Řidič v OC Forum (Ústí nad Labem)

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#16 » stř 14. srp 2019, 04:36

Jeden méně odolnej příjde o zbroják a jede se dál. Za blbost se platí.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#17 » stř 14. srp 2019, 06:29

greenhorn : To mas sice pravdu, ale stin pochybnosti padne na nas vsechny, protoze neni v zajmu medii to prezentovat objektivne a rict, ze vetsina drzitelu ZP je rozumna (nebo ja bych si to aspon rad myslel).

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#18 » stř 14. srp 2019, 06:42

koudak: Je blbost to házet jen na média. Lidi obecně takhle prostě uvažují. Úplně stejně to třeba i tady na fóru v jiném vlákně od některých schytali pejskaři. A vsadím se, že taky na celkový počet chovatelů je těch exesů ve finále malé procento.
Jinak já třeba vidím na svém okolí, jak tyhle kauzy ovlivňují lidi. Jak třeba člověk, který obecně nesouhlasí s držením zbraní, ale je přístupný nějakému vysvětlování a možná by se nechal i přesvědčit, tak v tomhle vidí argumenty pro svoje uvažování a důvody proč by to nemělo být povolené.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#19 » stř 14. srp 2019, 07:39

Ono se pak hlavně blbě argumentuje, že legální držitelé ostrých jsou v pohodě, nedělají problémy, nikoho neohrožují, jsou zodpovědní a navrch by ještě někoho mohli zachránit před multikulturním obohacením.
Leckdo si rýpne, že zatím statisticky vedou střelci před migranty.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#20 » stř 14. srp 2019, 08:03

Pavelg: jeste ses stim nesmiril? Plzen je proste pokrokovejsi...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#21 » stř 14. srp 2019, 08:10

pavelg: Právě, občas těžko se argumentuje. Navíc i mě už občas unavuje ten argument, že legální držitel někoho zachrání.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#22 » stř 14. srp 2019, 08:16

Těžko se argumentuje po takovémto excesu.
A o náhledu lidí... nedávno v Rakousku jsem se bavil s kolegy, jeden z nich má dlouhou sniperku (nepotřebuje na ni ZP, jen ji po nákupu nahlásí na policii!!!). A když jsem řekl, že mám krátkou zbraň, tak se někteří ptali, že proč. Snad ne na obranu??? To jaksi nepobrali, že si kupujeme zbraně na obranu svého a své rodiny života a zdraví, domova. Ale přitom věděli, co je IDPA a podle nich je to čistě sport (a to neví, že náš LOS je tomu dost podobný :-)) a že de facto kdo střílí LOS nebo IPSC nebo IDPA je dost vycvičený k použití zbraně...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#23 » stř 14. srp 2019, 08:27

Taky jsem viděl lapat Němce po dechu, když jsem na jejich "nechceme, aby to bylo jak na divokém západě, nepřipustíme zbraně mezi lidmi na ulicích, dovedeš si představit, jak by to pak vypadalo?"
To řekli v Praze... tak jsem jim ukázal na ulici před hospodou a řekl: jo, dovedu.. přesně jako tady, my máme právo nosit pistoli na svoji obranu na ulici. A nože neomezeně...
... lapali po dechu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#24 » stř 14. srp 2019, 08:51

No jo, ale v Německu mají zásadni problém ve složení obyvatelstva. Kdyby povolili na naši úroveň, hádejte, kdo by se ozbrojil jako první? Možná by to ani náckové nestihli tak rychle, protože jsou "podchycení a sledovaní", tedy nespolehliví.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#25 » stř 14. srp 2019, 08:58

To je možná pravá příčina jejich hry na pacifisty (alespoň od určité doby).

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#26 » stř 14. srp 2019, 09:00

Nadále pouze k dané události!

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#27 » stř 14. srp 2019, 18:00

Na 18 vteřině na videu je ten magor doopravdy jak kovboj. https://tn.nova.cz/clanek/zatroubil-na- ... stoli.html
Ještě jeden takový debil a v novém zákoně o zbraních bude psychotest součástí zdravotní způsobilosti. Možná, že to bude i dobře.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#28 » stř 14. srp 2019, 18:59

Ne, nebude to dobře. Když už by měl být "psychotest" povinný, tak ne v rámci zdravotní způsobilosti, ale samostatně.
K posouzení zdravotní způsobilosti je sice někdy vhodné/potřebné udělat klinickopsychologické vyšetření, ale obecně psychická způsobilost nemá se zdravotním stavem mnoho společného. Teda některé choroby ji narušují, ale i zcela zdravý člověk může být příliš zbrklý nebo naopak váhavý, opatrný nebo dobrodružný, netečný nebo vznětlivý, takže jako ozbrojenec/nositel méně vhodný. Podobně jako člověk nemusí mít chorobnou poruchu rovnováhy nebo koordinace pohybů, a přece se nenaučí chodit po provaze nebo metat salta vzad.
Mám silné pochybnosti, že by snad dotyčný magor skutečně trpěl nějakou duševní chorobou. Pokud tedy nebereme jako dostatečný důkaz chorobné nezdrženlivosti samotnou skutečnost, že se nezdržel. :? V tom případě musíme všechny stávající věznice přestavět na blázince. :roll:
Už dlouho sem nezavítal Jericho, ten by jako klinický psycholog byl jistě jiného názoru. Vlastně ten chodil spíš na strelectvi.cz.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#29 » stř 14. srp 2019, 21:11

Takzvané vyspělé západní EU státy si svou přistěhovaleckou politikou vyrobily zásadní, státní systém ohrožující problém. Mají na svém území desítky a možná stovky tisíc původně cizích osob, které by neváhaly ani chvilku a kdyby dostaly příkaz, nebo jen proto, že jim to říká jejich muslimská víra a měly by možnost, tak půjdou a budou vraždit původní obyvatele těch států (nemuslimy) a vytvoří svou vlastní vládu a zavedou právo šaria. Je samozřejmě v životním zájmu těchto států, aby tyhle osoby neměly žádný přístup ke zbraním. Jenže ty osoby jsou bohužel plnoprávnými občany těch států. Nože a auta tak úplně zakázat nejdou, tak chtějí zakázat aspoň ty zbraně. A protože nemůžou dělit své občany na ty správné a nesprávné, tak chtějí zakázat zbraně všem. A protože si nemůžou dovolit říct, že ten problém mají jen některé státy a že to způsobili jejich politici za posledních pár desítek let a že z toho není dobrá cesta ven, chtějí to zakázat všem a všude a obalí to nesmyslnými argumenty o tom, jak se tím zvýší bezpečí a bojuje proti terorismu.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#30 » stř 14. srp 2019, 21:19

Podle toho videa se celkem nic nestalo, hlavne oproti Plzni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů