Postřelený kocour na Českolipsku

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#16 » sob 3. říj 2020, 17:54

Ale stacily. U nas okolo baraku sezraly behem peti let uplne vsechno krome strakapoudu. Nalezal jsem jen kusy ptaku, nebo je rovnou nosily sousedum ke dverim. Kocka lovi predevsim pro zabavu. Pote, co jsem kocky zacal eliminovat, vratilo se i ptactvo. Me osobne se naprosto fuk, jestli rolnicka plasi i hlodavce. Ode mne je to navrh pro majitele kocky. Pokud ma jine reseni, ktere stejnym zpusobem zabrani lovu ptactva, pak je mi to jedno. Pokud to majitel kocky vyresit neumi, pak to resim ja. Nevidim zadny duvod, proc si nechat plenit zahradu nejakym cizim predatorem. Ptactvo na moji zahradu patri.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#17 » sob 3. říj 2020, 20:11

Asi dělám něco "špatně", když naše kočky u nás ptáky na krmítku ani okolo něj neloví. Jo přes léto sem tam nějaký ptačí mládě odchytnou (ale to je opravdu jen pár kusů v rámci vylepšování ptačího genofondu). Máte vidět co dělají "starý" jiřičky za brajgl, když jde kočka chlívem (a to tam jeden čas měli společně mladý - jiřičky v hnízdě pod trámem a kočka v koutě na slámě :D ) nalétávají na kočku a řvou jak "sirény bomb" při bombardování! :lol:



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#18 » sob 3. říj 2020, 20:32

No to jsem taky koukal co si někteří ptáčci dovolí. Taky myslím, že to byla jiřička a ta kočku během její cesty přes záhon pořádně "pohopsala" po hlavě. Kočka držela a rychle někam zalezla.
Máme zavěšená krmítka aby tam nemohly, jiřičky mají bezpečná hnízda, kam se kočky nedostanou, ale různí jiní ptáci po stodolách dostávají zabrat, protože pírka a občas větší kusy nacházím dost pravidelně. K tomu máme ještě návštěvy kuny :-/
Ale nic nepodnikám, protože z pohledu myší apod. máme bohužel u koček podstav, ještě bych tak dvě přidal (chodí k nám dvě cizí, obě domácí letos zmizely :-( )



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#19 » sob 3. říj 2020, 20:43

Mysi mi vymlati pasticky, na hrabose si sousedovic kocky netroufaji. Kocky nam povetsinou nelovi u krmitek (tam jim to nejde), ale pleni hnizda plus spici ptaky v kerich a stromech. Jen tech konipasu, co zabily behem hnizdeni na pude... skoda mluvit.

Kunu jsem mel taky, ale tu jsem taky vyresil. Ta mi hlavne plundrovala izolaci. Kdo zazil, vi. To je ale offt.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#20 » sob 3. říj 2020, 21:00

Před třemi roky nám shodou okolností "došly" kočky, prostě najednou žádná nebyla a ani nebylo na honem kde sehnat novou, žádný pastičky nepomáhali, přestože byly obden plný. Jen jsem vyhazoval chycený myše a dával nové návnady. Vzduchovkou jsem postřílel nejméně čtyři tucty myší a všechno prd platný, myši stodolou úplně hejbali, lezly drůbeži i do závěsných krmítek visících od stropu! Pak jsme konečně dotáhly dvě koťata a za nedlouho byl klid! Konipasů mám na pastvinách spousty, ve stodole za trámy hnízdí rehkové i v křoví jsou nějaká hnízda (jenže to je křoví hlohový, trnitý, tam kočka nevleze :D )



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#21 » sob 3. říj 2020, 21:05

Asi je to o konkretni konstalaci a konkretni kocce.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#22 » sob 3. říj 2020, 21:45

Když už tu máme Receptář, tak bacha na UZ plašiče. Sice je mají rozdělený na myši apod. a na ptáky dle frekvence, jsou to dva rozdílné výrobky, ale rehkové to nesnesli, což mě mrzelo. Takže to zapnu jen vevnitř a až teď, kdy mi odletěly jiřičky, které sice byly od toho místa asi 30m, ale měl jsem strach, že by se mi odstěhovaly taky.
Kočky a pastičky budu muset sehnat taky. Ten brajgl co nadělaly myši poslední zimu, už nechci. Asi začnu i ty cizí dotovat pamlskama nebo co, aby se mi cestou k nim prošly po objektech :-(
pardon za OT.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#23 » ned 4. říj 2020, 06:28

Na UZ mi nereagovaly kuny, zrejme jsem mel stesti na nahluchle. A to jsem prepinal vsechna tri pasma co tejden. Regoval na to jen pes a manzelka. Vyhozeny prachy.

My mame vsechno zrni v plastovejch sudech a mysi vymlatim vzdycky v cca dvoumesicnich intervalech a pak je dlouho klid, protoze sem nalezou vetsinou hlavne napodzim a v zime. Nejlip berou na kurku chleba s kapkou Maggi.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#24 » ned 4. říj 2020, 10:18

Nadále pouze k této konkrétní události.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#25 » ned 4. říj 2020, 10:28

Kamarád vyřešil problémy se sousedovou kočkou jednou pro vždy, ač mord byl také na pořadí dne. S.ala mu před vchod, chodila do krmítka na sváču a v noci se mrouskala zásadně pod okny ložnice. Soused byl toho názoru, že je to kočka a tak tyhle věci prostě dělá. Tak vzal kamarád pytel, mícu chytil, naložil a cestou do práce ji vysadil asi 40km od domova. Od té doby má klid a dobrý pocit, že zvíře nemusel zbavit života.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#26 » ned 4. říj 2020, 11:25

Kamarad je hovado. Nekdo mel to zviratko rad.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#27 » ned 4. říj 2020, 18:10

peggy: Přimlouvám se za to nechat téma běžet i v režimu OT. Pokud si někdo ze čtenářů chce udělat obrázek, co je tu kdo zač, tak lepší sondu nenajde.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#28 » ned 4. říj 2020, 20:35

@poloventilator: k "mit rad" nestaci jen "vlastnit". Ja to resim uplne stejne, kocky nezabijim, jen premistuju a jak jsem uvedl, ryze v pripade, ze majitel se hodla chovat jako hovado i nadale. To zvire za to ve finale nemuze, ze ma bezohledneho chovatele. A pokud chovatel chovat kocky neumi (viz "ja nevim, co s tim, je to proste kocka"), pak holt nezbyva, nez situaci resit po svem. Kdybych mu ja ve ctvrt na sedm rano a ve tri ctvrti na deset turoval pod oknem motorovou pilu s "ja chapu, ze to rve, ale je to holt motorova pila", asi by take nebyl nadseny.

Tato konkretni udalost je zrejme dusledkem souziti bezohledneho majitele a debilniho strelce. Dal se k tomu vyjadrovat nebudu.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#29 » ned 4. říj 2020, 20:40

Ona spousta zvířat na venkov prostě patří a naopak spousta lidí tam nemá co dělat. Ta kočka tam byla určitě dřív než Pražáci. Víc k tomu psát nebudu.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#30 » ned 4. říj 2020, 20:48

Cili myslis, ze kocka ma vetsi narok na svoje manyry, nez ptak na svuj zivot? I tak se da uvazovat. Mas ale pravdu, ze hodne kocek chovaji predevsim lide a kdyby ti tam nebyli, asi by ta rovnovaha vypadala jinak. Stran Prazaku nevim, u nas ve vesnici zadny neni a myslim, ze to s tim ani nesouvisi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů