Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

jirkab

Příspěvek#256 » pát 20. zář 2019, 03:59

genu píše:Pro tohle jsem 2003 nehlasoval ....
Ale čemu se divím, že?
Oni komunisti 1947 taky něco jiného říkali a pak dělali ... jako pak všichni pak po nich až do dnes ...

Podle meho EU pred nasim vstupem v dobe referenda 2003 a nyni, je porad to stejne monstrum se stejnymi riziky. Predchudkyne Lisabonske smlouvy uz zila a jasne se vedelo o totalitarskych tendencich cele EU s jasnymi riziky vuci suverenite naseho statu. Jasne bylo i jakym smerem se tyto totalitarske tendence povedou. Me vyvoj v EU absolutne neprekvapuje. Nejsem tim rozcarovan, cekal jsem to. Tady musim souhlasit s komentarem pana Strejcka, ze kdo se zajimal a chtel videt, videl. Dovolim si jej tady uvest cely...

Bez jakekoliv urazky kohokoliv.

Cituji:

"Ivo Strejček člen správní rady IVK

Hlasoval jsem proti našemu vstupu do EU a své rozhodnutí bych dnes nezměnil. Nikdy jsem se tímto rozhodnutím netajil. Kdo tehdy vidět chtěl, již viděl. Připomeňme si to: ještě před naším rozhodováním o vstupu do EU připravil Konvent o budoucnosti Evropy v Laekenu (již plně pod taktovkou bruselských elit) návrh tzv. evropské ústavy, což byl tak revoluční útok na národní státy, že se dokonce v samotných zemích, které Společenství kdysi zakládaly, setkal s prudkým odporem tamních obyvatel. Ještě před naším vstupem do EU protlačovali tehdejší premiér Špidla a spol. myšlenku našeho členství v jakémsi „tvrdém jádru unie“. Už tehdy se vedla debata o celounijních harmonizacích daní, sociálních a pracovních systémů. Už tehdy byl hospodářský a politický prostor zamořen evropskými dotacemi. Už tehdy byly dobře známé návrhy na vytvoření evropské armády mimo alianci NATO. Již v té době se vlády nad evropským myšlením zmocnila „zelená“ ideologie, a už tehdy bylo euro nedotknutelnou svatou krávou sloužící politickému sjednocení části kontinentu. To byla témata známá dávno před naším rozhodováním. Romantické snění o Evropě jsme si v té době už klidně mohli odpustit. Proto jsem byl proti (a zkušenosti mých dalších deseti let poslance Evropského parlamentu mi daly hořkou příležitost poznat, že jsem byl proti našemu vstupu „ještě málo“). Kdo dnes říká, že tehdy volil „ano“, ale „po těch letech se EU strašně změnila“, ten se omlouvá. EU v roce 2003 bylo stejně děsivým monstrem, jakým je dnes."

Hujer Viktor

Příspěvek#257 » pát 20. zář 2019, 05:47

otevřená směrnice znamená, že se počítá v budoucnu s její úpravou (dokonce v jasně daných termínech)

pavelg

Příspěvek#258 » pát 20. zář 2019, 06:20

Jirkab:
Ja jsem taky hlasoval proti a ani me nasledny vyvoj neprekvapil.
U me nastal ten moment odmitnuti po precteni pristupove smlouvy. Tu, jak jsem zjistil, necetl prakticky nikdo, zejmena nikdo z aktivnich zastancu vstupu. Coz je typicke, protoze oni casto dodnes nevedi o fungovani EU naprosto nic, coz dohaneji jasankovsky demonstrativnimi projevy podrizenosti.

jezekif

Příspěvek#259 » pát 20. zář 2019, 06:34

EU se změnila, ne že ne (ostatně co už na světě je neměnné). A změnila se k horšímu, co bylo špatné to zůstalo a další špatnosti přibyli. Těch pár dobrých věcí vzadu v koutku navíc dostává nový negativní náboj (například svobodný pohyb osob v rámci schengenu je toho, v souvislosti s migranty, žhavým kandidátem!)
Další věc je tehdejší "vyvážená" pro vstupová mediální masírka a vůbec dostupnost informací tehdy a dnes, kdo z vás měl tehdy doma internet? To že byli lidé, kteří v té době k těmhle informacím (dnes na webu dostupným všem) měli přístup nic nemění na tom, že většina byla v letech 2003 - 4 (a i později) odkázaná na mainstream.

pavelg

Příspěvek#260 » pát 20. zář 2019, 06:59

Nebyly sice fejsbuky a lajky, ale i v dostupných mediích zaznívaly od některých lidí názory proti vstupu, i když byly ostrakizované. To na druhou stranu mělo přemýšlivé lidi varovat - jestliže režim vyhradí miliardu na desinformační kampaň, asi tam něco smrdí... není to tak?

Já jsem si tedy dal práci se čtením té smlouvy, zatímco moje žena to s posměchem okomentovala "Co tam vyčteš? Že je EU blbost jak voda v koši je přece jasné, na to nemusím nic číst" .. a měla opět pravdu :-)

Za dobu členství jsem v běžném životě nepotkal téměř nikoho, kdo by normálně řekl, že je proti členstí v EU a hlasoval proti - zato jsem mnohokrát šokoval přítomné tím, kdy na tvrzení, že "tehdy hlasovali všichni pro vstup" jsem se ozval, že já tedy ne. Pár lidí bylo u Svobodných, se kterými jsem následně spolupracoval, než se před pár roky totálně pomátli.

Bavil jsem se s babičkou o tom, jak zažívala historii ona, např. jak to bylo v roce 1946, jestli taky volili bolševiky (tak jsme říkali komunistům doma tehdy, a proto používám výraz euro/neo-bolševik i dnes pro bolševiky dnešní).
Chápu, proč je tehdy volili. Dává mi větší smysl volba KSČ v roce 1946, než hlasovat pro vstup do EU v roce 2003. Myslím to zcela vážně.

haito

Příspěvek#261 » pát 20. zář 2019, 07:27

https://youtu.be/6dp6MkO5IIc
Tohle video mne vždy pobaví.

gogan

Příspěvek#262 » pát 20. zář 2019, 09:48

haito

Příspěvek#263 » pát 20. zář 2019, 11:55

O tomhle videu vím.snad nečekáš že řekne něco jiného..

pavelg

Příspěvek#264 » pát 20. zář 2019, 12:59

Tím to jen dorazila, to je jak Moravec neblahé paměti.

getsome

Příspěvek#265 » pát 20. zář 2019, 14:24

xor

Příspěvek#266 » pát 20. zář 2019, 20:49

getsome: Comments are disabled for this video.
Takže by se mohlo stát, že obyvatelé by se mohli nevhodně vyjádřit a je politicky korektní jim jejich názor apriori odepřít. Díky západním hodnotám.

Sedmej

Příspěvek#267 » pát 20. zář 2019, 21:33

xor: Videa pod které nelze přidávat komentáře jsou na YT poměrně běžné. Nehledal bych za tím bůh ví co.

Golem

Příspěvek#268 » pát 20. zář 2019, 21:54

xor: Přesně tak, nehledej za tím bůhvíco, není v tom víc, než jsi napsal... ;-)

Zpět na