(Německo) Pasažer s nákladem Kalašnikovů

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


kapikacz
Příspěvky: 86

Příspěvek#1 » ned 9. čer 2019, 10:55

https://zbrojnice.com/2019/06/09/nemeck ... k-zatceni/

Asi měl obavy jet do Německa s delší kudlou.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2 » pon 10. čer 2019, 08:50

:roll: No a já si dělal starosti s kapesním nožíkem s pojistkou. No, příště beru pušku.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3 » pon 10. čer 2019, 09:06

Jsem si to přečetl a zdá se, že v EU jsou si někteří rovnější. Blééé. Z toho mne chytá nechutenství.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#4 » pon 10. čer 2019, 09:13

To sis dosud nevšiml? :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#5 » pon 10. čer 2019, 09:28

20190313_063308_1.jpg
A mám tady příklad paranoie ze zbraní. Takovýhle zmrzačený nůž jsem musel používat v hotelu v Německu v březnu t.r.
Na řezání chleba "super", když má čepel cca 9 cm.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#6 » pon 10. čer 2019, 09:30

No to je fakt uz k placi...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#7 » pon 10. čer 2019, 09:31

Já jsem si v první chvíli řekl, že buď byl ten Švéd z chráněné skupiny a Němci měli strach z rasismu, kdyby ho zabácli, anebo to byl soudruh spolupracující na nějaké provokační akci a němečtí soudruzi tak málem překazili nějakou tu dobročinnost spolku proevropských elit.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#8 » pon 10. čer 2019, 09:45

No, třeba to byl nějaký "spolupracující soudruh" ze spřátelené tajné služby. A pokazili mu provokační akci. Tak to teď alespoň využijí k dalšímu "zvednutí varovného prstu" jak jsou zbraně nebezpečné a hlavně my, jejich legální držitelé (přestože to nedává ani takový smysl jako "po praseti kozí chlívek"). Někdo opravdu usilovně se snaží, abychom byli absolutně bezbranní a nechali se převálcovat (kýmkoliv).
Jen si vzpomeňte, kdo sbíral od lidí zbraně: nacisti a komunisti. Taky se báli o naši bezpečnost a nebo hlavně o tu svou?
Za první republiky měl zbraň kde kdo (i můj děda měl prý doma revolver, než mu ho babička hodila do studny se slovy, že "to doma nechce".

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#9 » pon 10. čer 2019, 20:04

Důkaz, že vláda která lidem bere zbraně není poctivá, přišel z Austrálie, kde slušné lidi odzbrojili a teď jdou po těch co zveřejní jejich přehmaty a násilné činy.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... listy.html

Taky mě napadlo že to byl vNěmecku nějaký spřátelený mimozemšťan, nebo akce hodných služeb :D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » úte 11. čer 2019, 07:54

Když to vidím a srovnám se situací v 90. letech, tak si přiznejme, že nám salámovou metodou a pod různými záminkami (třeba politické korektnosti) postupně značně ořezali svobodu (a nejen slova). Myslíte, že by dnes prošla Česká soda jako pořad v TV??? A řada dalších.
A není to jen problém EU, vidíte to v Austrálii, teď na Novém Zélandu, USA, ...
Vše zahájil útok 9-11 v roce 2001. A pod rouškou a záminkou boje proti terorismu se Velký Bratr stále rozšiřuje. Dočasné mimořádné pravomoci některých úřadů se staly víceméně trvalými, americké "protiteroristické" zákony, které měly být "na dobu nezbytně nutnou" platí už téměř 18 let.
Takže se nedivme, že možná nějaké tajné služby dělají své tajné akce pro udržení možnosti nechat svá "opatření" v platnosti i nadále.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#11 » úte 11. čer 2019, 08:43

Že nám "oni" ořezali svobody, které jsme si vyvzdorovali na červených bolševicích, je smutné. Ale ještě smutnější je, že dost lidí jásá při zavádění dalších omezení a strašně si přeje řízení země ze zahraničí.

My jsme demonstrovali proti vedoucí úloze KSČ, ale nechtěli jsme je zakázat. Předpokládali jsme, že se svými kecy historicky znemožní sami. Nechtěli jsme zavádět totalitu s opačnou orientací.
Když jsme žádali odstoupení vládnoucí garnitury, chtěli jsme zároveň svobodné volby, aby se ukázalo, kdo má podporu.
Kritizovali jsme komunistický hospodářský model založený na absurdně detailním plánování, dotacích a nepřehledné chobotnici vztahů, korupce a nápadů stranických sekretariátů. Chtěli jsme, aby v přirozeně konkurenčních oblastech vládly rovné podmínky a volný trh.
Cítili jsme se ponižovaní tím, že se některé věci musely odsouhlasit v Moskvě. Tehdy to ale byl oproti dnešku směšně malý zlomek agendy.
Posmívali jsme se komoušům kdykoliv jsme se dozvěděli něco, na co oni ještě nedostali notičky od sekretariátu a báli se jakkoliv reagovat. Oni strašně těžce nesli, že existují ty štvavé vysílačky a že někdo tu a tam propašuje noviny nebo knihy. Podle nich neexistovalo, aby si lidi vyjadřovali svoje názory jak nahlas, tak tiskem. Potřebovali mít pod kontrolou informace, které chodily k lidem.
Bolševici ovládali školství, vyučoval se marxismus-leninismus, ale jen tam, kde to nebylo na závadu oboru. Mosty musely stát, letadla lítat a tanky střílet. Dnes jsme očividně mnohem dál. Tehdy jsme komunisty pohrdali za každé ideologické pokřivení vědy, dnes je to standard.
Ve filmu Sexmise je slavná scénka "Koperník byla žena" a v Monty Python's Life of Brian zase "Call me Loretta" .. scénky snažící se vykreslit opravdu velkou absurditu, totiž popírání existence a duality pohlaví. To byly filmy 70-80 let.

Vrací se mi pocity z mládí. Ale tehdy byl jeden velký rozdíl - nikdo dobrovolně nedemonstroval za cenzuru, nikdo z lidí nechodil žalovat do Moskvy a (snad s výjimkou krátkého období, když Gorbačov vyhlásil perestrojku a glasnosť), nikdo neočekával z Moskvy řešení našich problémů. Tihle komsomolci totiž žili v 50. letech a po internacionální pomoci vytrvali ve víře jen ti nejzabedněnější, kteří byli vystaveni posměchu všech - někdy otevřenému, ale většinou skrytému.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#12 » úte 11. čer 2019, 11:53

Takzvané vyspělé západní EU státy si svou přistěhovaleckou politikou vyrobily zásadní, státní systém ohrožující problém. Mají na svém území desítky a možná stovky tisíc původně cizích osob, které by neváhaly ani chvilku a kdyby dostaly příkaz, nebo jen proto, že jim to říká jejich muslimská víra a měly by možnost, tak půjdou a budou vraždit původní obyvatele těch států (nemuslimy) a vytvoří svou vlastní vládu a zavedou právo šaria. Je samozřejmě v životním zájmu těchto států, aby tyhle osoby neměly žádný přístup ke zbraním. Jenže ty osoby jsou bohužel plnoprávnými občany těch států. Nože a auta tak úplně zakázat nejdou, tak chtějí zakázat aspoň ty zbraně. A protože nemůžou dělit své občany na ty správné a nesprávné, tak chtějí zakázat zbraně všem. A protože si nemůžou dovolit říct, že ten problém mají jen některé státy a že to způsobili jejich politici za posledních pár desítek let a že z toho není dobrá cesta ven, chtějí to zakázat všem a všude a obalí to nesmyslnými argumenty o tom, jak se tím zvýší bezpečí a bojuje proti terorismu.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#13 » úte 11. čer 2019, 12:37

Politické diskuse sem nepatří, viz pravidlo č. 10 fóra. Pokud nemáte věcné informace k události, neplevelte fórum všeobecnými politickými rozpravami.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů