Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

Sedmej

Příspěvek#751 » sob 17. říj 2020, 22:43

MojeTikka: Na hodinkách od Applu lze BT i Wifi vypnout, ale bez spojení s mobilem by mě přišlo trochu zbytečné je nosit.

MojeTikka

Příspěvek#752 » ned 18. říj 2020, 00:10

To neni pro mne, ale pro dite. Moc to chce, ale ja nechci, aby porad jel BT.

Int1m1thy

Příspěvek#753 » ned 18. říj 2020, 01:37

Aris: mam obyc hodinky od Citizenu cenikovka kolem 15k a po nekolika letech 8 a pul let, z toho tak 5 let noseny zadny problemy s tahem... tedka mam Apple Watch 4 2roky a reminek mam druhej ale to mam gumovej nike (cina) s tema dirama

Na provoz iPhonu opravdu data nepotrebujes... spis potrebujes wifi ;) a s cenou Androidu v roce 2020 zacina pomalu znamenat, vlastnit jabko, znamku chudoby :D a android zere data mnohem vic nez jabko protoze posilas data vsem mozny tretim stranam skoro nonstop ;) a ono to za mesic neco udela...

gogan, jezekif: https://www.idnes.cz/mobil/telefony/app ... lefony_vok

;) kdyz chces ten malej :D dokonce to mas sychrovany dost GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS, BeiDou... a pokud vas serou reklamy nekupujte si levny cinsky androidy, lehky jak facka.. a bacha jezekife ale novy andodroidy budu vic a vic uz v zakladu mit reklamy ;) casy temna se blizi

MojeTikka: a proc ti vadi BT?

MojeTikka

Příspěvek#754 » ned 18. říj 2020, 06:48

BT je zareni jako kazdy jiny a to, ze nejaka mira vykonu nevadi, bylo urceno uplne stejne, jako mira DDT, glyfosatu, azobarviv... proste dokud nekdo neukaze prukaznou souvislost s problemem, tak se jede dal. U nas v laboratori nesmi bejt nikdo s mobilem ani zadnym jinym vysilacem, protoze na spektraku to pak dela "hory". Mne noseni mobilu v kapse kalhot sveho casu stalo pul roku behani okolo IVF, nez mi zkusenej doktor rekl, at ten kram dam do prdele a do dvou mesicu bylo na dite zadelano. Predtim pet let nic a spermiogram uplne nahovno. Pritom se elektronikou zivim a takova elementarni chyba mne nenapadla. Nechci, aby jednou decka mely raka a mohly premyslet, z cehopak to asi muze bejt. Problem zareni je v tom, ze ucinky jsou casto kumulativni, takze BT treba vubec nemusi skodit jako takove, ale v kombinaci s tamhletim a timto... se to nascita. Proste neee.

Sedmej

Příspěvek#755 » ned 18. říj 2020, 07:43

Int1m1thy: K vůli čemu by měla být potřeba připojení k internetu u iPhonu jiná než u jiné značky? Mě na AW z těch náramků nejvíc sedí ten originál co byl v balení. Takový ten "gumový". Zkoušel jsem i ten textilní na sucháč, všichni ho tak chválí, ale mě to přišlo nějak nepraktický.

MojeTikka: Nevím o jakém věku se bavíme nebo co od hodinek očekává. Třeba by stačil spíš nějaký náramek. Ale i tak bez toho spojení s mobilem přijde o velkou řadu funkcí.

gogan

Příspěvek#756 » ned 18. říj 2020, 10:37

Int1m1thy: jo to už by docela šlo ... ale už jsem si já i okolí zvyklo že on-line nejsem pořád a je mě tak fajn.
BTW: má už Apple zabezpečený bash? U jablíčkových kamarádů jsem si kdysi užil hodně srandy, zvlášt s passwd :)

ondrush

Příspěvek#757 » ned 18. říj 2020, 11:35

apple uz defaultne nema bash, ale zsh

gogan

Příspěvek#758 » ned 18. říj 2020, 12:45

Tak ono to je z pohledu příkazů (k spouštění programů) celkem fuk pod čím defaultně běží shell, ale pokud už s výchozím nastavením hýbali tak předpokládám že ty dírky zalepili.

gogan

Příspěvek#759 » ned 18. říj 2020, 13:17

Int1m1thy

Příspěvek#760 » ned 18. říj 2020, 13:17

Sedmej: K vůli čemu by měla být potřeba připojení k internetu u iPhonu jiná než u jiné značky?

to byla reakce na co konkretne?

a jinak gumovej je dobrej, ale gumovej Nike s dirkama jeste lepsi

Sedmej

Příspěvek#761 » ned 18. říj 2020, 14:09

Int1m1thy: Sorry, asi jsem si to teda spatne vylozil.

Int1m1thy

Příspěvek#762 » ned 18. říj 2020, 15:42

to se nemusis omlouvat, jenom nevim na co to bylo mysleny nebo co sem spatne rekl... jestli si to myslel na

android zere data mnohem vic nez jabko protoze posilas data vsem mozny tretim stranam skoro nonstop ;) a ono to za mesic neco udela...

tak ano, tak to je... aplikace na Androidu i system sam o tobe odesila vic dat nez na iOS... a tedka s prichodem iOS 14 je toho jeste min, kdyz Apple tuty zlodeje totalne uz odstrihnul

jezekif

Příspěvek#763 » ned 18. říj 2020, 17:45

Ještě stále je možný koupit nějaký levný Android a ten rootnout a když se zadaří tak i nainstalovat nějakou alternativu k androidu. Na webu je o tom k najití informací dost. Chce to ale mít dva founy, jeden na experimentování a druhý na běžný užívání, do tý doby než ten experimentální bude fungovat dle představ, jen na to teď nějak nemám čas ... Toho mám čím dál tím míň, asi nějaká časoprostorová diskontinuita ... nebo co!? Neměl by náhodou čas být pořád stejný? Den 24h, týden sedm dní, hodina 60minut ... A přitom, čím jsem starší tím ho mám míň... Už jsem zkoušel i vstát o hodinu dřív, abych měl "dvacet pět hodin denně" a nic ... nepomohlo to!

Sedmej

Příspěvek#764 » ned 18. říj 2020, 18:33

Int1m1thy: Oka :-) Tak moje úvaha vycházela z toho, že na počátku byl komentář od Arise, že iPhone potřebuje mobilní data a vyznělo to jako mínus pro iPhony, pak jsi napsal ty, že nepotřebuje data, ale wifi. Tak jsem nějak předpokládal, že stále jde o ten rozdíl mezi Androidem a iOS, kdy si někdo myslí, že na iPhonech musí mít mobilní data, zatímco u mobilu s Androidem je mít nemusí.
Ale pochopil jsem už, že takhle jsi to nemyslel. :-)
On ten rozdíl je daný asi tím, že zatím co iPhone si toho spoustu vyhodnocuje v rámci přístroje, Android to vyhodnocuje často spíš na serveru.

pekoz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#765 » ned 18. říj 2020, 19:01

Ja myslím (když tak mě opravte) že původní myšlenka byla taková že IOS prostě potřebuje data protože pokud chci z toho telefonu cokoliv dostat tak potřebuji datové připojení - minimálně mail.
Prostě nejde vrazit do Iphone kabel a stáhnout si fotky, nejde si nahrát na mikro SD muziku a pustit v autě atd.
EkoSystém Apple je prostě uzavřený a nejvíc se to ocení pokud mám těch zařízení více.
Pokud mám zkušenost z otevřeným Androidem a přejdu na jabko, je to docela problém.
Pokud si na to zvyknu a akceptuji systém Apple je to něco jiného.
Prostě nechci mít v kapse něco jako Windows.
Nedovedu si představit platit mobilem s Androidem a nahranou mojí kartou.
Taky pro to že podpora nových verzí IOS je minimálně 5 a více let.
Prostě Apple je víc telefon a Android víc počítač.
Je pravda že cena je taková jaká je a pár blbečků si z toho udělalo výkladní skříň.
(pamatuji se jak takoví stejní vodili svoje známé do nově otevřeného Makra - jako že oni jsou nějací lepšolidi bo mají kartičku - dneska se předvádějí třeba tim novým Iphonem)

Zpět na