Aukce historických zbraní


Jen málokdy mají fanoušci historie, zejména té vonící černým prachem, tu příležitost, navštívit specializovanou aukci historických zbraní přímo na našem území. Výjimečnou možnost však mají příští týden v pražském aukčním domě Dorotheum.

Obsahem aukce budou různé historické zbraně, zejména ty chladné. Najdete zde tak různé dýky, šavle, halapartny, bajonety a mnoho dalších. Mimo to i mnoho dalších historických předmětů. Nás však budou zajímat hlavně palné zbraně. Těch bude v nabídce poměrně mnoho, včetně těch s rozumnou vyvolávací cenou, tudíž nejen pro movité sběratele. Nechybí ani různé prachovnice.

Pepřenka belgické výroby z 19. století

V katalogu lze kupříkladu objevit belgickou pepřenku a revolver systému Lefaucheux z 19. století z vyvolávací cenou 60 EUR (zhruba 1660 Kč).

Belgický revolver Lefaucheux z 19. století

Na opačné straně cenového žebříčku se pak vyjímá puška s kolečkovým zámkem od rakouského puškaře Caspara Zellnera (pravděpodobně z počátku 18. století) s vyvolávací cenou 7000 EUR (téměř 200 tis. Kč). Ta je také nejdražší položkou celé aukce.

Puška s kolečkovým zámkem Caspar Zellner

Aukce se koná ve středu 18. února 2015 od 14:00 hodin a předaukční výstava trvá od 13. do 18. února. Aukční síň Dortheum najdete v Praze na Ovocném trhu 2/580.


Komentáře

Avatar
MarK
Víte někdo, jak probíhá taková předaukční výstava? Dá se na to normálně zajít, nebo je to jen pro přihlášené účastníky aukce?

Avatar
sided
Vstup na předaukční výstavu je volný, katalog si bud koupíš na místě a nebo Ti půjčí erární. Na samotnou aukci býval taky vstup volný (to se mohlo změnit) a záloha na dražební číslo byla 1000,-Kč a musíš se prokázat dokladem.
Každopádně aukce, nejen starožitností, doporučuju, občas se tam dá velmi dobře nakoupit.

POZOR! v Dorotheu není aukční poplatek započítaný v ceně takže k přiklepnuté částce je potřeba připočíst 20% takže doporučuju se nenechat unést při licitaci ;)

nikitata
no jo tak to když si nedáme bacha tak se může licitování i hodně prošvihnout ...

Avatar
sided