Děti našly venku prázdné nábojnice. Policie vyšetřuje, kdo střílel.

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


Střelec
Příspěvky: 1780

Příspěvek#16 » čtv 15. srp 2024, 06:28

Jistě, ale spíš jsem narážel na to, že už u pouhého podezření si policie ČR dovolí zveřejnit takové fotky.



getsome
Příspěvky: 722

Příspěvek#17 » čtv 15. srp 2024, 07:05

Policie se naučila ovlivňovat veřejné mínění ve svůj prospěch a tím pomáhat svým případům i svému PR. Je to pěkně vidět u "kauz" Seznam Zpráv, kdy jsou jejich novináři "úplnou náhodou" přítomni zatýkání různých papalášů.



iloveguns
Příspěvky: 1537

Příspěvek#18 » čtv 15. srp 2024, 07:30

Když jsem byl v novinách jako redaktor, často mi policajti volali, že budou někoho zatýkat, tak ať přijedu s foťákem. Chtěli být na stránce, nejlépe na titulní.



Grimpo
Příspěvky: 313

Příspěvek#19 » čtv 15. srp 2024, 07:59

Dohajzlu. Znackam v tehle uprave jsem byl zvykly smat se v Recku, kde je to u silnic bezne jak cednik po brokovnicich (Lefkada, Kefalonie). A obcas pri prochazkach na tom venku v tuzemsku. Ale jen obcas. Ale uvnitr Cajzlgradu?



Střelec
Příspěvky: 1780

Příspěvek#20 » čtv 15. srp 2024, 08:20

getsome píše:Policie se naučila ovlivňovat veřejné mínění ve svůj prospěch a tím pomáhat svým případům i svému PR


To je pěkný, ale zkrátka mi nepřijde v pořádku takové fotky zveřejňovat, pokud se jedná pouze o podezření. Je to vůbec legální?
Přijde mi to podobné tomu, jako kdyby např. stejné auto, jako mám já, bylo použito u nějakého trestného činu a policisté před prověřením rovnou zveřejnili v článku moje auto, vč. detailu registračky a nejlíp vyfocené přímo před mým domem. Krásný PR do článku pro PČR, že koná, ale ve finále jsem očerněn před okolím já a i když se to pak neprokáže, tak určitě PČR nevydá článek o mé nevinně a neobejde s tou informací mé sousedy a známé.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 409

Příspěvek#21 » čtv 15. srp 2024, 09:30

Grimpo píše:Dohajzlu. Znackam v tehle uprave jsem byl zvykly smat se v Recku, kde je to u silnic bezne jak cednik po brokovnicich (Lefkada, Kefalonie). A obcas pri prochazkach na tom venku v tuzemsku. Ale jen obcas. Ale uvnitr Cajzlgradu?

Jo, před vchodem do základní školy, naproti 12 patrovým panelákům. Docela čumim
Naposledy upravil(a) Petr z Braníka dne čtv 15. srp 2024, 09:32, celkem upraveno 1 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1958

Příspěvek#22 » čtv 15. srp 2024, 09:32

Zdá se mi to nebo ty nábojnice, co tam děti posbíraly nejsou brokový?



iloveguns
Příspěvky: 1537

Příspěvek#23 » čtv 15. srp 2024, 10:17

Jasně že nejsou brokové. Jsou tu nábojnice ráže 9 mm LUGER nebo BROWNING. Také to mohou být 38 sp. nebo 357 magnum. Jisté je jen to, že je to ráže 9 mm. Shora se nic jiného nepozná, a stačí jejich průměry porovnat s měřítkem.



JirkaCV
Příspěvky: 1958

Příspěvek#24 » čtv 15. srp 2024, 10:35

Taky mi to tak připadá a některý se tam mohly válet dost dlouho.



Piggy
Příspěvky: 2040

Příspěvek#25 » pát 16. srp 2024, 12:18

erteple píše:Pořád lepší, než když létají kulky... :mrgreen:
Tak zrovna kulky ve smyslu jednotné střely do ručních palných zbraní (srv. něm. Kugel, fr. balle) mi přijdou fpoho.
Navíc by bez nich nešly některé vtipy.



Piggy
Příspěvky: 2040

Příspěvek#26 » pát 16. srp 2024, 12:22

iloveguns píše:Jisté je jen to, že je to ráže 9 mm. Shora se nic jiného nepozná.
Jedna je tam zdola, ale v chabém rozlišení.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 982

Příspěvek#27 » pát 16. srp 2024, 15:19

No tak ono něco jiného je vyprávění v hospodě u piva a něco jiného oficiální tisková zpráva. Tam to vypadá fakt blbě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lukass_m a 2 hosti