
Přitom Whatsapp tvrdí, že má komunikaci šifrovanou, takže se asi našel uvědomělý člen skupiny, který běžel udat svoje kolegy za ideozločin a poskytl svůj telefon s obrázky a zprávami. Těm zbylým pak asi posbírali telefony a šťourali se v nich.

...asi bychom si tady neměli psát, aby nás taky nevyhodili, co myslíte? Hlavně vtipy ve vedlejším vlákně jsou vysoce nekorektní.
Ty zákony o ideologické čistotě jsou prostě skvělé, měli bychom je zavést podle německo-unijního vzoru co nejdřív, aby konečně zvládla ta slušnost, pravda a láska.

hackerjack

Příspěvek#9 » čtv 17. zář 2020, 08:54

Jo, to je zase zajímavá situace, ale ono se to rozplyne, jako ty předchozí "odhalené" skupiny. Vzpomínáte, jak před časem "odhalili" jinou skupinu v policii, kde jeden měl sedět doma na hromadách munice a jiní zase byli ozbrojeni vzduchovkami a všichni společně chtěli prý svrhnout vládu..?
Němci rádi používají V-many, tedy nasazené informátory a provokatéry. Je dost možné, že tohle poslední "odhalení" je skutek nějakého takového vyškoleného V-mana, který ty ostatní trouby vyprovokoval. A teď je slavnostně odhalili a potrestají. Aby ostatní zastrašili. Má to logiku. Kdybych byl vrcholný německý politik, tak se taky nejvíc bojím toho, že se ke mně moje vlastní policie otočí zády v době, kdy jejich ochranu potřebuji nejvíce.
Poslouchal jsem včera večer k tomu speciál interview s ministrem Reulem na veřejnoprávní televizi a bylo mi z obou aktérů - z Reula i z redaktorky - špatně. Redaktorka nutila Reula k neskutečným vyjádřením a Reul se poslušně nechal manipulovat. Ta redaktorka Slomka, to je normální "zlobaba". Tolik nenávisti ve veřejném projevu, to snad bylo naposledy k vidění jen u procesů v padesátých letech. Link je tady:
https://www.zdf.de/nachrichten/politik/polizei-nrw-reul-rechtsextremismus-100.html

Ale ty překlady v českých mediích, ty jsou tedy docela tristní:
Originál: Alle 29 Polizistinnen und Polizisten wurden vorläufig suspendiert.
Překlad: Všichni byli propuštěni ze služby

Mezi dočasným suspendováním a propuštěním je snad pořád nějaký rozdíl i v Česku..?

pavelg

Příspěvek#10 » čtv 17. zář 2020, 09:17

Tak hlavně jestli měl provokatér ty vtipy na rozehřátí policajtů na whatsapp schválené říšským ministerstvem výživy.

P.V.

Příspěvek#11 » čtv 17. zář 2020, 09:29

pavelg píše:Přitom Whatsapp tvrdí, že má komunikaci šifrovanou.

Má. Ještě před pár lety s tím byl "problém" v rámci odposlechů různých zlodějů, dealerů apod., kdy to (i Viber) nešlo přečíst... Ale vývoj je na všech stranách.. :angel:

morho

Příspěvek#12 » čtv 17. zář 2020, 09:39

Ta společnost má nějaký citlivý místo a tabu (jako většina), poměrně pochopitelný a proto reaguje razantně. Mě se líbí jak je v Česku Německo a Němci univerzální fackovací panák. Ještě že existuje, jinak by si ho tady museli vymyslet.

pavelg

Příspěvek#13 » čtv 17. zář 2020, 09:48

Ona je to ale celkem nebezpečná situace. Státní aparát šikanuje vlastní lidi za blbiny a poměrně brutálně narušuje svobodu slova a projevu. Přitom úplně jiný metr mají na imigranty, kteří nejsou popotahovaní ani za skutečné zločiny nebo přestupky, o trestání za projevy na úrovni toho, za co jsou trestaní domorodci, nemůže být řeči.
A dokonce si na tu šikanu pěstují vlastní provokatéry (u nás to byli hoši z Útvaru pro organizování odhalovaného zločinu), kteří začnou vtipem a kdo se zasměje, je tzv. "Rechtextremist" a vyhodí ho z práce.

No jako co si myslí, že s těmi lidmi bude, když je povyhazují ze zaměstnání za vtipy a kritiku toho bordelu? Že se napraví a budou chválit babu Jagu? Myslím si, že ne.
I když je jen napomenou a nevyhodí, ti chlapi si dají samozřejmě víc pozor na hubu na veřejnosti a dopadne to jak v SSSR v době teroru nebo v soft podobě jako u nás v 80. letech.
Jenže tehdy se přibližně vědělo, co je lepší neříkat a kromě "Rusáci jsou okupanti" byla většina témat dost vzdálená reálnému životu. Dnes jsou schopni pod hrozbou trestu vyžadovat popírání základních a hlavně evidentních přírodních faktů.
Míra vynucované schizofrenie je nesrovnatelně vyšší než si já pamatuju z 80. let. (u nás zatím ne naplno)

pavelg

Příspěvek#14 » čtv 17. zář 2020, 09:53

morho píše:Ta společnost má nějaký citlivý místo a tabu (jako většina), poměrně pochopitelný a proto reaguje razantně. Mě se líbí jak je v Česku Německo a Němci univerzální fackovací panák. Ještě že existuje, jinak by si ho tady museli vymyslet.

Kdyby se do nás nesrali přímo nebo skrze EU, tak by nám bylo asi tak jedno, jako Rumunsko.
Kdysi nás strašně rozčilovali Sověti, kterým jsme stejně říkali Rusáci... a jak zmizeli s mocenského nebe, přestali nás zajímat.

Jestli to nevíš, tak třeba čeští bonzáci nechávají mizet obsah z netu na základě německého NetzDG ... ano, museli by si ho vymyslet a prosadit, kdyby ho Němci neměli.

Prostě nemá cenu chodit ke kovaříčkovi, je potřeba sledovat Kováře, jak praví stará moudrost. Vymýšlet si ho nemusíme.

morho

Příspěvek#15 » čtv 17. zář 2020, 10:02

Starost o Německo nechávám na Němcích. Za mě si vedou velmi dobře a podle toho jak tam vypadá politika, si to myslí oni sami taky.

EDIT: O mizení obsahu z netu kvůli "českým bonzákům" nevím a musel bys to napsat míň emotivním slovníkem a přesněji abych měl vůbec zájem pátrat o čem mluvíš.

Zpět na