mladík se "samopalem" ve Zlíně

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2 » pát 1. lis 2019, 11:57

Nojo, no. Docela typické pro držitele zbraní kat. D. Neví, že existuje nějaký Zákon o zbraních a střelivu a tedy ani nezná ustanovení, že ani znehodnocenou zbraň a nebo vzduchovku nesmí přemisťovat na veřejnosti bez nějakého obalu...



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#3 » pát 1. lis 2019, 12:03

K tomu lze napsat snad jen OMG :-D



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#4 » pát 1. lis 2019, 12:23

Bouře ve sklenici vody:
Útočnou pušku československé výroby, která je velmi podobná ruskému kalašnikovu, dostal za úkol přinést ze školního kabinetu 17letý student. "Zbraň, kterou student přenášel, byla nesena skrytě, a šel v doprovodu učitele..."



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#5 » pát 1. lis 2019, 12:24

To je krásný příběh, který stojí za to přeposílat.

Jen by člověk čekal, že když se ta škola zabývá zbraněmi a kluka pro jednu pošlou přes ulici, že taky vědí, že to má nosit zabalené, aby neplašil lidi kolem. Věřím, že už to budou učit hned v první hodině a vstoupí to do zlatého fondu školních historek.

Jinak plus jak všímavé osobě, tak policajtům, že tam hned vlítli a vyřešili s rozumem.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#6 » pát 1. lis 2019, 12:27

Už je tomu asi tak deset let. V bazaru jsem koupil vzduchovku a nesl jsem ji jen tak bez obalu přes jednu z nejfrekventovanějších ulic ve městě a navíc ještě pod okny policejní služebny asi půl kilometru. Teprve až doma jsem si uvědomil, že jsem ji měl podle zákona nést v obalu. Musím dodat, že nákup byl neplánovaný, neměl jsem ji do čeho zabalit a v prodejně žádný vhodný obal neměli. Tehdy ovšem ještě nevládla mezi lidmi taková protizbraňová hysterie a tak nikdo v okolí tomu něvěnoval žádnou pozornost. Kdo ví, jak by to dopadlo dnes...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#7 » pát 1. lis 2019, 12:29

No hlavní je, že to tam rychlá rota hned nerozstřílela. Představte si podobnou událost v USSA. Asi by tam bylo tak 6 mrtvých (z toho 3 při rekonstrukci činu) a borec by dostal doživotí.
Faktem je, že na přenášení zbraně by mohli mít alespoň jeden regulérní futrál...



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#8 » pát 1. lis 2019, 12:39

Jako školák jsem běžně vozil na závody vzduchovku volně i autobusem. Vzduchovku tehdy nikdo nebral jako "zbraň" a taky ji každý uměl rozeznat. Dnes je větší přecitlivělost a taky víc hraček, co vypadají krutě.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#9 » pát 1. lis 2019, 12:42

Nejen vzduchovku... Jako školák jsem soutěžil ve střelbě z malorážky a na tréningy i na závody jsme zbraně nikdy v obalech nevozili. Jen tak volně na řemeni přes rameno, závěr v kapse nebo v tašce.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#10 » pát 1. lis 2019, 12:46

Jako školák jsem taky takhle už v 10 letech chodil se vzduchovkou po ulici na zahradu, zastřílet si. A asi tak v 11 letech jsme si na závěr závodů mladých hasičů s klukama zastříleli slepýma ze Sa58. Každý jeden až dva zásobníky jsme dostali. Střílelo se v lese, proti skále, žádná střelnice... a taky žádný sluchátka/hluchátka ani špunty do uší... :-)
Jak se zdá, lidové milice už tehdy věděly, jak nás připravit do života :-)))



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#11 » pát 1. lis 2019, 13:55

Tenkrát chodili "myslivci" se dvojkama přes rameno a bylo to v pohodě.



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#12 » pát 1. lis 2019, 13:59

Jo, a ve městě se střílelo do vzduchu cestou domů z hospody po honu. Ale to už tak v pohodě nebylo.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#13 » pát 1. lis 2019, 14:06

Bylo to či ono dřív sice bylo v pohodě, jenže se na to koukněte z jiného pohledu.
Veřejné shromáždění, zřejmě větší koncentrace lidí, navíc každou chvíli jsou v médiích zprávy o útocích... Takže bod pro oznamovatele, bkd pro PČR, která to vyřešila rozumně. Mínus pro učitele, který, když chce předvádět rozborku a sborku, jistě zná ZOZ... Učitel nese odpovědnost za žáka, je to jeho chyba. Není to chyba žáka (ten v 17 vůbec nemusí o ZOZ nic vědět a ZP asi mít taky nebude.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#14 » pát 1. lis 2019, 14:13

Nechápu jak to paní mohla oznámt, když zbraň, kterou student přenášel, byla nesena skrytě??

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#15 » pát 1. lis 2019, 14:28

Mnoo skryte podle vyjadreni kantora. :) ten nic jinyho ani rict nemuze. Kluk proste nesl kver pod bundou, ze to bylo videt .)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů