malorazka na miru

Co jinam nepatří...

hermann

Příspěvek#1 » čtv 7. pro 2017, 21:21

Ahoj,

viděl jsem dost upravených malorazek na miru, napr. ceska vlajka apod. Vite nekdo, kde by se to dalo udelat ? Předem dík

Georg

Příspěvek#2 » pát 8. pro 2017, 14:33

Řekl bych, že tvá otázka je dost obecná a proto se ti pokusím odpovědět také obecně, možná tě nasměřuji ke zpřesňující otázce. Pod pojmem "malorážka na míru" (a v podstatě se to týká i jiných zbraní než jen malorážek) se dá rozumět spoustu věcí. Jsou tu různé úpravy, které se týkají "železa" (tedy spoušťový a bicí mechanismus, závěr, lůžko závěru, hlaveň), "dřeva" (tedy pažba - nemusí být samozřejmě jen dřevěná), nebo "barvy" (barevné provedení a nebo kombinace těchto částí) a dalších doplňků.
Tyto úpravy dělají lidé samo-doma a jsou na různých stupních úrovně kvality, nebo různí puškaři - ať už věnující se jen užšímu druhu zbraní (sportovní, lovecké . . .) a nebo firmy, specializující se na "stavby" celých zbraní (povětšinou právě těch sportovních) včetně doplňků. Někteří se specializují na "železné" části, někteří se specializují jen na pažby a někteří jen na povrchové úpravy a někteří to řeší celkově.
Docela by mne zajímalo, jak by měla vypadat ta tebou zmíněná "malorážka na míru" ve tvaru vlajky. Nebo se spíš jednalo o barevnou úpravu zbraně ?

Trošku mimo téma od malorážkové pažby:
mě samotnému neseděla skládací pažba na UZI, se kterou jsem se nemohl nějak trefovat ani na 25 metrů - strašný rozptyl a lítalo to naprosto mimo "černou", tak jsem si udělal sám dřevěnou pažbu, kterou jsem si vyřezal a vybrousil dle sebe a svých představ a na 50 metrů mi dělá radost :D

Zpět na