Opilý muž střílel na policejní auto

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


ante
Příspěvky: 43

Příspěvek#16 » úte 5. bře 2024, 08:37

JirkaCV píše:Mimochodem, zaregistroval někdo výroky politiků o tom, že je to další důvod k odzbrojení těch čtvrt milionu ožralých šílenců? Podle mě, zatím ticho. Pomalu to přestává být téma.


Opravdu? Není v tomto případě spíš přáni otcem myšlenky? https://www.novinky.cz/clanek/domaci-rektori-vahaji-zda-musi-vpustit-cloveka-se-zbrani-40462131

A to se radši ani nedomýšlím co se děje v "podzemí".



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#17 » úte 5. bře 2024, 09:03

Rektoři se můžou inspirovat třeba v USA, jak jim to tam pěkně funguje.



DVII
Příspěvky: 25

Příspěvek#18 » úte 5. bře 2024, 09:32

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-re ... i-40462131

"Na konci ledna strážníci vyvedli z pedagogické fakulty Masarykovy univerzity mladíka, který se choval podezřele a u sebe měl zbraň. Nosil ji skrytě pod oblečením, jak předepisuje zákon, porušil ovšem vnitřní předpisy univerzity."

Řekl bych, ze je to zavádějící popis situace, protože kdyby se ho policajti nezeptali, tak o zbrani nikdo neví. Nosil skrytě a spolupracoval. Jak moc se choval divně nebo jestli jenom seděl oznamovatelce v žaludku z dob dřívějších těžko posoudit

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2525

Příspěvek#19 » úte 5. bře 2024, 10:05

To je uz stary a mockrat probrany ze vsech stran. Dozvuky histerie.

Nicmene to má jeden pozitivni efekt, ze si vysoke skoly uvedomili, ze bejt "otevreny" vsemu a vsem je hezky heslo, ale má i rizika. Takze se ted jedou seminare a kurzy jak aspon trochu ochranit mekke cile, jak naucit lidi USB, ze je nacase aktualizovat plany budov a dat je IZS. Ze se hodi mít nejakej krizovej tým, zkontorlovat zda fungujou rozhlasy, seznamy telefony členu vedeni a tak. Proste na co se sralo roky, se ted zase aktualizuje, aby se na to mohlo zase roky srat. :) No a pak se na to samozrejme lepi spousta pijavic. Firem co nabizej neprustrelny kvetinace, plaste neviditelnosti, pepraky do kazde tridy i "vedcu" co si na tom udelaj doktoraty no. :)



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#20 » úte 5. bře 2024, 10:15

Zrovna KU má na fakultě sociálních věd obor bezpečnostní studia. Takže doktoráty budou stoprocentně. :ugeek:



DVII
Příspěvky: 25

Příspěvek#21 » úte 5. bře 2024, 10:39

Blacky píše:To je uz stary a mockrat probrany ze vsech stran. Dozvuky histerie.


Ano, je to staré a mnohokrát probrané, nicméně je to znovu zmíněné a věřím že nejde o dozvuk hysterie, ale o "argument", který hoplofobové využijí způsobem - nikdo zákonadbalý nepřinese do areálu střelnou zbraň.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#22 » úte 5. bře 2024, 12:06

Musím ale konstatovat, že to berou rektoři dost pragmaticky. Už se nechali poučit o zákonných podmínkách, orgánech veřejné moci a právech zúčastněných. Nevidím tam nějaké hysterické výkřiky, ale snahu o reálné řešeení.
Možná brzo přijdou i na to, že zákonná gun free zóna je cesta do pekel ...

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#23 » úte 5. bře 2024, 13:20

Jen mne překvapuje, jak se akademici vzdělávají. Nejdříve plácnou nesmysl, bez znalosti a čekají, až jim to neakademici vysvětlí. Jestli nám ta úroveň školství a vzdělávání nějak už neklesá? Opravdu tolik nesmyslů a neznalosti jsem už dlouho nečetl a překvapuje mne, že je to z akademické půdy...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2525

Příspěvek#24 » úte 5. bře 2024, 13:49

JJ ona ta akademická puda má jakousi gloriolu inteligence. Ano jsou to chytri lidie, ale velice casto uzce zamereni na svou specializaci. A % zlych a pitomých je taky nemale.



pH13
Příspěvky: 97

Příspěvek#25 » úte 5. bře 2024, 17:13

Ono to není o akademické půdě ale o tom, že jen velmi málo lidí (bez ohledu na vzdělání) je schopno a ochotno používat mozek pořád. Většina ho zapíná jen když musí, tedy v práci, a i tam po většinu doby jedou do jisté míry na automat. Je to dáno geneticky, po většinu období vývoje člověka měli přemýšliví lidé handicap, protože u naprosté většiny životních situací je bezpečnější řídit se naučenými vzorci (které se člověk naučí během mládí, kdy je člověk mozek plastický a je - opět genetikou - ponoukán ke zvídavosti).

Bývaly doby, kdy jsem si i já naivně myslel, že se tomuhle dá odpomoci vzděláním, ale vypadá to, že je to v nás tak hluboko, že můžeme v lepším případě doufat v minimalizaci nejhorších následků.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#26 » úte 5. bře 2024, 17:26

Když vzpomenu na svá VŠ léta, tak zpětně řeknu, že nejrozumnější mi přišli profesoři, kteří vyučovali odborné (matika, fyzika apod.) a technické předměty, měli to v hlavě relativně srovnané a prostě platilo 1+1=2 a člověk obecně věděl, jak na tom s nimi je (přišli mi také férovější). Naopak ti, co vyučovali různé teoretické neodborné předměty, byli spíš "mimo" a zažil jsem od nich různá "moudra". U obou skupin samozřejmě platí, že ne všichni byli takoví, ale v obecné rovině to tak bylo.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#27 » úte 5. bře 2024, 19:29

Popravdě jsem čekal od "Akademiků", trochu širší rozhled, schopnost si o tématu něco zjistit, analyzovat ho a vést diskuzi. Bohužel jen melou nesmysly, dávají na obdiv svojí neznalost a diskuzi prostě nepřipouští, jen trvají a dupou. Bohužel co k nám chodí do praxe z VŠ to je neskutečná bída, nic neumí, ale ví, že to umí líp a jsou něco víc. To prostě přesně zapadá do toho co aktuálně vidíme... On je to důsledek poptávky po více lidí s VŠ, ale místo odborného přístupu se snížili parametry, aby na to dosáhli i Ti co by normálně na to neměli. A to se nebavím a pseudooborech...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2525

Příspěvek#28 » úte 5. bře 2024, 20:29

Přesně. Smutnej obrázek. Jeden s kruhu (cca 20-30 lidi) je dobrej a k tomu se upínáme. Ostatní jsou holt kusovky co prolezou.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#29 » úte 5. bře 2024, 21:41

Ještě nikdy mi nikdo z hoplofobů nebyl schopen vysvětlit, jak konkrétně zákaz vnášení zbraní do školních budov (jakýchkoliv) zabrání šílenému střelci přijít se zbraní a začít střílet.

Gun free zóny jsou z valné většiny tak nelogický idiotismus, až to bolí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host