Policie zabavila zbraně

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


expres
Příspěvky: 696

Příspěvek#31 » pát 21. čer 2024, 16:25

Uložení a pak přepis na někoho,nebo prodej. Jen tady někdo psal, že někde ukládají i do "sklepa" a za stav pak neručí. Jako dělané pro sběratelské kousky.

getsom: odevzdáš jen jednou...
Sry, přijde mi to vtipne nadhozený :D



Piggy
Příspěvky: 2025

Příspěvek#32 » pát 21. čer 2024, 17:10

Jak je to v takovém případě se zabavenými zbraněmi dál? To přece všichni víme: postupuje se podle § 64 ZoZ.
LukynZ píše:No až to skončí a frajerovi všechno vrátí s tím, že vlastně nic, tak to bude na nějakou zajímavou žalobu...
Co bys chtěl žalovat? Jak dokážeš, že tam nebylo "důvodné podezření"?



DVII
Příspěvky: 76

Příspěvek#33 » pát 21. čer 2024, 18:47

Lonestar píše:DVII
§ 10
Iniciativa
(1) V případě ohrožení nebo porušení vnitřního pořádku a bezpečnosti, jehož odstranění spadá do úkolů policie, je policista ve službě nebo zaměstnanec policie v pracovní době povinen provést úkon v rámci své pravomoci (dále jen „úkon“) nebo přijmout jiné opatření, aby ohrožení nebo porušení odstranil.
(2) Policista má povinnost podle odstavce 1 i v době mimo službu, je-li bezprostředně ohrožen život, zdraví nebo svoboda osob anebo majetek nebo došlo-li k útoku na tyto hodnoty.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2008-273

domnívám se, že důležitý je odstavec 3, který jsi z nějakého důvodu nezmínil

(3) V případě ohrožení nebo porušení vnitřního pořádku a bezpečnosti, k jehož odstranění je příslušný jiný orgán veřejné správy a hrozí-li nebezpečí z prodlení, je policista ve službě nebo zaměstnanec policie v pracovní době povinen přijmout vhodné opatření k odstranění bezprostředně hrozícího nebezpečí a v případě potřeby vyrozumět příslušný orgán veřejné správy. Nehrozí-li nebezpečí z prodlení, policista ve službě nebo zaměstnanec policie v pracovní době tento orgán o tomto ohrožení nebo porušení bez zbytečného odkladu vyrozumí.

Jestliže zjišťoval ve volném čase informace, potom zřejmě nehrozilo bezprostřední nebezpečí a tedy neměl jednat na "vlastní pěst". Proč tak bylo nebudu spekulovat



Lonestar
Příspěvky: 235

Příspěvek#34 » pát 21. čer 2024, 19:26

DVII - no já měl za to, že iniciativní příslušník porušil už odstavec (2)



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#35 » pát 21. čer 2024, 20:25

Piggy píše:Jak je to v takovém případě se zabavenými zbraněmi dál? To přece všichni víme: postupuje se podle § 64 ZoZ.
LukynZ píše:No až to skončí a frajerovi všechno vrátí s tím, že vlastně nic, tak to bude na nějakou zajímavou žalobu...
Co bys chtěl žalovat? Jak dokážeš, že tam nebylo "důvodné podezření"?


Jedna vec je jejich opravnenost k ukonu a druha vec je nahrada skod, ktere tim napachaji. Kdyz mi zemrela mati, tak PCR zalepila dvere plombovaci paskou. Ta nesla ani za zlate prase odstranit z futer. Zavolal jsem na fizlarnu, at nekoho poslou to ocistit, ze to nejde zadnym beznym cistidlem, ani redidlem a spis dokurvim nater. V telefonu mi na ferovku rekli, ze tu pasku fasuji, nicmene, at si to necham vycistit, nebo opravit a PCR skodu uhradi. Nakonec jsem se na to vybodl a prodal to i s dokurvenyma futrama.



Střelec
Příspěvky: 1769

Příspěvek#36 » pát 21. čer 2024, 20:51

expres píše:Uložení a pak přepis na někoho,nebo prodej. Jen tady někdo psal, že někde ukládají i do "sklepa" a za stav pak neručí. Jako dělané pro sběratelské kousky.

getsom: odevzdáš jen jednou...
Sry, přijde mi to vtipne nadhozený :D


Bylo nebylo, je to už nějaká doba, kolega myslivec umřel, PČR odvezla zbraně do úschovy, měl tam hodně cenné historické kousky. Všechno bylo uloženo dle zákona. Dědic si to chtěl přepsat na sebe, ale jedna, zrovna ta nejcennější flinta se ztratila. Prý s tím nic nejde dělat. Ten ale neměl obavu "z konfliktu s autoritami" a dal podnět na GIBS. Najednou se flinta našla, prý byla jen uložena ve druhém trezoru na stejném oddělení. Navíc se vrátila plná jehličí a se stopami koroze, tedy ve stavu, ve kterém před odevzdáním do úschovy nebyla. Ne, nemyslím si nic a nehodnotím, ale na vlastní oči jsem viděl, co dostal zpět.



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#37 » pát 21. čer 2024, 21:00

Policiste maji ve zbranovych trezorech vlhko a jehlici. Stane se.



DVII
Příspěvky: 76

Příspěvek#38 » pát 21. čer 2024, 21:15

[quote="Lonestar"][/quote]
OK. Já jsem orientovaný na procesy, takže jsem šel po tom odstavci 3...



Dentista Žurovský
Příspěvky: 70

Příspěvek#39 » pát 21. čer 2024, 22:33

Ja byt na miste nekoho (tedy pokud to neni nahla šťára) kdo musi odevzdat zbrane PCR, tak proste dodrzim zakon :) - t.j. odevzdam hlavni casti zbrane. Ani kohoutek by tam nebyl :) i kdybych mel puskari zaplatit za nocni sichtu.



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#40 » sob 22. čer 2024, 06:50

Zatim je praxe takova, ze prijdou hodni panove k tobe domu a vypleni skrin, takze puskar muze v klidu spat.



film
Příspěvky: 113

Příspěvek#41 » ned 28. črc 2024, 15:00

Nedávno v Horní Bříze, muž se zbrojákem co má v držení několik zbraní vyhrožoval manželce
"Mohu potvrdit, že policisté v domě zajistili několik desítek zbraní včetně jejich komponentů a vše bude předmětem expertiz. Na případu stále pracujeme," doplnila dnes informace mluvčí policie.
https://www.krimi-plzen.cz/a/drzitel-ne ... e-zabitim/



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#42 » ned 28. črc 2024, 18:50

Jake expertizy budou provadet, kdyz zbrane nepouzil?



JirkaCV
Příspěvky: 1942

Příspěvek#43 » ned 28. črc 2024, 18:55

Pravděpodobně si zkontrolují výrobní čísla s CRZ a jestli na nich nejsou nepovolené úpravy.



MojeTikka
Příspěvky: 1848

Příspěvek#44 » ned 28. črc 2024, 19:40

Aha, cili klasicka kontrola, jen mimo plan.



JirkaCV
Příspěvky: 1942

Příspěvek#45 » ned 28. črc 2024, 20:41

Plus, jestli s nima nebyl spáchán kriminální čin.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti