Sraz ZbraněKvalitně.cz 2013


Letošní, již třetí střelecký sraz ZbraneKvalitne.cz se koná ve dnech 20. a 21. července, tradičně na táborské střelnici Čekanice.

Místo: střelnice Tábor – Čekanice

Termín: so 20. – ne 21. července 2013

Čas: v sobotu po celý den; v neděli do 12 hodin (poté je střelnice otevřena veřejnosti, pobýt tedy můžeme i déle).
Je možné dorazit už v pátek večer a přenocovat na střelnici.

Spaní: Je možné přenocovat přímo na střelnici. Nocování na vlastní karimatce (a ve vlastním spacáku) přímo na zastřešených střelištích. Případně je samozřejmě možnost nocování pod širákem nebo ve stanu na přilehlé "šermířské" louce. Na střelnici jsou k dispozici také sprchy.
Pro ty z vás, kteří rádi více pohodlí, v okolí se nachází také několik penzionů: Na Mlýně, Na Hradbách, Sylva, Milena a další.
Na noc (i večer) je možnost uložit zbraně do elektronicky zabezpečného trezoru (bezpečnost především!). Zejména každý, kdo bude chtít požívat alkoholické nápoje, musí všechny zbraně nejprve bezpečně uložit.

Stravování: Jídlo a pití je zajištěno v místní hospůdce U střelce. Kromě mnoha dobrot dle nabídky se můžete osvěžit mimo jiné i točeným nealko pivem nebo točenou kofolou, na večer bude připravena točená Plzeň.
Personál nám vychází velmi vstříc a připraví nám, co si vymyslíme! Je libo grilované prasátko? Stačí jen abychom se dohodli! Zapojte se do diskuse na fóru!

Cena:

  • Účastnický poplatek – cca 300 Kč / osobu (střelnice (včetně nedělního dopoledne), nocování)
  • Jídlo/pití – dle jídelního/nápojového lístku (ceny lidové), grilovačka podle dohody (viz výše)

Abychom vám ušetřili problémy, placení proběhne až na místě po příjezdu na střelnici (spolu s kontrolou dokladů). Přitom vám také dáme visačku se jménem, abychom se všichni vzájemně poznali.


Co pro vás máme připraveno?

Na střelnici je možno střílet ze tří oddělených střelišť:

  1. z krátkých zbraní do 50 metrů na různé gongy a poppery
  2. na papírové terče a
  3. z dlouhých (či krátkých, pokud chcete) zbraní až na 100 m. Na střelnici je k zapůjčení i několik pozorovacích dalekohledů.

I letos se pro vás snažíme zajistit různé zajímavosti. Bohužel ne všechny přísliby jsou stoprocentní, takže je zatím nebudeme zveřejňovat. Kromě mnoha zbraní, které přivezou sami účastníci srazu se nám snad podaří zajistit nějaké full-auto zbraně, připravené budou také různé černopraché zbraně, včetně specialitek jako pušky s kolečkovým zámkem.
Velkou (doslova) zajímavostí bude česká puška Hamr 99 ráže .50 BMG (viz Highland Arms). Samozřejmě budete mít možnost si z ní zastřílet na 100 metrů a namasírovat si rameno :)
Pro milovníky chladných zbraní se pokoušíme zajistit i nějaké zajímavé ukázky nožů.
Nadále se snažíme zajistit i další zajímavosti, budeme vás informovat! Máte návrhy? Napište je do fóra!

No a večer nás samozřejmě čeká příjemné posezení v kruhu střeleckém, ve společnosti dobrého jídla a pití!


Podmínky pro účast

Zůčastnit se mohou pouze osoby s platným zbrojním průkazem. Osoby bez platného zbrojního průkazu pouze v doprovodu někoho, kdo ZP má a převezme za ně zodpovědnost.

Je samozřejmě možné vzít s sebou i svoji drahou polovičku. Děti ale pouze pokud se jim vy nebo partner(ka) můžete věnovat 100 % času – zejména z bezpečnostních důvodů. V Táboře a okolí je ale spousta zajímavostí, možná by to zbytek rodiny bavilo více?

Co je třeba vzít s sebou?

  • Nezapomeňte si doklady (zejména ZP a průkazy zbraní). Na střelnici je povinnost používat ochranu sluchu (špunty, sluchátka) a ochranné brýle (při střelbě na ocelové terče). Obojí je na střelnici možné zapůjčit (v omezeném množství).
  • Pokud budete přespávat na střelnici, nezapomeňte si karimatku a spací pytel.
  • Dostatek munice. Na střelnici je malý obchod, který nabízí omezené množství střeliva. Pokud máte nějaké zvláštní požadavky, dejte nám včas vědět a my se to pro vás pokusíme do srazu zajistit!
  • Dobrou náladu!

Všechny výše uvedené informace jsou prezentované tak, jak je máme v současné době naplánované a domluvené. Vyhrazujeme si právo na případné změny, o kterých bychom vás ale co nejdříve informovali v tomto vláknu.

Pokud plánujete přijet, není třeba závazná registrace, ale dejte nám prosím předběžně vědět, kdy (den) a v jakém počtu dorazíte. Pomůžete nám tak lépe rozpočítat jídlo a další potřebné věci. Nejlépe tak, že na našem fóru pošlete někomu z moderátorů soukromou zprávu. Díky! Těšíme se na vás!

Diskutujte o srazu na našem fóru!


vynecháno prvních 140 komentářů

Komentáře

Patrik
Počet účastníku se pohybuje kolem 25-30

donovanstangiano
Aha, tak to je opravdu komorní. Čekal jsem trošku víc, už když je tady 4700 členů. Slibuji, že příště dorazím a zkusím zlanařit ještě nějaké lidi. Beru si to jako závazek :D

Patrik
Je to průměrná návštěvnost takovýhle akcí různých střeleckých fór, max kapacitu Čekanické střelnice jsme stanovili na 80 lidí, ale počet lidí +- do 40 se dá ještě ukočírovat, vzhledem k velkému podílu začátečníků. Na příští rok budem muset zlepšit zásobování střelivem, protože některé frekventované ráže brzo došly.

Martin70
Moc pěkné fotky. To Tilia: mohu si jednu fotku stáhnout pro vl. potřebu? Nejde o mou maličkost, ale líbí se mi, že jsi cvakla okamžik při střelbě kdy je závěr pistole vzadu. (možná je to jen po posledním výstřelu, ale to je mi jedno). Na fotce jsem sice já ale autor. práva máš Ty. Ptám se pro pořádek, třeba by stejný dotaz zajímal i jiné. Díky.

Avatar
Dr.eddie
Už se to stahuje, ti co nemají vip učet na uložto můžou soubory souběžně stahovat i z ulozto.sk (změnit v odkazu pouze .cz na .sk)


To se mi bohuzel nepovedlo (Google chrome), ale co funguje zcela jiste, je paralelni stahovani pomoci ruznych prohlizecu ;)

KlokanXM
Díky za fotky, jsou super. Ani jsem nevěděl, že pózuju :-D

Avatar
Tilia
Moc pěkné fotky. To Tilia: mohu si jednu fotku stáhnout pro vl. potřebu? Nejde o mou maličkost, ale líbí se mi, že jsi cvakla okamžik při střelbě kdy je závěr pistole vzadu. (možná je to jen po posledním výstřelu, ale to je mi jedno). Na fotce jsem sice já ale autor. práva máš Ty. Ptám se pro pořádek, třeba by stejný dotaz zajímal i jiné. Díky.Jo, stáhni :) Na uložto to stáhneš jako celý soubor. Na rajčeti to asi můžeš stahovat jednotlivě.

Patrik
Pár fotek, zbraní bylo tolik, že se na jednu fotku nevešly, pohled na 100m střelnice, pohled do zákulisí nácviku a jako vždy se najde něco na odzkoušení.
DSC_6185 (1).jpg
DSC_6105 (1).jpg
DSC_6099 (1).jpg
DSC_5917 (1).jpg
DSC_5846 (1).jpg
DSC_5845 (1).jpg
DSC_5841.jpg

PaF
Tak co termin 2014??? Vloni jsem nemohl, tak snad to letos bude lepsi :lol:

Avatar
MarK
Ahoj, pravděpodobné datum jest 2. srpna 2014.
Ještě se to vypíše, ale mám aktuálně dost práce s webem :oops: