mladík se "samopalem" ve Zlíně

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#16 » pát 1. lis 2019, 14:32

To že byla nesena skrytě říká pán v reportáži (zástupce ředitele). Nicméně článek tvrdí "Policii zalarmovala žena, která si všimla spěchajícího mladíka. V rukou držel samopal vzor 58, který se před lidmi snažil schovávat".

Kdyby byla v obalu (pytel, deka, futrál,...), tak to ženská nemá šanci poznat. Esli ji matlal v pazourech a jen s ní šmrdlal podél těla tak aby ji schoval, tak nejspíš přitáhnul nechtěnou pozornost vzhledem k "pošahanému" chování.

Upřímně - když vidím myslivce na babetě s broknou na zádech, nebo mlaďáky v maskáčích s plastovou M4 v prackách, tak vím že oba dělají blbost, ale policajty na ně volat nebudu (mladýho maximálně upozorním, dědka honit nebudu - ještě by ho kleplo). Když ale zmerčím mlaďase s flintou v ruce, jak se snaží dělat nenápadnýho, tak budu taky v pozoru.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#17 » pát 1. lis 2019, 14:37

Přesně tak, ohlašovatel za jedna s hvězdičkou, policajti za jedna, kantoři za 4, kluk nehodnocen, pokud to neměl znát ze školy.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#18 » pát 1. lis 2019, 14:39

jodo píše:Tenkrát chodili "myslivci" se dvojkama přes rameno a bylo to v pohodě.

Jedna technická, myslivci smí s dvojkama přes rameno chodit i dnes, zcela legálně.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#19 » pát 1. lis 2019, 14:54

Pro ty lovecké ZP C to je takhle:

Kód: Vybrat vše

(6) Držitel zbrojního průkazu skupiny C je povinen přepravovat drženou zbraň na místo, kde je oprávněn ji nosit, pouze ve stavu vylučujícím její okamžité použití; používá-li při této přepravě dopravní prostředek veřejné hromadné dopravy, je povinen tuto zbraň přepravovat v uzavřeném obalu.


Takže loveckou kulovnici nebo brokovnici klidně na rameno, jen ve stavu vylučujícím její okamžité použití. Pokud tedy jdete pěšky ...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#20 » pát 1. lis 2019, 14:56

Předpokládám, že "přes rameno" znamená zlomenou a bez nábojů v komorách. Už jsem ale viděl (jak jsem psal) i dědu s nezlomenou broknou šikmo přes záda, kdy nebylo zřejmé, zda nemá komory plné. A že to není úplně "out" chování před pár lety ozřejmil případ borca, co si jako spolujezdec v autě dal flintu mezi kolena a při následné jízdě si ustřelil šišku. Článek už jsem bohužel nedohledal.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#21 » pát 1. lis 2019, 15:52

Jestli dobře čtu, tak ten mladík studoval střední skolu zaměřenou na ochranu majetku a osob.... Pokud se v rámci výuky seznamují se zbraněmi, tak by znalost ZoZ měla být jakousi mantrou...

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#22 » pát 1. lis 2019, 16:36

V Brne 2 bomby a v Zlíne útočná puška, našťastie nič z toho nie na ostro.

Zbraň určite nebola riadne skryte nosená, inak by si ju pani nevšimla. Ak tam bol učiteľ, ten mal ZoZ poznať a mal zabepzečiť skrytý prenos. Je zbytočné robiť paniku a je krajne nezodpovedné nerešpektovať zákon pred študentmi, ktorým má ísť učiteľ príkladom... ale je to dobré vidieť, že ľudia si všímajú a že polícia to správne rieši.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#23 » pát 1. lis 2019, 18:28

Teoretizujeme, nevíme, jak to bylo. Taky mohla být v pytli, jen ji kluk vzal tak, jak se puška drží a bedlivá občanka na základě viditelných obrysů vše nahlásila.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#24 » pát 1. lis 2019, 20:29

Stačí se vyskytnout v úředních hodinách kolem OSZBM a člověk tam vidí lidí s různě zabalenými věcmi, ve kterých mnohdy není třeba mít ani moc představivosti, aby člověk viděl zbraň. A čteme na netu, že to lidi hlásí? Nečteme... Tzn. paní se asi těžko dovtípila, že student měl zbraň, aniž by ji zřetelně měla možnost vidět.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#25 » pát 1. lis 2019, 22:32

Paní asi nepřišlo adekvátní, aby výrostek nervozně schovával vojenskou zbraň a rychle se vmísil do davu v konferenčním centru. Myslím, že zareagovala naprosto adekvátně tomu, co viděla a mohla vědět. Prostě člověk dělá závěry v kontextu toho, co vidí a zná.
Kdyby tam probíhal IDET, tak by jí to divné nepřiělo. Byly tam ale hlavně školáci a středoškoláci, a tam běžně s vojenskými zbraněmi podezřelí týpci nepobíhají.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#26 » sob 2. lis 2019, 10:46

Holt student i a učitelé soukromých škol. Taky si myslím, že tu znehodnocenou pušku měl přenášet v tašce a skrytě.
a podle jejich vebu tam nestudují jen děti , ale i dospělí
"Kurzy a zkoušky pro pracovníky civilně bezpečnostních služeb"
"je to KVALITNÍ a PRESTIŽNÍ střední škola"
"je to škola, ve které NEBUDEŠ JEN SEDĚT, ale OPRAVDU se něco NAUČÍŠ"
"budou Tě učit ODBORNÍCI"

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#27 » sob 2. lis 2019, 21:23

Už je tomu pár let (někdy kolem roku 1996-97) jsem jezdíval trolejbusem z Jižních Svahů ve Zlíně přes celé město až na Vršavu (místní část Zlína, směr na Fryšták) a tahal s sebou vojenskou vzduchovku vz. 47, víceméně bez obalu. Že jde o vzduchovku poznal z "civilů" málokdo, a to proto, že jak skoro každý ví, vypadá spíš jak vojenská opakovací puška na "ostré" náboje. NIKDY jsem s tím neměl problém, NIKDY na mě nikdo nevolal nikoho. Jednu dobu jsem poměrně často cestoval MHD ještě dál, až na konečnou mimo město a pak pokračoval pěšky, ale lidi se NIKDY nepozastavovali nad onou vzduchovkou.
Když jsem si koupil svou první zbraň - samonabíjecí malorážku, jezdíval jsem na Vršavu s ní. Již sice v obalu, ale jestli tam někdy někdo byl, kolem těch let 95-99 to byla střelnice, kde nebyl správce, nevyvěšovala se žádná vlajka. Byl to prostě takový "zářez" do kopce. Prostě se šlo po polňačce podél potoka a když se šlo ve směru ze Zlína, po pravé straně byl podlouhlý kopec. Najednou byl zářez do toho kopce. A to byla střelnice. Každý si tam přišel dle libosti, zastřílel si dle libosti a šel pryč. Dlouhá byla asi nějakých 50 metrů. Strávil jsem tam spoustu hodin při střelbě hlavně z mé malorážky a NIKDY si za mnou nepřišel NIKDO stěžovat, NIKDY tam nepřijeli policajti a NIKDY se tam neřešil sebemenší problém. Zkoušel jsem si, jaké střelivo mé malorážce "chutná". Jednou tam přišel tam nějaký chlápek, že prý jestli si může taky vystřelit ze "svého". Pak vytáhl revolver, vyprázdnil válec do svahu, přebil a šel zas dál. Prostě taková pohoda. A to tam byly i zahradní chatky. Pohyb lidí tam byl. Malý, ale neustálý. Dnes je již tato střelnice oplocena a zpřístupněna jen vyvoleným. Myslím, že policii, ale už tam dávno nejezdím, tak nevím. O kus dál je dodnes myslivecká broková střelnice. Ta myslím snad ještě funguje.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#28 » sob 2. lis 2019, 21:54

Jó dneska jsou lidi "posraní" z kdejaké ptákoviny a pohled na zbraň je dokáže vyděsit k smrti. A nejen ve městě, ale i na vesnici se vytrácí zdravý rozum. Vesnice jsou zaplavovány tzv. satelity, ve kterých bydlí rozmazlení měšťáci, kteří o životě na vesnici nemají páru. Těm vadí i štěkání psů, kokrhání kohoutů, kvákání žab a zpěv ptáků. Králíka či jiného živého tvora neumí zabít a zpracovat na stůl. A pro většinu z nich jsou držitelé zbraní vrazi zvířátek (myslivci), či potencionální vrazi (ostatní držitelé zbraní). Tak nějak nám těch občanských svobod začína rapidně ubývat. Svět se v kravskou prdel obrací.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#29 » sob 2. lis 2019, 23:19

Jo, Vršava funguje, před lety jsem tam byl taky, i když už tam byl normální režim. Původně to byla střelnice SA, jestli si pamatuju dobře.
Každopádně, opravdu tu nesrovnávejte dobu před 20 lety s tou dnešní. To, co se děje v Evropě dnes (zjednodušeně po 11.9.01) a tehdy je něco úplně jiného. Opravdu bych neměl oznamovatelce za zlé, že upozornila. Nějaká nostalgie po "starých normálních časech" fakt není na místě. Vždyť v Německu se naposled střílelo před měsícem nebo kdy. Byly toho plné zprávy...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#30 » ned 3. lis 2019, 03:45

Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Panika kolem zbraní v ČR není na místě, protože ti, co se nechají vyděsit, hned vidí trávu růst. Denně zemřou průměrně dva lidé na naších cestách a všichni dělají, že se jich to netýká. Namísto zbytečné histerie kolem zbraní bych doporučil používat zdravý rozum. Ovšem kde ho vzít, když jsou naše mozky denodenně vymývány médií a my se jimi bohužel hloupě necháváme manipulovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů