10 ran a dost - Čelákovický pohár 3. kolo

Kdy?
sobota 2. června 2018
V kolik?
od 10:00 do 15:00
střelnice SSK Čelákovice
Čelákovice čp. 115
Středočeský kraj
50°8'54,33"N, 14°44'6,14"E

vynecháno prvních 55 komentářů

Komentáře

Avatar
cmk
Cítím rozdíl někoho konkrétního udat kvůli svému lepšímu výsledku a nebo tu říct co jsem viděl a jaký jsem měl dojem.
Lidi co nosili skrytě pouze za rozeplou košilí jsem viděl, lidi co nosili pouzdra nevhodná pro skryté nošení ale vhodné pro rychlé tasení jsem viděl. Subjektivní hodnocení. Že je to v rámci pravidel jsem nerozporoval. Překvapilo mě to, neudávám, diskutuji.
Btw bude někdo v reálu nosit skrytě zbraň 3,5 cm od těla?


Ano, v horni/zadni casti zaveru je naprosto bezne, ze pistole nestoucha nositele do boku, ale, zvlaste u zen, je tam nejaky prostor.

A diskutovat se ma prave na miste u konkretniho jasneho dolozitelneho pripadu. Ex post na forech se diskutuje dost tezko...

Je to to same, jako bych ja po zavode na foru rekl "nekdy mezi 10tou a 11tou na situaci cislo 3 nekdo miril mimo bezpecny uhel a rozhodci delal, ze to nevidi"... Jak o tom chces 2 dny po zavode diskutovat?

voj..
Nedá se nic dělat, musím reagovat na stížnosti typu měl sportovní pouzdro, zbraň ... Je to LOS - tudíž závod, v kterém si běžní vlastníci ZP a zbraně můžou vyzkoušet zbraň, kterou si pořídili - alespoň v trochu stresových podmínkách. A najednou zjišťují, že zbraň, (nebo pouzdro) která byla v médiích inzerována jako skvělá (nebo ji jako skvělou doporučil obchodník, nebo se jim jenom líbila), již v reálu tak skvělá není. Je malá, velká, těžká, mlsná na střelivo, má velký zpětný ráz, nedá se rychle přebít, nedá se s ní trefit, nesrazí poppra, .... Z pouzdra se pomalu tasí, špatně se uchopuje, špatně se vrací, nebo dokonce zbraň při pohybu vypadne... A pak záleží na jedinci jakou cestou se vydá - buď dojde k závěru že ostatní na závodě nespravedlivě "vyhráli, protože měli závodní G26 v kydexovém pouzdře" a on "prohrál protože měl jen Kevina ve vnitřním opaskovém(pomalu tasil, nemohl se na 10m strefit a ještě mu 9Br nesrazil poppra". A bude se litovat, nebo se naštve a již na žádný závod nepojede. A nebo si pořídí něco, co se ještě dobře nosí, ale dá se s tím také rychle a přesně trefovat. Já osobně jsem po několika závodech zjistil, že většina zbraní co mám doma - je úplně na h...., a v sebeobranné situaci bych se na ně nechtěl spoléhat.
Poznámka: co se tasení ze "skrytého nošení" na závodech týká - mít zbraň jenom pod lehkou košilí není žádná výhra(moc se plete pod ruce) - lepší je vesta nebo bunda z těžkého materiálu.

pepos
LOS je jako naše oblíbená hospůdka. Cítíme se tam fajn , baví nás tam chodit.
Zastavi se tam náhodný host, sice to pochváli, ale nezapomene dodat, že pivo by mělo být studenejsi, více pěny a vůbec že pořádně pivo přeci chutná jinak. No nevím....
A ke kritice ipsc střelců....pokud vím jsou to Los strelci kteří se vlastní pílí propracovali na to že si troufnou i na ipsc a neztratí se tam....

Avatar
cmk
Kde se tu dava "Like"? :-)

Prcek
Kde se dá najít věta, která shrne pointu, jak to udělal "pepos"? :lol:

-recon-
Kuci, ale já bych to napsal stejně i kdybych byl první. Závod pěknej, zkusil jsem si něco jiného a na svém pouzdru (vnitřní kydex) ani pistoli (.45 ne .380) nic měnit nehodlám. Určitě ne kvůli závodu :)
Sorry jestli jsem vám narušil zajeté kruhy LOS a dovolil si říct že reálné skryté nošení a skryté nošení dle pravidel LOS není stejná káva.
Rozhodně díky za vaši práci na podobných závodech ale sorry, stejný názor nemám

-recon-
Jinak z vašeho pohledu... Ten like bych Pepos dal taky :)

voj..
-recon-
Zajdi si na nějaký LOS závod v zimě a uvidíš u všech závodníků "reálné skryté nošení".

-recon-
Jo, to bych si asi ty řeči odpustil a pěl jen slova chvály.
Hele nebyla to kritika vaší práce. Spíš asi "bylo to nadočekávání dobré a kdyby...bylo by to úžasné".
Samozřejmě co do toho má co mluvit náhodný kolemjdoucí :)

Avatar
cmk
Problem je, ze tady na foru proste veta: "tohle neni skutecne skyte noseni" znamena neco uplne jineho, nez totez primo na strelnici na konretnim pripade... Bud bys mel pravdu a strelec by mel pouzdro fakt daleko a ne podle pravidel, nebo bys zjistil, ze sirka zaveru v horni/zadni casti zbrane neni realne nic, co by omezovalo skryte noseni.