CZ 858 - problém při nabíjení

Samonabíjecí pušky

jjirka

Příspěvek#1 » ned 16. črc 2017, 10:02

Zdravím,
mám problém při nabíjení "nové" 858 CZUB. Polovina pokusů o nabití skončí zásekem, viz přiložené fotografie. Nepomohlo ani promazáni kontaktních ploch, včetně hran zásobníku i samotného střeliva. Uzávěr natahuji rychle a rázně, nebrzdím. Střelba zatím nezkoušena, mám pocit, že se to bude dít i při samonabíjení.

Předem děkuji za rady co s tím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kk

Příspěvek#2 » ned 16. črc 2017, 13:35

Nezlob se na mě, ale mě tohle dělá (dělalo) taky a vždy to bylo rukama. Nemyslím to špatně. Mám pocit, že jsem v takových případech prostě nestáhnul závěr do konce a pak pustil a udělalo to tohle.

Schválně to vyzkoušej na střelnici. Jestli to při samonabíjení dělat nebude tak je to jasný.

jjirka

Příspěvek#3 » ned 16. črc 2017, 13:47

Snažil jsem se vše vyloučit, včetně rukou. Kupovali jsme současně dva identické kusy. Druhy kus toto nedělá. Střelnice je v plánu v úterý.
Na nábojnicích díky těmto zásekům vznikají znatelné vrypy.

Heisenberg

Příspěvek#4 » ned 16. črc 2017, 18:20

Mel jsem naprosto identicky problem. Zasekl se priblizne kazdy treti naboj, stejnym zpusobem jako tobe. Zaver jsem natahoval razne, problem se vyskytoval i pri ostre strelbe. Promazani, novy zasobnik (pro vylouceni slabe pruziny) ani jine naboje nepomohly.

Vyresila to az reklamace, kdy mi vymenili nosic zavorniku. Od te doby naprosto v poradku.

kk

Příspěvek#5 » ned 16. črc 2017, 18:25

Heisenberg: No vidis, me se to pri ostre strelbe nikdy nestalo... vzdy to bylo rukama :)
jjirka: Jestli to nedela druhy kus, tak by to fakt mohlo byt tim jak pise: Heisenberg

jjirka

Příspěvek#6 » ned 16. črc 2017, 18:55

@Heisenberg Děkuji za info, takže znovu cesta do Uherského Brodu :( Udělali to alespoň na počkání? Nerad bych tam pak jel potřetí.

Heisenberg

Příspěvek#7 » ned 16. črc 2017, 21:13

Ja ji tenkrat koupil v prodejne Kentaur (Praha) a reklamoval jsem to primo tam. S CZUB si to vsechno vyjednali oni a zajistili i prepravu, takze ja si tam akorat po cca 30 dnech zajel vyzvednout opravenou zbran.

Zkusil bych jim napsat...

jjirka

Příspěvek#8 » pon 17. črc 2017, 20:50

Tak jsem dnes "novou" kosu protáhl na střelnici 60 kousky. Během prvních deseti výstřelů dva záseky při samonabíjení. Pak se to ochodilo, vše si sedlo a zbytek výstřelů bez problémů. I ruční nabití je nyní bez záseku.

PatrikM

Příspěvek#9 » úte 18. črc 2017, 11:28

Ja mam stejny problem s jednim zasobnikem, kazdy druhy naboj se sekne. Nevite nahodou kam je potreba prastit kladivem?:-)

jhora

Příspěvek#10 » úte 18. črc 2017, 11:31

Zkus ho vyčistit. Já měl jeden zásobník plnej písku (neměl jsem ke zbrani nové, ale použité), může tam být někde nějaký bordel, který působí problémy.

Michal1

Příspěvek#11 » úte 18. črc 2017, 23:07

Mě drhnul nosič závorníku o příliš velký svár, kterým zakápli drážku pro vypouštěcí páku samočinné spouště. Chvíli mi trvalo to najít, protože nikde nebyly patrné stopy po kolizi. Stačilo nejvyšší místo sváru obrousit aby tolik netrčel a už to chodí hladce. Potože účelem sváru je jen znemožnit montáž té vypouštěcí páky, není potřeba aby trčel vůbec.

Zpět na